Правила: Вільна піраміда (більярд)
При грі у “Вільну піраміду” слід керуватися “Загальними правилами піраміди”, а також нижченаведеними правилами.
1. Мета гри
Першим (раніше суперника) набрати вісім очок.
2. Шари, які використовуються
Стандартний набір з шістнадцяти пірамідних більярдних куль: п’ятнадцять білих (кольори слонової кістки) куль і одна кольорова (переважно червона) куля без номера.
В “Вільної піраміди” немає постійного підрозділу куль на єдиний биток (по якому б’ють києм) і прицільні кулі (по яких б’ють битком).
При виконанні будь-якого удару (за винятком початкового) гравець може використовувати як битка будь-яку кулю на ігровій поверхні столу (незалежно від його номера і кольору). Відповідно всі інші кулі на ігровій поверхні столу (незалежно від їх номера і кольору) можуть служити як прицільні.
3. Вихідна розстановка куль
см. п.8.1 і п.8.2 “Загальних правил піраміди”.
4. Початковий удар (розбиття піраміди)
Початковий удар проводиться з руки з дому відповідно до п.11 і п. 12 “Загальних правил піраміди”.
5. Правила ведення гри
5.1. Перед кожним ударом (за винятком початкового) гравцеві надається право вибору битка.
5.2. Якщо в результаті правильного удару в лузу забитий куля, то гравець проводить наступний удар з відновленням права вибору битка.
5.3. Якщо при правильному ударі жодна з куль не забитий в лузу, то право наступного удару з правом нового вибору битка переходить до суперника. У разі порушення правил набирає чинності п. 10 “Загальних правил піраміди”.
5.4. Забивати в лузу можна як будь-яка прицільна куля, так і биток від будь-якої прицільної кулі.
5.5. Оголошувати замовлення не потрібно. При правильному ударі зараховуються всі впали в лузи кулі.
5.6. Будь-який удар (за винятком початкового) повинен завершитися в повній відповідності з п.20 “Загальних правил піраміди”. В іншому випадку – штраф.
6. Ведення рахунку
За кожну правильно забиту в лузу кулю гравцеві зараховується одне очко. У разі порушення правил до поточного рахунку суперника порушника додається одне очко.
7. Штрафи за порушення
У разі порушення правил суперник порушника знімає зі столу будь-яку кулю (за своїм вибором) і кладе на свою полицю. Така куля називається штрафним. Він знімається після виставлення всіх неправильно забитих і куль, що вискочили.
8. Виставляння куль
Всі неправильно забиті кулі, що вискочили виставляються відповідно до п. 25 “Загальних правил піраміди”.
***