Кращі спортсмени Чернівецької області 2016 р. (офіційна версія)

16

Визначено кращих спортсменів Чернівецької області 2016 р. (офіційна версія), список яких затвердила 18.01.17 відповідна комісія при управління молоді та спорту облдержадміністрації.

 

Під час обговорення члени комісії (хоч і не всі, бо до комісії входять і деякі, на жаль, доволі байдужі 160807-Sichenikova-Rio-sportbuk.comдо спорту і його проблем «пани») вкотре звернули увагу на, м’яко кажучи, не дуже досконалу систему визначення рейтингу з олімпійських та не олімпійських видів спорту. За цією системою, як зазначив директор обласної ШВСМ Сергій Задорожняк, учасник Олімпійських ігор, який апріоре має бути у рейтингу вище інших спортсменів, які не змогли потрапити на головні змагання чотириріччя, може опинитися нижче багатьох не учасників Ігор або навіть не потрапити до десятки кращих… Як зауважив Заслужений тренер України з велоспорту Ілля Руссу, за саму участь в Олімпійських ігор у таблиці мало би бути разів в 5 більше очок, ніж за 1 місце на чемпіонаті України.

Ще один нонсенс цього разу «виліз» на прикладі бейсболу. Виявилось, що у цьому виді вікову група до 16 років називають «юніорською», хоча «класично» до 17 років – юнаки (кадети), а юніори – до 19 років. Це ж не гімнастика, наприклад, яка є «особливо юною» і де, можливо, певне зміщення в назвах цих вікових груп можна було б сприймати природніше. До слова, аналогічно і в боксі юнаків стали називати юніорами. Напевно, є ще подібні «хитрі» види. У чому проблема? У нерівних умовах серед різних олімпійських видів спорту! І у нарахуванні очок за вдалі виступи у змаганнях, і у присвоєнні спортивних звань! Як і чому профільне Міністерство пропускає такі «нюанси» в офіційних документах? Напевно, треба звернути увагу і виправити ситуацію!

Ще один «нюанс», який профільне Міністерство чомусь залишає без уваги з року в рік, стосується статусу олімпійських видів. Проста і зрозуміла логіка підказує, що олімпійськими протягом олімпійського циклу автоматично мають визнаватися види, які включені до програми наступних Олімпійських ігор. Такої позиції дотримується і Національний Олімпійський комітет. А ось Міністерство чомусь залишає у списку олімпійських всі види, які колись мали такий статус, не зважаючи на те, входять чи не входять вони до програми наступних Ігор. Дивно, звісно…

Саме завдяки цьому «нюансу» той же бейсбол, який був виключений з програми Олімпійських ігор, в період перебування поза програмою Олімпіади, у нас розглядається під час підбиття підсумків в олімпійській номінації. Рішення включити бейсбол до програми Ігор-2020 прийняли наприкінці літа 2016 р. Тобто у сезоні-2016 він мав би ще фігурувати у підсумках серед не олімпійських видів. Але… У неолімпійських видах, враховуючи переважно «специфічну конкуренцію», досягнень європейського та світового рівня у нас «море». І теж карате, яке також включене до програми Олімпіади-2020, у неолімпійській номінації  своїми найуспішнішими представниками до топ-10 на Буковині дотягнути не може… Бейсбол же, з прем’єрним такого рівня успіхом буковинця Андрія Костащука (який виграв зі збірною молодіжний чемпіонат Європи), серед кращих в олімпійських видах «засвітився». У такому разі претензії можуть висловити каратисти, чий лідер Валерій Чоботар до олімпійської десятки теж увійшов би, а до неолімпійської – він з названих причин далеченько…

На жаль, це же не всі «нюанси» навколо визначення кращих. Із знаком мінус слід «відзначити» багатьох представників спортивних організацій, які подавали молодьспортуправлінню відомості про претендентів на місце у топ-10. Неточностей було багатенько. І, як правило, в бік перебільшення успіхів. Зокрема, чомусь забували уточнити юніорську або юнацьку номінацію, аби отримати більше очок – як за дорослі змагання…

Проте «завалені неточностями» члени комісії таки пропустили щонайменше одну, яка, на жаль, вплинула на склад топ-10. Мова про бейсбольну «Pony League», яку подали як юніорський чемпіонат Європи U-16… І завдяки цьому Максим Батрак увійшов до десятки кращих. Насправді ж «Pony League» і чемпіонат Європи – це різні речі. До того ж, ці змагання не фігурують ні в міністерському календарі, ні в календарі бейсбольної федерації України на 2016 р. Тому висновки очевидні – помилку треба виправити, що й зробили під час підготовки цього матеріалу, включивши до списку кращих замість Батрака двох інших спортсменів, які набрали однакову кількість очок і розташувались було на наступній позиції після «прохідної». Офіційно правку також мають виправити, звісно.

До слова, список кращих спортсменів за сезон традиційно подається в алфавітному порядку, тому не будемо уточнювати, які саме двоє спортсменів увійшли до топ сезону-2016 після виправлення бейсбольної неточності. Відзначимо лише, що за очковим доробком кращою спортсменкою 2016 р. стала лучниця Лідія Січенікова, а у неолімпійських видах найбільше очок набрав панкратіоніст Юрій Чижевський.

Георгій МАЗУРАШУ, SportBuk.com,
директор облцентру «Спорт для всіх»,
член комісії з визначення кращих спортсменів області

Кращі спортсмени Буковини 2016 р. (олімпійські види)

Еміль Ібрагімов (легка атлетика, Чернівці, «Україна», ШВСМ, СК «Гешко», тренери – Геннадій Слюсарєв, Віктор Бризгін, офіційний партнер – готель «Буковина»). Учасник чемпіонату Європи, Кубок України – 1 м (100 м), 1 м (200 м), чемпіонат України в приміщенні – 2 м (60 м), Кубок України в приміщенні – 1 м (60 м).

***

Іван Кожокарь (стрільба з лука, Чернівці, «Спартак», ШВСМ, Олег Осипенко). Чемпіонат світу в приміщенні U-19 – 4 м ком., 17 м особ., чемпіонат Європи U-17 – 5 м ком., юніорський чемпіонат України U-19 – 2 м (мікс), кадетський чемпіонат України в приміщенні U-17 – 2 м особ.

***

Михайло Косташ (стрільба з лука, Чернівці, «Спартак», ШВСМ, тренер – Олег Осипенко). Чемпіонат України – 1 м (мікс), 3 м (ком.), Кубок України – 2 м (мікс).

***

Андрій Костащук (бейсбол, Чернівці, «Спартак», БК «Соколи», тренер – Ростислав Гринчук). Молодіжний чемпіонат Європи U-21 – 1 м, чемпіонат України (вища ліга, дивізіон Б) – 1 м, молодіжний чемпіонат України – 4 м, юніорський чемпіонат України – 3 м. У І колі чемпіонату України грав у дивізіоні А за «Атму» (Київ), яка посіла 4 місце.

***

Павло Лукан (велоспорт, Чернівці, «Колос», ШВСМ, тренер – Ілля Руссу). Абсолютний чемпіон України серед юніорів (переміг у всіх номінаціях), юніорський чемпіонат світу U-19 – 13 місце (крос-кантрі), 5 підсумкове місце в рейтингу в Європі серед юніорів U-19.

***

Наталія Лупу (легка атлетика, Чернівці/Новоселиця, «Динамо», ШВСМ, СК «Гешко», тренери – Анатолій Якимчук, Володимир Степанов, офіційний партнер – готель «Буковина»). Учасниця Олімпійських ігор (півфінал), чемпіонату Європи (півфінал), чемпіонат України в приміщенні – 1 м, Кубок України – 1 м, чемпіонат України – 2 м (800 м), була визнана кращою атлеткою лютого в Україні.

***

Вікторія Олексюк (стрільба з лука, Чернівці, ШВСМ, освіта, Анатолій Єгоров). Чемпіонат світу в приміщені U-19 – 5 м особ., 5 м ком., чемпіонат України в приміщенні U-19 – 1 м особ., 3 м ком.

***

Олена Онуфрійчук (стрільба з лука, Чернівці, ШВСМ, освіта, Анатолій Єгоров). Чемпіонат Європи U-19 – 3 м ком., чемпіонат України U-19 – 1 м особ, 1 м мікс, 2 м ком.

***

Ростислав Руснак (веслування, Новодністровськ, представляв консолідовано Дніпровську і Чернівецьку обл., Сергій Осипенко). Чемпіонат світу серед юніорів U-19 – 8 м, чемпіонат Європи серед юніорів – 7 м (каное-двійка, 200 м), чемпіонат України U-19 – 1 м (каное-двійка 200 м), 2 м (каное-одиночка).

***

Лідія Січенікова (стрільба з лука, Чернівці, «Спартак», «Динамо», ШВСМ, тренер – Олег Осипенко, офіційний партнер – житловий комплекс «Водограй»). Учасниця Олімпійських ігор (1/16 фіналу інд., 1/8 фіналу ком.), чемпіонат Європи – 1 м (командний вид), етап Кубку світу (Анталія) – 1 м (ком.), чемпіонат України – 1 м (мікс, у парі з чоловіком Михайло Косташем), чемпіонат України в приміщенні – 3 м (інд.), 3 м (ком.), Кубок України – 1 м (інд., 2 м (мікс, разом з чоловіком Михайлом Косташем), 1 м (ком.), Кубок України в приміщенні – 3 м (інд.).

***

Руслана Цихоцька (легка атлетика, Чернівці, ЗСУ, ШВСМ, тренери – Анатолій Голубцов, Геннадій Терехов). Учасниця Олімпійських ігор, чемпіонату Європи, чемпіонат України – 1 м, Кубок України – 2 м, чемпіонат України в приміщенні – 3 м, Кубок України в приміщенні – 3 м, командний чемпіонат України в приміщенні – 1 м (потрійний стрибок).

***

Хто ще був серед претендентів на місце в олімпійській топ-10 можна подивитися тут:

В’ячеслав Антонюк (легка атлетика, Хотин/Чернівці, тренер – Іван Павлюк). Учасник молодіжного чемпіонату Європи з кросу, чемпіонат України з кросу – 2 м (8 км, U-23).

***

Ксенія Верега (легка атлетика, Новоселиця, «Колос», ШВСМ, тренери – В. Клименко, Володимир Степанов). Чемпіонат України в приміщенні – 3 м (200 м), 1 м (200 м U-23), 3 м (400 м U-23).

***

Олександр Вишняк (вільна боротьба, Чернівці, Дан Статник). Юнацький чемпіонат Європи – 13 м, юнацький чемпіонат України – 1 м.

***

Степан Грекул (бокс, Кіцманський район, «Україна», вступав консолідовано за Чернівецьку та Хмельницьку області, тренери – Іван Собко, Андрій Грудей, офіційний партнер – «Епіцентр»). Молодіжний чемпіонат України U-22 – 1 м (81 кг), Всеукраїнський турнір пам’яті ЗТУ Віктора Звєрєва – 1 м, Міжнародний турнір пам’яті МСМК Семена Трестіна – 1 м.

***

Сергій Дуган (легка атлетика, Чернівці/Глибоцький район, ШВСМ, тренер – Денис Тищук). Чемпіонат України з кросу – 3 м (3 км), 8 м (8 км), Кубок України – 4 м (3000 м).

***

Микола Лабовський (легка атлетика, Чернівці, «Динамо», тренер – Денис Тищук, офіційний партнер – тур комплекс «АКВА-ПЛЮС»). Чемпіонат України – 3 м (5000 м), чемпіонат України в приміщенні – 5 м (3000 м), Кишинівський марафон – 1 м (10,548 м).

***

Орест Малованюк (легка атлетика, Чернівці, тренер – Денис Тищук). Чемпіонат України з бігу на 1 милю – 2 м (молодь U-23), юніорський чемпіонат України – 8 м (5000 м), 10 м (3000 м).

***

Олег Миронець (легка атлетика, Хотин, ШВСМ, тренери – Іван Павлюк, Ірина Ячнюк). Юніорський чемпіонат України U-19 – 1 м (400 м), 2 м (800 м), командний чемпіонат України – 1 м (400 м).

***

Кращі спортсмени Буковини 2016 р. (неолімпійські види)

Анна Беженар (панкратіон, Чернівці, тренер – Ігор Наконечний). Чемпіонат світу – 2 м (традішн), чемпіонат Європи – 1 м (традішн), чемпіонат України – 1 м.

***

Тетяна Білоусова (пауерліфтинг – жим лежачи, Чернівці, Сергій Зосімов). Чемпіонат світу без екіпірування (ПАР) – 2 м, чемпіонат світу з екіп. (Данія) – 4 м, чемпіонат України – 1 м (в і без екіпірування).

***

Тетяна Гринько (панкратіон, Чернівці, Петро Горюк). Чемпіонат світу – 3 м (Но-гі), 3 м (Гі), чемпіонат Європи – 4 м (Но-гі).

***

Михайло Марандюк (шахові композиції, Новоселиця). Чемпіонат світу – 1 м (триходівки), 1 м (багатоходівки).

***

Ігор Пандрак (панкратіон, Чернівці, Роман Скидан, Ігор Наконечний). Чемпіонат світу серед юніорів – 1 м, чемпіонат Європи серед юніорів – 1 м, чемпіонат Європи – 3 м.

***

Сергій Раков (рукопашний, універсальний бій, Олег Лакуста, Руслан Адамович). Чемпіонат Європи з рукопашного бою – 2 м, чемпіонат Європи з універсального бою – 1 м (класика), 1 м (лайт), чемпіонат України – 1 м (рукопашний бій, унібій).

***

Денис Семенюк (панкратіон, Чернівці, ?Сергій Соколюк, Петро Горюк). Чемпіонат світу – 2 м (традішн), чемпіонат Європи – 2 м (Но-гі, Традішн).

***

Роман Скидан (панкратіон, Чернівці, Ігор Наконечний). Чемпіонат світу – 3 м (традішн), чемпіонт Європи – 1 м (традішн), чемпіонат України – 1 м.

***

Юрій Черкалюк (панкратіон, Чернівці, Петро Горюк). Чемпіонат світу – 1 м (фул), 3 м (традішн), чемпіонат Європи – 1 м (традішн).

***

Юрій Чижевський (панкратіон, Чернівці, Ігор Наконечний). Чемпіонат світу – 1 м (фул), 2 м (традішн), чемпіонат Європи – 2 м (фул).

***

За межею топ-10 в неолімпійських видах залишились, зокрема:

Євген Васильєв (пауерліфтинг – жим лежачи, Чернівці, Сергій Ізосімов). Чемпіонат світу серед юніорів – 2 м (без екіпірування, ПАР), 3 м (з екіпіруванням, Данія). Чемпіонат України – 1 м, 2 м.

*

Максим Грейцар (кікбоксинг, Сокиряни, Федір Блинду). Чемпіонат світу серед юніорів (Італія) – 1 м, чемпіонат України серед юніорів (Харків) – 1 м.

*

Іван Гушуляк (універсальний бій, Чернівці, Вижницький район, Руслан Адамович). Чемпіонат Європи серед молоді U20 – 1 м (класика), 3 м (лайт), чемпыонат Украъни – 1 м.

*

Анатолій Жураківський (рукопашний бій, Чернівці, Іван Штефюк, Руслан Адамович). Чемпіонат Європи (Бельгія) – 1 м, чемпіонат України – 1 м, Кубок України – 1 м.

*

Костянтин Ільїн (богатирське багатоборство, Чернівці, «Динамо»). Кубок Європи – 1 м, чемпіонат України з силового екстріму – 1 м.

*

Микола Никифорюк (панкратіон, Чернівці, «Динамо», Петро Горюк). Чемпіонат світу серед юніорів U-19 (Білорусь)  – 3-4 м, «бронза» (граплінг, 58 кг, з 5-ти учасників), 3-4 м, «бронза» (граплінг-гі, з 4-х учасників, програв всі двобої).

*

Ельвіра Пославська (панкратіон, Чернівці, Петро Горюк). Чемпіонат Європи – 1 м (традішн), 3 м (Но-гі), Кубок України – 1 м (Но-гі).

*

Максим Сорокін (панкратіон, Чернівці, Віталій Литвинчук, ?Віталій Пантя). Чемпіонат світу з панкратіону серед юніорів U-19 (Білорусь) – 1 м (греплінг, 71 кг), 3-4 м, «бронза» (греплінг-гі, 6 учасників, за жеребом потрапив одразу у півфінал, програв і став бронзовим призером), чемпіонат України серед юніорів – 1 м.

*

Ігор Тодорюк (армспорт, Максим Заремський). Чемпіонат світу серед юніорів – 1 м (65 кг, права рука), 4 м (ліва рука), чемпіонат України серед юніорів – 1 м.

*

Флора Лучич (панкратіон, Чернівці, Ігор Наконечний). Чемпіонат світу – 1 м (традішн), чемпіонат України – 1 м (традішн), 2 м (Гі).

***

На чолі топ-10 спортсменів Буковини 2015 – знайомі обличчя

***

16 Комментарии
 1. Ростислав Грsчнук говорит

  О скільки епітетів,”виліз”, “хитрі”, “нюанси” , скільки реклами бейсболу, мені це подобається. Я хочу спитати Георгій ти вскурсі хто подавав претендентів бейсболістів. Обласна федерація не подавала. А тепер ми подамо свою думку з приводу наших спортсменів. На рахунок олімпійські ми чи ні мені набридло пояснювати. Але напишу ще раз статус олімпійського виду і виду включенного до програми Олімпійських ігор це різні речі і порівняння з карате не сумісне, карате тільки надали статтус і включили в ігри. Стосовно вікових номінацій на це Георгій надали відповідь прямо на засіданні комісії. Добавлю тепер в бейсболі не буде молодіжного віку 21 і він тепер буде 23, поки це не прописали в паперах. А вам щоб ви розуміли в бейсболі 15 річним і молодше дозволяється грати залізними битками, а з 16 і старше тільки дерево або композіт, викликано це з причин безпеки із-за прискорення бейсбольного м`яча під час удари по ньому бейсбольною биткою. А сир бор навколо результаттів тому що хтось зі спортсменів з конкретних організацій і федерацій на які держава витрачає гроші і не маленьки не зміг потрапити до ціє десятки плюс лобі яке існує від федерацій по видам спорту. Дякую за рекламу але усе таки прикольно не мати жодного бейсбольного стадіону в місті і боротись за десятку кращих і мати спортсмена зі званням майстер спорту україни міжнародного класу чемпіона Європи серед молоді в ігровому виді – це непогано. Ще раз дякую за рекламу.

 2. Вболівальник говорит

  Ну і бардак у цьому спорті:(

  Ну і безвідповідальність!:(

  Були б радянські порядки вже тих “фахівців” які такі фальсифіковані дані подали повигоняли би поганою метлою!

  Ростислав, треба щоби від вашої федерації теж хтось був в комісії, щоб не було таких “нюансів”! А про вік що ви розказуєте про біти, чоловіче! Які біти?! Юнацький вік був і має бути до 17 років, юніори – до 19 років і молодь до 23 років. Причому тут біти?

  1. Ростислав Грsчнук говорит

   Про біти це просто як в боксі або боксіруй в шоломі або без. Я думаю тут и різницю відчуваєте.

  2. Георгій Мазурашу говорит

   Шановний Вболівальник!
   Про “радянські порядки” тепер не дуже актуально:) 
   Не думаю, що мова про якісь прямо фальсифікації. Просто вже давненько ці очки по серйозному мало кого цікавлять, тому й ставлення, напевно, поверхневе. Люди просто пишуть без уточнень вікових груп. На жаль. Але комісія на те і засідає, щоби уточняти дані і т.п.
   А виганяти можна тих, які погано працюють;)
   Ростислав входить до комісії. Про ключки він Вам пояснив. Хоча мова не про ключки має бути, а про ВІК. Воно не чесно, коли одні виконують нормативи, як належить, у відповідних вікових групах, а хтось подає як успіхи юніорські (до 19 років) результати у віковій групі до 16-ти (різниця в 3 роки!!!) або взагалі до 15-ти років (різниця в 4 роки!!!) Але це тема для фахових дискусій на рівні міністерства, де є повноваження вносити зміни. Віковій групи, які ви називаєте, – це “класика”. У гімнастиці, наприклад, віковій групи можуть бути інші, молодші, бо там в 15 років вже “ветерани” і закінчують кар’єру:)
   До слова, Ростислав, як пригадую, колись давненько, коли йому чиновник запропонував оформити КМС (якщо не помиляюсь), скориставшись недосконалою класифікацією (де не було уточнено про дивізіони, написано було просто вища ліга), відмовився, пояснивши, що насправді наша команда не заслужила тих звань, бо була 3 в Дивізіоні Б вищої ліги, а це загальне місце 3 + кількість команд у Дивізіоні А;)
   З віком і бітами теж розберуться;)

 3. Ростислав Грsчнук говорит

  До речі деякі уточнення. Пан Георгій або забув або скоріше не схотів уточнювати що деякі легкоатлети в тому числі і олімпійці мають консолідований залік, тоб-то виступають за дві області, а це при підрахунку очки по полам.Тому і такий кипішь бо треба відволікти увагу і маюуть не сможуть потрапити до 10 ті які числяться в обласному ШВСМ. А це вже питання що ви там робите? І де взагалі ви тренуєтесь? Можливо наших Чернівецьких олімпійців рахують своїми олімпійцями і в інших областях. А в цілому притенденти на 10 кращих в олімпійських видах дуже обмільчали результати ми взагалі можимо виставити ще гравців 10 які наберуть не менше балів, а то і більше чим деякі висунуті притенденти.

  1. Георгій Мазурашу говорит

   Ростислав, дуже “гідна” поведінка для майстра спорту:)
   Але давайте по порядку:)
   Перше. Так розумію, що ти намагаєшся тут відповісти в стилі “сам дурак” на те, що викрали легеньку бейсбольну махінацію:) Інформацію подала спортшкола, вірно? Але складно уявити собі, що наш провідний тренер з цього виду спорту, яким ти є, не звернув увагу на те, що “Поні Лігу” назвали “чемпіонатом Європи”…
   На відміну від інших членів комісії, на яких, на жаль, “навалилась” купа неточностей. Як пригадуєш, Ростиславе, і в інтернет заходили уточняти, і телефонували, і самі уточнювали. Я, чесно кажучи, не звернув увагу на ту “Поні Лігу”, бо не думав, що може бути така дивна подачі інформації. Якби звернув увагу, думаю, ми на місці за пару хвилин або секунд зняли би це питання. І ти сам точно не заперечував би, як не заперечив і після.
   ***
   Тепер про олімпійців… Думаю, тобі, Ростиславе, надто далеко до рівня тих олімпійців, щоби продовжувати пояснювати тобі щось… Ну, враховуючи, що приватно я тобі вже пояснив, то виникають великі питання до твоїх деяких особистих моральних якостей, раз ти вирішив спробувати чимось нашкодити олімпійцям:) Хай люди читають і роблять свої висновки…
   Щоби ти міг спати спокійно, напевно, варто уточнити, що КОМІСІЯ вивчає результати і ПРИЙМАЄ РІШЕННЯ. І щось мені підказує, що, крім тебе, навряд чи у когось з членів комісії (а, може, і серед вболівальників) виникнуть сумніви, що мова справді про НАШИХ, БУКОВИНСЬКИХ ОЛІМПІЙЦІВ, незалежно від того, хто з них скільки часу проводить на навчально-тренувальних зборах в інших регіонах і країнах, хто з них де більшу частину часу живе і тренується, хто і де їх тренує і т.п.;) І, Ростислав, не плутай огляд-конкурс серед ДЮСШ чи територій з визначенням десятки кращих спортсменів. Те ділення очок за консолідований залік (який, до слова, вже скасований!) стосується першого. А при визначені кращих КОМІСІЯ може приймати рішення, спираючись на СУТЬ СПРАВИ, а не на іноді зовсім недоречні формальності з “сусідньої” системи нарахування очок;) Інакше комісія не потрібна була б зовсім. Складно це зрозуміти? Чи ти зациклений на тому, як якимись формальностями натягнути на свій вид якісь додаткові привілеї, увагу і т.п.? А якщо це не вдається, то хоча би спробувати “завадити якось слону”?:) Як правило, спроби комусь зашкодити обертаються негативом для авторів негативних рухів:) Не плутай фахові розмови з людськими речами, стосунками між людьми і т.п.
   А результати “обмільчали” у т.ч. тому, що через фальш і хитрощі тих, які шукають спортивної слави, фінансової та іншої підтримки в обхід олімпійської конкуренції, реальне становище олімпійського спорту з кожним роком (чи місяцем) погіршується. І ти, Ростислав, як ФАХІВЕЦЬ, мав би думати, напевно, над можливими варіантами порятунку олімпійського спорту (у т.ч. і бейсболу, як мінімум, на олімпійський цикл до 2020 р.), а не опускатися до рівня пошуку “чорної кішки в темній кімнаті” чи як там кажуть:)
   ***
   А щодо реклами бейсболу… Ти сам чудово розумієш, що найголовніша проблема – це бейсбольне поле в межах міста (а в ідеалі – бейсбольний стадіончик). Якби це залежало лише від мене, бейсбольне поле чи стадіон у Чернівцях ми мали би вже. Коли реально буде це зробити? Мала би позитивна розв’язка наблизитися… Але на це, звісно, впливає багато факторів, у т.ч. навіть поведінка твоя, як “хрещеного батька” сучасного бейсболу у Чернівцях та відповідних успіхів. Раджу задуматися і про це…
   Плюс ніхто тобі не заважає пропонувати якісь цікаві проекти, які могли би трішки посприяти залученню підлітків до бейсбольної або/та софтбольної секції. Наприклад, відповідні “олімпійські уроки” в якійсь цікавій формі, з використанням елементів бейсболу і т.п. Думай і пропонуй. Що буде в моїх силах, допоможу. Попри все. Бо ж робити добрі справи приємно, особливо на користь олімпійського спорту;)

   1. Ростислав Грsчнук говорит

    Від обласної Федерації бейсболу і софтболу надісланий список, він відрізняється від того що був на розгляді. Спірного турніру там нема. Але про спірний турнір добавлю команда чемпіон Європи їде на чемпіонат світу до США і не хочу і не буду судити високий рівень це змагань чи ні. Нема в календарі Міністерства, добре не включаємо в розгляд. Стосовно віку в бейсболі з 16 – це юніори, а в софтболі це ще кадетки, даже в наших видах є розбіжність бо так проводяться чемпіонати Європи і світу. Стосовно олімпійців їх ніхто не принижує, ти захотів більш ретельно заглибитесь хто такі бейсболісти, а я захотів більш ретельно заглибитесь хто є притенденти і виявляється не все гаразд серед головних притендентів на 10 кращих і досі прикриватись олімпійці неолімпійці всі вони спорстмени, всі вони тренуються, травмуються і мають особисте життя. Прикро коли з часом тих кого носять на руках ВАДа дискваліфікує за допінг або вони прикривають вживання припаратів скориставшись ними що дозволило досягнути високих результатів. Мої особисті якості не набагато гірші за твої Георгій, може тому у нас і є бейсбол в області завдяки цим особистим якостям вже багато років і ми прогресуєм. А стверджувати що ми бейсболісти десь ВИЛІЗЛИ, ХИТРІ, користуємось якимось НЮАНСАМИ іноді це підходить тобі. Ще раз дякую за піар нашого вида спорту.

   2. Ростислав Грsчнук говорит

    Стосовно пояснень мені про олімпійців, мені їх рівень не турбує взагалі, ось коли вони почнуть тренувати дійсно тренувати а не приписувати свою фамілю до спортсменів тіпа тренери тоді можещось порівнювати, мене турбує твій рівень. Ти думаєшь, що мені можешь щось пояснити я маю вищу спортивну і юридичну освіту і ти мені зі своєю історичною хочешь шось пояснювати? Досить смішити людей з такими ж успіхами можишь починати пояснювати в іншій сфері наприклад в медицині ящо тебе забажають там слухати

 4. Георгій Мазурашу говорит

  Ростислав, я писав про моральну сторону, а не про ті особисті якості, які дозволили тобі і в спорті досягти хороших успіхів (і в гандболі, і в бейсболі), і як суддя, і як тренер;)
  За піар подякуєш, коли справді щось зробимо разом для цього;)

 5. Вболівальник говорит

  Я бачу тут заруба між Гринчуком і Мазурашу. Хлопці ви не можете зустрітися і між собою говорити, а не виносити свої розборки на сайти?
  П. С.: позиція Мазурашу виглядає більш аргументованою

  1. Георгій Мазурашу говорит

   Вболівальник, ми зустрічаємось, спілкуємось;) Дякую за пропозицію, скористаємось:) Це фахова дискусія, а не розбірки;)

  2. Ростислав Грsчнук говорит

   Принижує вид спорту і досягнення спортсменів публічно має і відповідь отримувати публічно. Підхід не до всіх однаковий, до своїх інший і скриває дійсну інформацію про паралельний залік відомої олімпійки і кандидата який в останню мить не потрапив до Ріо.

   1. Георгій Мазурашу говорит

    Ростислав, … порахував до 100, щоби коректніше описати твій бред:)
    1. Де яке публічне приниження виду спорту? Тобто те, що я звернув увагу на випадково пропущену всіма членами комісії (і тобою в т.ч., ти ж те ж там був, чому не звернув нашу увагу?) помилку у поданні від ДЮСШ, яка назвала бейсбольні змагання “Поні Ліга” в поданій інформації ЧЄ “Поні Ліга”, тобто чемпіонатом Європи, і, відповідно, нарахували було очок як за чемпіонат Європи – це “приниження? Взагалі-то це просто виправили помилку. 
    2. Очевидно, ти, Ростислав, по собі судиш, приписуючи якесь “приховування”. Бо ж ти, на відміну від нас, точно бачив ту некоректність, але не лише не сказав чесно, що це не чемпіонат Європи, а навіть переконав, що треба нарахувати очки у віковій групі до 16 років як за юніорський чемпіонат (а в абсолютній більшості видів юніори – це до 19 років!).
    ***
    Приховування консолідованого заліку? Бред. Я консолідованими заліками не цікавлюсь. Про консолідований Наталки знав, але потім були ті “публічні розбірки”, коли Житомир хотів перевести Лупу в свою область, а Наталка публічно заявила, що вона не переходить з Чернівецької області. Я ж тобі давав посилання на відповідний матеріал. Тобто “по умолчанию” я думав, що з Житомиром справу закрили. 
    Ібрагімов тренувався і у луганського олімпійського чемпіона Віктора Бризгіна, то цілком логічно, що він міг мати консолідований залік з Луганщиною, щоби ті могли фінансувати його участь у зборах групи Бризгіна (ми за ті збори не платили ж). 
    Ти звернув увагу на їх консолідований залік – молодець, готуй дірку під медаль за уважність (обміняєш її на медаль за приховування правди щодо “Поні Ліги”:) ).
    Правда, заговорив ти про це, судячи з твоєї риторики, суто через бажання “помститися” за те, що викрили спробу рідної ДЮСШ подати “Поні Лігу” за чемпіонат Європи… Коли людиною рухає бажання мститися, як правило, мало що путнього з цього виходить:)
    Але… Після того, як ти звернув увагу на консолідований залік, “легким движением руки” в інтернеті я знайшов деякі протоколи з національних змагань, де справді фігурує консолідований залік Чернівецька – Житомирська у Наталки Лупу і Чернівецька – Луганська у Еміля Ібрагімова.
    Ростислав, це хіба було секретом?:)
    4. Ще раз публічно, не принижуючи бейсбол:), нагадую тобі, Ростислав, що у нас немає таблиці нарахування очок для визначення кращих спортсменів Чернівецької області за рік. НЕМАЄ.
    Визначаються кращі КОМІСІЄЮ, яка бере за орієнтир державну систему нарахування очок областям та спортивним організаціям, просто щоби, як там жартували, менше сваритися, порівнюючи досягнення у різних видах спорту;)
    Не пригадую, Ростислав, ти давно в цій комісії? Якщо давно, мав би пам’ятати, як ми, одностайним голосуванням, вирішували змінювати “очкову десятку”, виводячи за межі когось із спортсменів і вводячи інших, коли на це були об’єктивні причини, зрозумілі аргументи.
    Якщо ти думаєш, що через консолідований залік члени комісії вирішать виключити з десятки кращих півфіналістку Олімпіад 2012 і 2016 Наталку Лупу, то прогнозую, що ти помиляєшся:)
    Так само прогнозую, що ти помиляєшся, якщо думаєш, що члени комісії вирішать виключити через консолідований залік з десятки кращих рекордсмена України в естафеті 4х100 м, учасника чемпіонату Європи 2016 Еміля Ібрагімова, який не поїхав на Олімпіаду в Ріо через травму (його та ще одного члена естафети 4х100 м), що завадило увійти до топ-16 у світі для участі в Іграх (нагадаю, на Кубку світу вони були 9-ті! А на змаганнях, де ВСІ члени естафетної команди індивідуально покращили свої особисті рекорди, на жаль, не передали палочку на одному з етапів і втратили можливість тоді достроково забезпечити собі путівку на Олімпійські ігри…)
    Можливо, нам таки варто розробити таку систему очок для визначення кращих спортсменів області. Враховуючи і твої пропозиції у т.ч.;) І система має бути АДЕКВАТНОЮ, щоби вона унеможливлювала перебування у рейтингу вище учасника Олімпійських ігор будь-якого іншого спортсмена з олімпійських видів, який на Олімпіаду пробитися не зміг.

    5. Ти би краще, Ростислав, розказав би, як ти, чіпляючись за таку формальність, як присутність бейсболу на сайті міністерства у розділі олімпійські види спорту, після виключення цього виду спорту з програми Олімпійських ігор (після 2008 р.) весь час наполягав і добивався того, щоби бейсбольні результати зараховували до олімпійських видів спорту:) Попри те, що головний олімпійський орган країни – Національний Олімпійський комітет – чітко роз’яснив, що олімпійськими у відповідному циклі вважаються види спорту, які включені до програми наступних Олімпійських ігор.
    Отож, в олімпійських циклах 2009-2012 та 2013-2016 бейсбол не можна було оцінювати серед олімпійських видів спорту. Це більш ніж очевидна річ. Але, як в тому анекдоті (закінчується: “не дай Боже так зголодніти”), бажання отримати місце в топ-10 області взяла гору над професіоналізмом:) “Не дай Боже так хотіти мати спортсмена у десятці кращих”, якщо перефразувати анекдот:) 
    Але, попри все, як спортсмена, тренера, суддю і фаната спорту я тебе, Ростислав, дуже поважаю!;) І бажаю подальших успіхів! Та менше фантазій і більше коректності;)

 6. Георгій Мазурашу говорит

  А тепер плавно продовжую відповідь Вболівальнику:)
  Ми з Ростиславом вже дуже давно знайомі;) І футбол разом грали, в одній команді, і за одним мікрофоном коментували, і за одним столом не раз і не два сиділи:) Ви, може, будете в шоці, але ми ще й куми – розвиваємо кумівство:)
  Як спортсмена, тренера, суддю і просто фаната спорту, повторюю, я Ростислава дуже поважаю!;) І як кума люблю;)
  А на теми спорту у нас професійні дискусії;) Десь самі доходимо до “спільного знаменника”, десь якісь “нейтральні сили” допомагають розібратися і розрулити:) Головне залишатися людьми;)

 7. Ростислав Грsчнук говорит

  На рахунок “Поні Ліг” – це чемпіонат Європи, але він відрізняється від чемпіонатів серед збірних команд країн бо тут можуть брати участь і збірні команди країн і клуби. За збірні команди країн грають громадяни країн, а за клуби можуть грати і не громадяни країн звітки клуб. Іноді клуби сильниші за збірні. І чемпіонат світу проводиться. І на чемпіонат світу від зони Европа, Африка, Мала азія притендує аж одна команда щоб потрапити у 8-ку команд на чемпіонат світу. Як ти рахуєшь це серьозний відбір чи ні? А тепер подивись календар міністерства скільки заходів в нашому виді за 2016 рік аж 17. А скільки заходів в інших ігрових і в легкій атлетиці під сотню, а то і під дві. На рахунок 10 кращих Андрій Костащук потрапив і став другим по показникам і без результату “Поні”, а потрапив би ще один бейсболіст та це була б сенсація, а для тебе це виявився шок. Консолідованим заліком на цьому засіданні зменшили очки деяким спортсменам тільки не легкоатлетам бо там ти не оголосив про те що знаєшь про всіх. Таким чином притаїв цю інформацію, не зря на початку ряд членів коміссії зацікавлені в лобіювання підняли галас про те що олімпійці мають бути там поза конкурсом я ще не рахував хто де буде, а тепер виявляється Наталка Лупу набирає 112-125 очок Еміль Ібрагімов 75, а після подання від Федерації уточненних списків крім Андрія Костащука ще 5 бейсболістів тільки за національні змагання мають по 110. Про наш статус олімпійскі ми чи ні ти як той, тут вже можуть бути образливі слова. Георгій по твоєму розумінню ми мали бути окремою расою, бо вже не олімпійські і до неолімпійських нас не беруть. Може треба нас було віднести до військово прикладних чи до технічних видів, ні краші в “Спорт для всіх”. Документами оперуй, а не бажанням всіх переконати і те що ти тут пишеш це твоя особиста думка на яку я вкиладаю свою думку. Думаю що в найближчий час з`явиться 10-ка від органу який проводить визначення тоб-то від управліня молоді та спорту Чернівецької ОДА.

 8. Георгій Мазурашу говорит

  Ростислав, один з твоїх рідних видів спорту (або найрідніший, бо більшу частину життя ти  присвятив йому) бейсбол з 2009 по 2016 роки не міг фігурувати у річних підсумках серед олімпійських видів спорту, оскільки не входив до програми Олімпійських ігор 2012 і 2016 років. Вітаю з тим, що у циклі 2017-2020 бейсбол знову олімпійський!
  Можеш переконувати себе скільки завгодно, що присутність бейсболу на сайті міністерства у списку олімпійських є приводом, щоби зараховувати результати в період відсутності його в олімпійській програмі в олімпійській номінації, але головний олімпійський орган країни Національний Олімпійський комітет чітко роз’яснив, на відповідний запит, що олімпійськими під час чотирирічного циклу вважаються види, які входять до програми наступної Олімпіади.
  ***
  Напевно, треба ще разів 10 повторити, щоби ти усвідомив, що НЕМАЄ таблиці очок, за якою визначається десятка кращих спортсменів області. Більше того, у багатьох областях і десятку то не визначають, а у “вільному режимі” відзначають кращих у різних номінаціях, які часом придумують під наявних героїв. Теж про це не знаєш? Навіть під час засідання комісії колеги це розказували, пригадуєш?
  КОМІСІЯ визначає у нас топ-10! Більшістю голосів. 
  Безумовно, комісія, як мінімум, ще раз збереться. Бо ж, як мінімум, треба переголосувати за наслідками шахрайської спроби (ДЮСШ) подати “Поні Лігу” за чемпіонат Європи. Напевно, поясниш і ти, чому промовчав, не звернув увагу колег, а, навпаки, захищав те 8 місце “на чемпіонаті Європи”… 
  І, безумовно, КОМІСІЯ розгляне питання, як бути із спортсменами, які мають консолідований залік. 
  Якби у нас була таблиця очок для визначення топ-10, то, звісно, твої мега-зусилля перевести увагу з “бейсбольного шахрайства” на консолідований залік півфіналістки Олімпійських ігор Наталки Лупу та рекордсмена України в естафеті 4х100 м і учасника Євро-2016 Еміля Ібрагімова, які, як видно з твоїх висловлювань, не гідні бути в десятці кращих спортсменів Буковини через те, що у рідній області, на жаль, немає належних умов для підготовки до змагань такого рівня і вони пристали на пропозицію інших областей представляти їх консолідовано взамін на допомогу з тими умовами та фінансами. Будемо розглядати, звісно;) Навіть вже “розглядаємо”. Ми з тобою тут спілкуємось, інші члени комісії теж спілкуються на цю тему. Поки що бачу перспективу тобі мати ситуативно 1 або 2 союзників у боротьбі проти Лупу та Ібрагімова:) Але це далеко до половини комісії. Не кажучи вже про більшість. 
  Особисто я вважаю, що на фоні результатів буковинців в олімпійських видах у 2016 році спортсмени рівня олімпійської збірної точно мають бути в топ-10, незалежно від того, скільки вони набрали очок за таблицею оцінювання результатів у спорті вищих досягнень.
  ***
  Думаю, після того, як бейсбол при розгляді підсумків 2016 року перейде у неолімпійський розділ (оскільки не входив до програми Олімпіади 2016), в олімпійській топ-10 звільниться місце ще для одного гідного спортсмена (або спортсменки) з числа представників видів спорту, які входили до програми Олімпійських ігор 2016 р.
  ***
  Ростислав, ти коли щось плутаєш, то уточни, перш ніж писати:) А то часом виходить чи то просто фантазії, чи то ще гірше:)
  Пропозицію “не глядя” відзначати учасників учасників Олімпійських ігор висловив Ігор Наконечний, який, як ти теж добре здогадуєшся і знаєш, аж ніяк не хвилюється і не лобіює інтереси олімпійських видів спорту, бо представляє неолімпійський вид панкратіон. 
  А директор ШВСМ Сергій Задорожняк просто звернув увагу на недосконалість очкової системи (яка не є для визначення топ-10, а просто для оцінювання результатів у спорті вищих досягнень), при якій учасник Олімпійських ігор може набрати менше очок, ніж спортсмен, м’яко кажучи, набагато нижчого рівня. І йшлося про можливі пропозиції до таблиці очок. Про включення в топ-10 олімпійців поза конкурсом він не говорив.
  Решта будемо розглядати на комісії;)
  Поки що прикинь, чи дотягнуть бейсболісти до топ-10 у неолімпійських видах, серед яких він був з 2009 по 2016 роки включно. І, можливо, буде і з 2021 р., але це вирішуватиме МОК у 2020 році. Так що не будемо забігати наперед.
  ***
  Удачі і всіх благ!

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.