У школах скасують оцінки з фізкультури?

0

Декілька років тому буковинська спортивна влада ініціювала перегляд ставлення до оцінювання на уроках фізкультури. Тепер до цієї проблеми «дійшли руки» і у міністра.

Свого часу місцевий спортивний активіст і майстер спорту зі спортивного орієнтування Олександр Палагнюк на рівні керівництва обласним спортом порушив питання щодо недоцільності застосування теперішньої системи оцінювання на уроках фізкультури. На думку Олександра Миколайовича, на уроках фізкультури оцінки слід було би виставляти не за абсолютні показники у тих чи інших вправах, а за активність і прогрес результатів. Тобто більш розвинений фізично, але, грубо кажучи, лінивий учень, який шукає як би, молодіжним сленгом, «посачкувати», мав би отримувати нижчу оцінку, ніж менш здібний колега, який на уроках активний, старанний і, відповідно, демонструє прогрес результатів, нехай і на скромнішому рівні. Плюс п. Палагнюк та і інші фахівці сфери фізичної культури і спорту були переконані, що учням, які регулярно відвідують спортивні секції та школи, не обов’язково ходити на уроки фізвиховання.  Облспортвідділ тоді довів відповідні пропозиції до відповідальних осіб Мінсім’ямолодьспорту. Ці пропозиції в столиці сприйняли ніби й позитивно, але якоїсь активності профільного міністерства щодо подальшого ініціювання таких змін не видно було. Хоча, можливо, пауза була пов’язана з очікуванням моменту, коли подібних  пропозицій буде настільки багато, що залишати їх без уваги вже просто неможливо було б. Або питання додатково вивчали, перш ніж зробити наступний крок.

Як би там не було, але 23.02.11 міністр освіти та науки, молоді і спорту Дмитро Табачник заявив про можливе скасування оцінювання з предмету «фізична культура» у школі.

«Система оцінювання з фізкультури буде скасована. Це робиться для того, щоб врахувати активність дихання учня. Чому раніше були трагедії? Тому що хтось намагається із секундоміром порівнювати, за скільки секунд дитина пробіжить 30 метрів, 60 метрів», – зазначив Дмитро Табачник. За слова міністра, це не є завданням шкільного предмету «фізкультура».

Дмитро Табачник повідомив, що у Кабінеті Міністрів розроблений державний стандарт початкової школи, де відводиться більше годин для фізкультури, а оцінювання проводитиметься, зокрема, з урахуванням присутності дитини на повітрі, проведеного часу в русі, у ходьбі.

«Я взагалі проти того, щоб фізкультуру розглядати як суто навчальне навантаження. Це, швидше, відпочинок», – вважає міністр.

Так само п. Табачник заявив, що згідно із новим стандартом, дітям, які займаються у спортивних школах чи секціях у вільний від навчання час, буде зараховуватися це як заняття з фізкультури.

Можливо, у Дмитра Табачника «дійдуть руки» і до інших проблемних питань, про які багато років говорять, але «віз і нині там». Приміром, у 2007 р. під час однієї з нарад у Києві п. Табачник (тоді – віце-прем’єр з гуманітарних питань) у розмові з автором цих рядків (на той час – керівник обласного спорту) в присутності міністра Віктора Коржа погодився, що всі спортивні школи та центри мають бути в одній управлінській вертикалі (а більше половини спортшкіл, нагадаємо, підпорядковані органам управління освітою) і що спортивні товариства у тій формі, в якій існують сьогодні, себе віджили, будучи фактично просто «посередниками» між бюджетними та іншими державними коштами та спортивними школами.

***

Фото: Георгій Мазурашу

Leave A Reply

Your email address will not be published.