ПОЛОЖЕННЯ про проведення міського фізкультурно-патріотичного фестивалю школярів України «Нащадки козацької слави» 2010-2011 н. р.

0

ПОГОДЖЕНО:                                                                                                                   ЗАТВЕРДЖЕНО:

Начальник управління з питань                                                                   Начальник управління освіти

фізичної культури та спорту                                                                            Чернівецької міської ради

Чернівецької міської ради                                                                             В.С. Малишевська

С.В. Дяконюк

ПОЛОЖЕННЯ

про проведення міського фізкультурно-патріотичного фестивалю

школярів України «Нащадки козацької слави» 2010-2011 н. р.

1. Мета і завдання

Міський фізкультурно-патріотичний фестиваль школярів України «Нащадки козацької слави» (далі – Фестиваль) має на меті формування здорового способу життя, підвищення соціальної активності і зміцнення здоров´я учнівської молоді, поліпшення національно-патріотичного виховання учнів Загальноосвітніх навчальних закладів.

Основними завданнями Фестивалю є :

підвищення рівня фізичної підготовленості та збільшення рухової активності школярів;

формування стійких мотивацій до самостійних занять фізичною культурою і спортом;

відродження національних традицій та культурної спадщини українського народу.

2. Організація і проведення Фестивалю

Фестиваль проводиться у чотири тури:

І тур – загальношкільний;

ІІ тур – міський;

ІІІ тур – обласний;

ІV тур – Всеукраїнський.

Загальне керівництво підготовкою і проведенням міського Фестивалю здійснюється управлінням освіти Чернівецької міської ради.

Організація і проведення шкільного  І туру Фестивалю покладається на адміністрацію навчального закладу.

На всіх етапах Фестивалю створюються організаційні комітети відповідного рівня.

3. Учасники Фестивалю

До складу команди навчального закладу входять учні 5 – 10 класів, які за станом здоров´я віднесені до основної медичної групи.

У ІІ турі (міському) бере участь команда загальноосвітнього навчального закладу в складі 14 чоловік:

5 клас  –  1 хл. + 1 дів.;

6 клас  –  2 хл. + 2 дів.;

7 клас  –  1 хл. + 1 дів.;

8 клас  –  1 хл. + 1 дів.;

9 клас  –  1 хл. + 1 дів.;                                                                                                                                                                                                                                                            10 клас  –  1 хл. + 1 дів.

Збірну команду загальноосвітнього навчального закладу супроводжують учитель

фізичної культури та представник навчального закладу.

4. Програма Фестивалю

Програма Фестивалю складається з таких видів:

«Човниковий» біг 4 х 9 м ( хлопці, дівчата);

стрибок у довжину з місця ( хлопці, дівчата);

стрибок через скакалку протягом 30 сек. ( дівчата);

перетягування каната (хлопці);

естафета;

конкурс знавців історії українського козацтва:

« Тільки тим історія належить,

Хто за неї бореться й живе…»;

Презентація команди: « Не хилися, червона калино, – маєш білий цвіт.

Не журися, славна Україно, маєш добрий рід…».

При необхідності, умови виконання окремих видів програми змагань можуть бути змінені суддівською колегією відповідного рівня.

Проведення змагань ІІ туру можливе за підгрупами з наступним проведенням фінальної частини.

5. Визначення переможців Фестивалю

Команда – переможець у змаганнях з «човникового» бігу та зі стрибків у довжину з місця визначається за сумою дванадцяти ( 6 – хлопців, 6 – дівчат) кращих результатів з чотирнадцяти.

Переможець у стрибках через скакалку визначається за сумою шести кращих результатів із семи учасниць.

Перетягування каната проводиться за олімпійською системою. Місця між командами, які програли, розподіляються за кращим часом спарингу.

Переможець в естафеті визначається за найменшим часом.

Конкурс знавців історії українського козацтва оцінюється по одному балу за кожну правильну відповідь на тридцять запитань. Переможець визначається за найбільшою сумою балів.

Презентація команди оцінюється за 10-бальною шкалою. Переможець визначається за сумою балів п’яти членів журі.

Загальнокомандне місце визначається за найменшою сумою місць, набраних командою в усіх видах програми. Якщо сума місць у двох або більше команд однакова, перевага надається команді, яка має більше 1, 2, 3 і далі місць в особистому заліку.

6.Нагородження.

Команди, які посіли 1, 2, 3 місця в загальному заліку, нагороджуються дипломами управління освіти Чернівецької міської ради.

7.Фінансові витрати

Витрати, пов’язані з організацією та проведенням міського туру фестивалю несе управління освіти Чернівецької міської ради.

8. Оскарження результатів

Результати змагань можуть бути оскаржені представником команди у письмовій формі до головної суддівської колегії не пізніше ніж за 30 хв. після закінчення змагань.

Оскарження негайно розглядаються головним суддею або головною суддівською колегією змагань.

9. Підготовка спортивних споруд

У відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 1998року   № 2025 « Про порядок підготовки спортивних споруд та інших спеціально відведених місць для проведення масових спортивних та культурно – видовищних заходів»:

– підготовка спортивних споруд покладається на їх власників;

– контроль за підготовкою спортивних споруд та забезпечення техніки безпеки під час

проведення змагань здійснює робоча комісія навчального закладу.

Власник спортивної споруди має мати акт про її готовність до проведення змагань.

Не виконання вимог, передбачених цим пунктом, що стали причиною виникнення надзвичайних обставин під час проведення змагань, тягне за собою відповідальність, передбачену законодавством України.

10. Заявки

Заявки, завірені директором школи і лікарем подаються на засідання суддівської колегії, яке проводиться  30 вересня 2010р. в  ЗОШ № 14 вул. Шкільна,3   о 15.00 .

Разом з заявкою на змагання подається звіт навчального закладу про проведені змагання.

Відповідальність за дотримання учнями правил техніки безпеки вуличного руху при переміщенні на змагання, охорони їх життя покладається на вчителів фізичної культури – представників команди.

Умови виконання випробувань фізкультурно-патріотичного фестивалю   школярів України “Нащадки козацької слави «

1. «Човниковий» біг (4 х 9 м)

Обладнання. Секундоміри,  що  фіксують десяті частки секунди, рівна бігова доріжка завдовжки 9м, обмежена двома паралельними лініями, за кожною лінією – 2 півкола радіусом 50см з центром на лінії, 2 дерев’яних  кубики (5 х 5 см).

Опис проведення випробування. За командою “На старт!» учасник займає положення високого старту за стартовою лінією. За командою “Руш!» він пробігає 9 метрів до другої лінії, бере один з двох дерев’яних кубиків, що лежать у півколі, повертається бігом назад і кладе його в стартове півколо. Потім біжить за другим кубиком, взявши його, повертається назад і кладе в стартове півколо.

Результатом тестування є час від старту до моменту, коли учасник тестування поклав другий кубик у стартове півколо.

Загальні вказівки і зауваження. Учасник виконує дві спроби, залік – по кращій. Кубик слід класти в півколо, а не кидати. Якщо кубик кидається, спроба не зараховується. Бігова доріжка має бути рівною, неслизькою.

2. Стрибки у довжину з місця

Обладнання. Неслизька поверхня з лінією і розміткою в сантиметрах.

Опис проведення випробування. Учасник випробування стає носками до лінії, робить замах руками назад, потім різко виносить їх уперед, відштовхуючись ногами, стрибає якомога далі.

Результатом випробування є дальність стрибка в сантиметрах у кращій з двох спроб.

Загальні вказівки і зауваження. Випробування проводиться відповідно до правил змагань зі стрибків у довжину з розбігу. Місце відштовхування і приземлення повинні бути на одному рівні.

3. Стрибки через скакалку (дівчата)

Обладнання. Секундомір, скакалка.

Опис проведення випробування. Учасниця приймає вихідне положення (основна стійка) із скакалкою в руках (скакалка за спиною). За командою “Можна!» учасниця починає стрибки на двох ногах, обертаючи скакалку вперед.

Результатом тестування є кількість стрибків за 30сек.

Загальні вказівки і зауваження. Дозволяється лише один  підхід. Якщо скакалка заплуталась, учасниця, розплутавши її, може продовжувати стрибки до закінчення зазначеного часу.

4. Перетягування каната (хлопці)

Обладнання. Неслизька поверхня майданчика з лінією, що ділить майданчик на рівні частини. Канат повинен мати діаметр в межах  від 10 до 12,5см і повинен бути без вузлів. Кінці каната мають бути обмотані; канат – з маркуванням: а) у центрі каната; б) дві стрічки на відстані 2,5м від  центральної стрічки в обидва боки каната. Маркування стрічок має бути трьох різних кольорів. На старті тяги центральний маркер на канаті має бути поєднаний із центральною лінією на поверхні майданчика.

Опис проведення випробування. Кожен член команди під час тяги повинен тримати канат двома руками (долоні обох рук повернені догори). Канат розташовується між тілом і верхньою частиною передпліччя. Стопи ніг знаходяться попереду колін.

Кінцевий  (якірний) у команді  перепускає канат уздовж тіла діагонально через спину та протилежне плече, у напрямку із-за спини вперед. Залишки канату проходять під передпліччям іншої руки та звисають. Якірний захвачує канат обома руками долонями догори.

Перший учасник здійснює захват каната якомога ближче до крайньої маркувальної стрічки.

Учасники команди розташовуються з одного боку каната.

За командою «Підхопити канат!» команди захвачують канат (як зазначено вище), ступні всією поверхнею стоять на землі.

За командою «Натягнути!» канату надається достатнє натягнення. Кожний учасник має право виставити одну ногу вперед підбором або ребром черевика.

«Центрування канату» здійснюється суддею, який встановлює канат так, щоб центральна маркувальна стрічка співпадала з центральною лінією на землі.

За командою «Тяга!» починається саме перетягування канату.

Команда «Закінчення тяги!» сигналізується свистком судді та оголошенням команди-переможця.

Визначення результатів. Перемога зараховується, якщо перша маркувальна стрічка (від центральної) на канаті, перетне центральну лінію на землі.

Загальні вказівки і зауваження. Змагання проводяться за олімпійською системою.

5. Естафета

Етапи естафети:

1 етап – 50 м – «перенесення вантажу»              – (хл. 7 кл.);

2 етап – 50 м – «стрибки по купинах»                 – (дів. 8 кл.);

3 етап – 25 м – «переправа»                                 – (дів. 5 кл., дів. 6 кл.);

4 етап – 50 м – «слалом»                                        – (дів. 9 кл.);

5 етап – 50 м – «через паркан»                              – (хл. 8кл.);

6 етап – 25 м – «стрибунець»                               – (дів.7 кл.);

7 етап – 25 м – «повзунок»                                    – (хл. 6 кл.);

8 етап – 50 м – «чехарда»                                       – (хл. 9-10 кл.);

9 етап – 25 м – «снайпер»                                      – (хл. 5 кл.);

10 етап – 50 м – «достав пакет»                             – (дів. 10 кл.) .

«Перенесення вантажу» перенесення 2 набивних м’ячів вагою 1 кг кожний. Виконання вправи – м’ячі знаходяться на стартовій лінії; учасник – за лінією старту.

«Стрибки по купинах» на доріжці малюються в два ряди кола діаметром 30см на відстані 100см один від одного, ширина між рядами – 50см ( відстань між колами вимірюється від центру кола). Учасниця долає етап, стрибаючи з “купини» на “купину».

«Переправа» дві учасниці знаходяться в середині гімнастичного обруча (діаметр обруча –  90см) обличчям один до одного. Після прийому естафети пересуваються до фінішу приставним кроком.

«Слалом» – на доріжці встановлюються кеглі (стійки, кубики тощо) на відстані 3м одна від одної на ширині 1м. Учасниця долає відстань етапу, оббігаючи стійки.

«Через паркан» – на доріжці через кожні 5м. встановлюються 6 перешкод висотою 80см.  Перша перешкода встановлюється на відстані 15м від лінії старту.

«Стрибунець» – учасниця долає етап, стрибаючи на одній нозі. Змінити ногу дозволяється лише один раз.

«Повзунок» на відстані 1м від стартової лінії встановлюється гімнастична лава (8м). Учасник, лежачи на животі, просувається по лаві за допомогою рук. Фінішує бігом.

«Чехарда» – на доріжці малюється 10 позначок на відстані 3м одна від одної (перша позначка – на відстані 5м від лінії старту). Вихідне положення: перший учасник знаходиться на стартовій лінії, другий – на першій позначці,  у положенні зігнувшись, руки на колінах, голова опущена. Після прийому естафети перший учасник, підбігши до другого, перестрибує його способом “ноги нарізно» і стає на другу позначку, і т.д. Учасники долають етап, перестрибуючи оди через одного (виконується 10 стрибків, відповідно до позначок). Естафету передає учасник, який прибігає на фініш етапу останнім.

«Футболіст» – на доріжці, через кожні 2 м. встановлюється 5 стійок ( перша стійка – на відстані 10 м. від стартової лінії) та один гімнастичний обруч, який лежить на доріжці на відстані 2 м. після п’ятої стійки. Футбольний м’яч знаходиться на стартовій лінії.

Учасник виконує:

–         ведення м’яча по прямій лінії до першої стійки;

–         стійки обходить «змійкою»;

–         м’яч зупиняє в обручі;

–         фінішує бігом.

«Достав пакет» – учасниця долає відстань етапу до фінішу з пакетом (конвертом) у руках.

Примітка:

– передача естафети вважається виконаною правильно, якщо учасник попереднього етапу перетнув лінію старту наступного етапу і торкнувся рукою до будь-якої частини тіла учасника наступного етапу;

– якщо етап закінчують два учасника, то естафету передає учасник, який приходить останнім;

–  за порушення передачі естафети команда дискваліфікується;

– за незначні порушення на етапах естафети нараховується штрафний час (0,2 сек.).

6. Конкурс знавців історії українського козацтва

“Тільки тим історія належить,

Хто за неї бореться й живе…»

Форма проведення конкурсу в І-ІІІ турах довільна і визначається суддівською колегією  фестивалю.

У фінальному ІV турі вікторина проводиться за тестовими завданнями з історії українського козацтва.

Кількість запитань  – 30.

Контрольний час     – 15 хв.

Загальні вказівки і зауваження:  Командам роздаються тестові запитання з трьома варіантами відповідей. Потрібно вибрати правильну і обвести кружечком відповідну букву варіанта:  а); б) чи в) . За кожну правильну відповідь – 1 бал. Виправлення або кілька варіантів відповідей вважається за помилку. За 1хв. до закінчення, суддя інформує учасників. Переможець визначається за найбільшою кількістю правильних відповідей.

При однаковій кількості правильних відповідей місця розподіляються за кращим часом.

7. Презентація команди “Не хилися, червона калино, маєш білий цвіт.

Не журися, славна Україно, маєш добрий рід…»

Презентація команди – це представлення команди з використанням танцю, вокалу, художнього слова; демонстрацією володіння елементами козацького двобою, що розповідає про відродження та збереження традицій українського козацтва в регіоні, навчальному закладі.  Тривалість презентації – до 5хв (враховуючи час на підготовку).

Критерії та

максимальна

оцінка

Команда

Представлення

навчального закладу

Український костюм та атрибутика Музичний супровід, спів Хореографія Елементи козацького двобою Артистичні здібності учасників Дотримання регламенту часу Загальна оцінка
2 бали 2 бали 2 бали 1 бал 1 бал 1,5 бала 0,5 бала

Загальні вказівки і зауваження:  максимальна оцінка за презентацію – 10 балів. Тривалість виступу команди фіксується секундоміром. Переможець визначається за сумою балів і 5 членів журі.

Критерії оцінювання:

Представлення навчального закладу – інформація про навчальний заклад, населений пункт, регіон та зв’язок цього регіону з українським козацтвом;

Український костюм та атрибутика – наявність українського костюму або стилізованого під українські предмети побуту, зброя, гетьманські клейноди, декорація та інше;

Музичний супровід, спів – використання козацьких та народних пісень, маршів. Перевага надається грі на музичних інструментах та пісням, виконаним наживо;

Хореографія – наявність хореографічних композицій, елементів українського народного танцю;

Елементи козацького двобою – імітація битви зі зброєю, бойовий гопак;

Артистичні здібності учасників – знання тексту, виразність читання, емоційність, пластика інше;

Дотримання регламенту часу – за кожні 20 секунд, використані понад норму знімається 0,1 бала кожним членом журі.

Примітка: презентація команд відбувається тільки за участю учнів.

Головний спеціаліст управління освіти

Чернівецької міської ради                                                                           В.В. Цуркан

Leave A Reply

Your email address will not be published.