Баскетболіст Єлисевич: Щоби у нас процвітав спорт, треба запровадити систему 5/10

0

Екс-гравець чернівецької «Стріби» і кращий баскетболіст Буковини 2010 р. Денис Єлисевич після Чернівців був в Молдові, Кіровограді, США, а тепер тренується в Києві. І займається трохи бізнесом, і не байдужий до політики.

 

В США практично ідеальна система розвитку баскетболу

Денисе, давненько ми не спілкувались з кращим баскетболістом Буковини 2010 р. Розкажи про 101219-Striba-Volynbasket-MazurashuO-sportbuk.com (71)-Elysevych!постчернівецький період…

– Уже 2 роки в «підвішаному» стані, дуже сильно підвело здоров’я… Після «Стріби» я підписав короткочасний контракт з командою «Файарбол» (Бендери), яка стала фіналістом Кубку Молдови і бронзовим призером Чемпіонату Молдови-2010/11. Але у півфінальному кубковому матчі я невдало приземлився на кість. Травма кістки, операція, ускладнення… Довелося повертатися в Київ. Потім відновився і поїхав в Америку, мої дідусь і бабуся, тітка, дядько і двоюрідний брат – громадяни США. Там в принципі можна було залишитися в коледжі, але на той момент мені було 23 роки, я порахував, що вже пізнувато. В Америці заборонено платити зарплати в студентському спорті, зовсім інша система, правильна, вважаю. Навіть близька до ідеальної. Треба було їхати туди в 17-18 років одразу після спортінтернату… Відкинувши варіанти з коледжом, я познайомився з декількома агентами і були плани грати в Румунії або іншій країні не ТОП-5 ЄС, але там ліміт на гравців, у яких немає паспорта ЄС… Я прирівнювався до американця, а як ви знаєте 99% перевага віддається їм, що в принципі логічно, тому що рівень підготовки у них дуже високий.

Незрозуміло для чого Суперліга з «п’ятого сорту» легіонерами

– І вирішив повернутися додому…

– Після Америки місяць побув в БК «Кіровоград» (вища ліга), де, до слова, були і інші колишні гравці «Стріби». Але були кардинальні розбіжності в поглядах з тренером, і після словесної перепалки прямо під час гри, зрозуміло, наша співпраця закінчилась. До речі, через 3 тижні після мого від’їзду цього тренера звільнили. Після цього я повернувся в рідний Київ, почав підтримувати форму самостійно і враховуючи, що це був розпал сезону, потрібно було почекати пару місяців для подальшого працевлаштування. Під час одного з тренувань відчув біль в коліні, після МРТ стало зрозуміло, що є проблеми з хрящем… Обійшлось консервативним лікуванням. І минулого літа я набрав форму. До того ж, в Києві створювалась команда. Але все рухнуло і буквально перед початком сезону, через низку причин організаційного характеру. Для себе я вирішив лікувати коліно, підтримувати форму і далі дивитися по ситуації. Однозначно їхати в інше місто не хочу – немає сенсу. Рівень зарплат у вищій лізі катастрофічно низький. Суперліга – окрема тема. І для чого вона потрібна, як на мене, мало зрозуміло. 30 українських гравців на всю лігу (утрирую), «п’ятого сорту» легіонери, на матчах переважно по 50-100 глядачів… Не пішов би, навіть якби звали, тому що багато друзів грали і грають, і це життя на пороховій бочці. Ставлення до українців там як до нікчем. А чому стільки легіонерів? Відкати… Ну, самі розумієте. Нехай розбираються президенти клубів, це не моя справа. Я лікуюсь, тренуюсь і сподіваюсь, що останнього слова ще не сказав у спорті.

Політична верхівка боїться 5/10, як вогню

Нерідко зустрічаються твої публічні висловлювання на підтримку пропозицій під назвою «5.10». Що спонукало до цього? Знайомий з їх автором Геннадієм Балашовим?

– Враховуючи, що я зараз без команди, а гроші потрібні всім і завжди, побічно беру участь в бізнесі. В якому, вибачте, сказати не можу, але легальному, не подумайте нічого поганого (сміється – авт.). Крім того, спілкуюсь з людьми, які в політиці, намагаюсь стежити за всім, і маю свою думку, звісно. Так, я особисто знайомий з Геннадієм Балашовим. І є прихильником його ідей щодо податків. Інакше корупцію в нашій країні не побороти, а головне, що відміна податків залучить в Україну інвестиції. А поки що ні один інвестор в здоровому глузді не поїде сюди… Навпаки, гроші їдуть звідси… Детальніше про 5/10 кожен може знайти через пошукові системи, просто вбийте в пошук 5/10 або Геннадій Балашов. Коротко 5/10 – це відміна податку на додану вартість (ПДВ), всіх митних поборів, акцизів, ліцензій і дозволів, а також рівні умови для всіх. Залишається 2 податки: 5% з продаж, який платить покупець (бо входить в ціну), і 10% соціальний податок. Все, більше нічого. Для всіх однакові податки: для Ахметова, для вас, для мене. Ніякий дядько в кабінеті не псує життя бізнесмену і суб’єктивно, за хабар (чи по знайомству), не вирішує і не дає дозволи. Немає ресурсів для корупції. Очікуючи запитання, мовляв, а де брати гроші на пенсію, соціалку, раджу одразу заходити в інтернет і читати детальніше, тому що це довга розмова (сміється – авт.). Одне скажу: малий і середній бізнес – це основа багатих країн. На підприємців треба, як кажуть, молитися, а не душити їх. Ось і все… А буде багата країна – буде, зрозуміло, і спорт процвітати! Але у нашій політичній верхівці навіть чути не хочуть про 5.10 (лише Гриценко сприйняв нормально), бо це ж означатиме кінець корупції, зловживанням, нікому з них, звісно, це не цікаво. Навпаки, бояться цього, як вогню.

Звичайно, буваю на Майдані, бо маю право на мирний протест

Напевно, неможливо жити в Києві і залишатися байдужим до революційних подій?

– Я однозначно за свободу слова, за демократію. За асоціацію з ЄС. Не розумію, як можна заборонити людині відкрито висловлювати свою точку зору. Тому звик її висловлювати відкрито і чесно. Звичайно, я буваю на Майдані, тому що маю право на мирний протест. Відверто: країна розкрадена. Я не підтримую владу, але що важливо, я не підтримую і трійку опозиційних лідерів. Треба визнати, що Янукович не такий безтолковий, як про нього кажуть, тому що пройти шлях від тюрми в Президенти нетямуща людина не може. Якщо абстрагуватися від особистих симпатій і антипатій, згадайте Януковича-2004 і порівняйте з Януковичем-2014. Видно ж, що він сильно працював над собою, і як особистість додав. Великою мірою, його, як, свого часу, і Ющенка, підвело оточення. Вони дискредитовували Януковича раз за разом… І, судячи з того, що знаю, почали говорити йому не правду, а те, що він хотів чути. Що і призвело до того, що ми маємо зараз. Більшість знайомих дивується, чому я, спортсмен, не підтримую Віталія Кличка. Тут все просто, я його поважаю як спортсмена, але ніяких цінних ідей ні він, ні його партія не озвучили. Швидше за все, цих ідей просто немає. Крім того, переглянувши деякі обличчя, які в УДАРі… Казнокрад на казнокраді, деякі все життя в парламенті сидять вже… А сам Віталій, відверто кажучи, часто не розуміє навіть про що каже. І як політик виглядає слабенько. Це моя особиста думка. Яценюка пропускаємо, тут говорити нема про що… Тягнибок мені категорично не подобається. Також ідей ніяких, крім крайнощів. Він, як і всі, «за все хороше». Але антисеміта і людину, яка ненавидить афроамериканців, я підтримувати ніколи не буду. Проте я точно за люстрацію. Обговорювати КПУ теж сенсу немає, всі все знають, я був шокований, коли вони набрали такий високий відсоток на виборах в парламент. Я за зміну системи, а не змішу людей в старій системі.

Спортсмен рівня Гешка не мав би агітувати за податки в часи протестів

В соціальній мережі ти негативно відреагував на інформацію про те, що Іван Гешко публічно декларував доходи і закликає сплачувати податки задля розвитку держави і спорту

– Я поважаю Івана Гешка. На жаль, навіть граючи два роки за чернівецьку «Стрібу», ми особисто не знайомі. Одразу зауважу, що я не закликаю не платити податки, я сам їх сплачую. Просто вважаю, що спортсмен не повинен займатися агітацією подібного роду в принципі. Тим більше, під час таких протестів, які зараз відбуваються в Україні. Не кажучи вже про економічні та громадянські протиріччя такої агітації. 50% економіки в тіні, і це розпочалось не вчора, а ще в 1991 р… Як вийти з цієї ситуації, я вже казав, – запровадити систему 5/10, яку пропонує Балашов.

Розмову вів Георгій МАЗУРАШУ

***

Відео (баскетбол): «Стріба» «переселилась» у Кіровоград

***

Денис Єлисевич: В Молдові нам з Майсурадзе запропонували незрівняно кращі умови, ніж в «Стрібі»

***

Баскетбол: Екс-стрібівці Єлисевич і Майсурадзе – у півфіналі Чемпіонату Молдови

***

Баскетбол: Екс-стрібівці Єлисевич і Майсурадзе одержали першу перемогу в Молдові

***

Навколо баскетболу: «Стрібу» не пустять до першої четвірки «закулісними іграми»?..

***

Денис Єлисевич (про поразку від «СпортЛіцею»): На майданчику грають не імена, а конкретні люди…

***

Баскетбол: «Стріба» у другому матчі закинула більше «Черкаським Мавпам», але і більше пропустила

***

Героїв спортивного року відзначили в рамках традиційної шоу-програми «Зірки естради – зіркам спорту»

***

SMS-голосування: Визначилися кращі волейболісти, баскетболіст і футзаліст

***

Баскетболист Елисевич: Чтобы у нас процветал спорт, надо внедрить систему 5/10

Денис Елисевич Стриба, Денис Елисевич Стриба Черновцы, Елисевич 5/10, Елисевич Балашов 5/10, Балашов 5/10 Черновцы, 5/10 Черновцы, партия 5/10 Черновцы, 5/10 Черновцы, 5/10 Черновцы Мазурашу, 5/10 Мазурашу, 5/10 партія Чернівці, 5/10 Чернівці

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.