Як Січенікову зухвало засудили у матчі за «бронзу» на Євро-2017 (відео)

1

Чернівчанку Лідію Січенікову засудили у поєдинку за бронзову нагороду в особистих змаганнях на чемпіонаті Європи зі стрільби з лука в приміщенні 2017 р., який завершився у Франції (Віттель).

 

У двобої за «бронзу» зіркова чернівецька лучниця Лідія Січенікова (03.02.93, «Спартак», «Динамо», ШВСМ, тренер – Олег Осипенко, офіційний партнер – житловий комплекс «Водограй») зійшлася з COHENDET ANGELINE (Франція) – 4:6 (29:28, 30:30*, 28:29, 27:30, 28:28).

По ходу зустрічі вихованка Олега Осипенка вела 2:0 і 3:1, а мала вести 4:0, що могло зіграти вирішальну роль у боротьбі за бронзову медаль. Але…

У другій серії Січенікова відправила всі 3 стріли у «яблучко», тобто вибила максимум – 3 десятки. У француженки були дві 10-ки і одна 9-ка. І раптом судді ту 9-ку «чарівним чином» перетворили на 10-ку і дали у сеті нічию… На відео чітко видно, що стріла не заділа габарит (тобто лінію 10-ки)! Коли стрілу витягнули, помітно було, що один із бокових надривів мінімально зачепив лінію (габарит). Але, як пояснив SportBuk.com заслужений тренер України, екс-тренер збірних України та Польщі Анатолій Єгоров, аби зарахувати вищий бал, габарит має зачепити сама стріла, а не бокові надриви! А контур стріли явно не зачепив 10-ку у тому пострілі французької лучниці! Ось так рахунок замість 4:0 став 3:1. З відповідним психологічним станом української лучниці, яка не сумнівалась, що ту серію виграла… Напевно, це і стало переломним моментом. Нечесним переломним моментом.

Чому представники збірної України не відпротестували цей момент? І чи звернеться Федерація стрільби з лука України тепер до міжнародної федерації з листом, аби звернути увагу на неприпустимі помилки (або упередженість?!) з боку суддів у матчі за «бронзу»?

Знаючи, що у подібних ситуаціях бувала і перша на Буковині заслужений майстер спорту зі стрільби з лука – дворазова чемпіонка світу і фіналістка Олімпійських ігор Тетяна Мунтян (яка тепер успішно тренує і виступає в США), ми попросили її прокоментувати це некоректне рішення суддів, яке, ймовірно, вартувало Лідії Січеніковій «бронзи»:

«Лідію у боротьбі за «бронзу» зухвало засудили! У французів таке буває. Застосовують зухвалу тактику, іноді вдається… Немає сумнівів, що там була 9-ка і Лідка мала вести 4:0! Я сама передивлялась відео, зробила скріншот, чітко ж видно, що стріла не заділа габарит 10-ки!!! Там не було габариту, навіть якщо «за вуха тягнути». Але «натягнули»… Вважаю, що це вплинуло на результат «бронзового матчу», адже зухвале підсуджування суперниці, впевнена, не могло не позначитися негативно на психоемоційному стані Лідії.

Чи були у мене подібні ситуації? Так, на жаль. Причому і у Франції. Мене намагались засудити за цією ж схемою. Я написала протест, змагання затримали, дали перестрілку, француженка влучила 9, я – 10. Але… Судді заявили, що я випустила стрілу на червоне світло, і у підсумку все одно мене засудили… Це було у 1999 році у Нимі. Відкритий чемпіонат Франції. Я тоді запитала у головного тренера французької збірної, з яким знались, як таке може бути. Так мені пояснили, що це у них відюір на чемпіонаті світу і «дуже треба було, щоби та дівчина пройшла далі»…

Ще був випадок у 2009 р., коли я була тренером збірної України. Тоді нахабно засудили нашу чоловічу збірну. Сказали, що один із спортсменів вистрелив на червоне світло, тобто вийшов за лімміт часу, відведеного на 3 постріли. Анулювали 10-ку! Я стояла позаду і бачила, що все було зроблено в рамках правил, стріла була випущена до того, як включилось червоне світло, точно! Поки ми почали «суєтитися», організатори швиденько оголосили наступний раунд, а потім сказали нам, мовляв, змагання завершились, які протести…

Повертаючись до тієї 9-ки суперниці Лідки, підкреслю, що габарит мала би чіпляти стріла, а не дірка від стріли. Стріла летить з високою швидкістю і в момент влучання в щит вібрує, тому той отвір ширший, ніж проекція стріли, плюс надриви. Але це не є приводом зараховувати габарит…

До слова, на цих змаганнях був ще один «прикол». З польською командою. Франція – Польща. Польська лучниця в натяжці і готова вистрелити, аж раптом світло «моргнуло», тобто вимкнулось і увімкнулось. На долі секунди. Постріл – і 10-ка! Не вдалося збити її. Але такі «фокуси» неприпустимі, тим більше на змаганнях такого рівня.

Ми вже якось звикли, що «слабших можна ображати». І не лише у стрільбі з лука добре відомі приклади, коли українців засуджували на змаганнях високого міжнародного рівня. А у нас на всі випадки приказка: «Каби не гірше». Куди вже гірше?. Тому вся країна там, де є… Хотіла би я бачити ситуацію, щоби французький суддя так вчинив по відношенню до представника США…»

Отож, особисту «бронзу» у чернівчанки Лідії Січенікової на Євро-2017, можна сказати, просто вкрали. Але до цього вона здобула «бронзу» в командному виді програми.

І приємно зазначити, що у жіночому індивідуальному фіналі львів’янка Вероніка Марченко перемогла 6:0 росіянку Євгенію Тімофєєву і стала чемпіонкою Європи в приміщенні.

Георгій МАЗУРАШУ, SportBuk.com

***

***

Січенікова і Ко на Євро-2017 розгромили Росію у матчі за медалі (відео)

***

Наша чемпіонка виїхала в США і мріє суперничати на Олімпіаді… з рідними

***

1 Комментарий
  1. Саша говорит

    Поздравляю Лиду Сиченикову и тренера Осипенко с успехами!!!
    Судьи козлы))) Пусть Шуфрич с ними разбирается)))

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.