Уродженець Заставни виборов олімпійське «срібло»

2

Учора в змаганнях із вільної боротьби в категорії до 66 кг срібним призером став уродженець Заставни Андрій Стадник, який нині представляє Львівщину. 
На шляху до фіналу він провів чотири двобої: 1/16 фіналу – Дуг Шваб (США) – 6:0, 1/8 фіналу – Сушил Кумар (Індія) – 8:1, чвертьфінал – Альберт Батиров (Білорусь) – 8:6, півфінал – Леонід Спірідонов (Казахстан) – 3:0.
У вирішальному поєдинку Стадник зійшовся з турком Рамазаном Сахіном. Два з трьох періодів завершилися внічию 2:2, і лише у другому періоді наш земляк програв один бал, який суперник отримав за те, що відштовхнув Андрія за межі килима (за новими правилами це оцінюється в один бал).
Новоспечений срібний призер є представником справжньої спортивної сім’ї. Як розповів “МБ” тренер із вільної боротьби, керівник спорту на Заставнівщині Василь Молдован, батько Андрія – Володимир – сам був борцем, чемпіоном України серед “колосівців”. Потім молодий тренер через житлові проблеми змушений був вирушити із сім’єю на Хмельниччину, звідки родом дружина. Майбутній призер Олімпіади на той час ще до школи не ходив, тож перші кроки в спорті він зробив вже у Хмельницькому, де в батька повірили як у фахівця і забезпечили квартирою. Всього у Володимира Стадника п’ятеро дітей. Крім Андрія, поважних успіхів у спорті досягла його сестра Яна – чемпіонка Європи серед дівчат. Ще один із братів був чемпіоном України у цій же вільній боротьбі.
Як зазначив Василь Молдован, на малій Батьківщині Андрія Стадника сподіваються, що олімпійський призер прийме запрошення земляків і незабаром після повернення з Пекіна привезе олімпійське срібло до Заставни.
Загалом же основні успіхи України в Пекіні поки що пов’язані переважно з тими спортсменами, на яких, як кажуть, ніхто не ставив. Як правило, це представники видів спорту, в яких часом успіх відіграє більшу роль, ніж майстерність, і закономірностей шукати марно.
Єдиний “чистий” буковинець в олімпійській збірній України-2008 Іван Гешко, як ми вже повідомляли, не вийшов на старт коронної дистанції 1500 м через проблеми зі здоров’ям (зміщення хребця і защемлення нерва).
Довідка
До срібного виступу на Олімпіаді в Пекіні найбільшими успіхами Андрія Стадника були бронзові медалі Чемпіонату Європи 2005 року та Чемпіонаті світу 2006 року та перемога на Кубку світу 2005 року. Андрій народився 15 квітня 1982 року, заслужений майстер спорту України. Тренують його тепер Заза Зозиров та Віктор Первачук. Навчається в Українській академії друку. Одружений. До речі, дружина Марія з Львівської області була чемпіонкою Європи. Потім її звинуватили в застосуванні допінгу. Після дискваліфікації українські чиновники “футболили” Марію і вона пристала на пропозицію Азербайджану, для якого в Пекіні здобула “бронзу” в категорії до 48 кг.


Георгій Мазурашу, “МБ”

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.