На Євро-2016 з панкратіону учасників було менше, ніж медалей?!

19

Після чемпіонату Європи 2016 з панкратіону, як і після інших змагань, голова Чернівецької обласної федерації з цього виду спорту Ігор Наконечний розповів місцевій пресі про здобуті нагороди.

2016-pankration-sportbuk.com (3)-copy

За його словами, Україна вкотре стала першою у загальнокомандному заліку, а 9 представників Буковини здобули на Євро-2016 у Будапешті (Угорщина) 10 нагород.

Ніхто з журналістів не ставив під сумнів цю інформацію, бо ж Наконечний – поважна особа, завідувач кафедрою на факультеті фізичної культури і здоров’я людини ЧНУ ім. Ю. Федьковича, старший тренер молодіжної збірної України, а тепер ще й депутат Чернівецької міської ради (від «Народного контролю»).

Що змусило повернутися до теми Євро-2016 з панкратіону? Сигнал від одного з тренерів з олімпійського виду спорту, який критично висловився на адресу SportBuk.com за те, що ми не розміщуємо повну інформацію про міжнародні змагання з панкратіону, включаючи протоколи, і порадив проаналізувати протоколи якраз цьогорічного чемпіонату Європи. І друге – це те, що Ігор Наконечний під час сесії міської ради 2.09.16 пролобіював виділення 150 тис. грн. (просив 250 тис.) на поїздку чернівецьких спортсменів на чемпіонат світу з панкратіону (30.09-2.10.16, Тбілісі, Грузія).

По-перше, збірні України на чемпіонати Європи та світу відряджає профільне міністерство або відповідні національні федерації. Місцеві органи виконавчої влади і самоврядування навіть не мають таких повноважень. Міська рада може виділити кошти для підготовки та участі збірних міста у чемпіонатах і кубках області та України (якщо регламент передбачає участь і збірних міст).

По-друге, абсолютно нелогічно виділяти кошти на неолімпійський вид спорту в той час, як поза плановими асигнуваннями міська рада не надала подібної фінансової допомоги навіть найбільш пріоритетним олімпійським видам спорту, чиї представники захищали честь Чернівців, області та України на Олімпійських іграх. Є ж якась спортивна ієрархія, є пріоритети, які враховують, зокрема, статус видів спорту (зрозуміло, що олімпійські види в будь-якому разі є більш пріоритетними, ніж неолімпійські), їх здатність ефективно поєднувати підготовку спортсменів високого класу, які можуть пробитися на Олімпійські ігри (або Всесвітні ігри – для неолімпійських видів) та масове залучення населення до оздоровчих занять спортом і т.п.

Звісно, попри те, що панкратіон не входить ні до програми Олімпійських ігор, ні до програми Всесвітніх ігор серед неолімпійських видів, Ігор Наконечний може, мабуть, апелювати тим, що панкратіоністи вже не один рік привозять багато нагород з чемпіонатів Європи та світу.

Ось тут ми прислухались до поради-претензії нашого читача-тренера і спробували знайти в інтернеті протоколи нещодавнього чемпіонату Європи (у більшості видів спорту протоколи змагань навіть скромнішого рівня оперативно розміщуються в інтернеті на сайті змагань або відповідних федерацій). І ми знайшли протоколи Євро-2016 на сайті, який об’єднує різні види єдиноборств, – unitedworldwrestling.org. Але там нас чекало цілковите розчарування.

Один названий Наконечним чемпіон (Черкалюк) чомусь там взагалі не фігурує (!), можливо, неякісно розмістили дані на тому сайті, але, тим не менше, дивно;

у трьох інших чемпіонів в їх категоріях фігурує лише по одному учаснику або учасниці (!);

у одного нашого срібного призера в категорії було 2 учасника (!);

у двох бронзових призерів в категорії було по 3 учасників;

один наш срібний призер змагався у категорії з 4 учасниками (всі призери, зрозуміло); Чижевський у своїй категорії серед 4 учасників виборов одне «срібло» і одну «бронзу»;

Скидан виборов 1 місце у своїй категорії, випередивши двох суперників (їх було 3, у т.ч. ще 1 з Чернівців, і 1 з Молдови)…

Подивіться протоколи, там немає жодної номінації, в якій фігурувало би більше учасників, ніж було медалей! (У панкратіоні розігруються 2 бронзові медалі і по одній срібній та золотій, тобто в кожній категорії є 4 призових місця). А у більшості категорій учасників було менше, ніж нагород (призових місць)!

Зате ми виявили і одну «зайву» медаль, порівняно з тим, що розповів Наконечний: Калинчука він назвав лише в контексті «срібла» серед юніорів, а хлопець, відповідно до знайдених протоколів, був і третім серед трьох у дорослій номінації.

Ось як виглядає повна статистика виступів буковинських спортсменів на Євро-2016 з панкратіону:

дорослі

Юрій Черкалюк – 1 місце (в протоколах на сайті чомусь цього результату немає)

Роман Скидан – 1 місце (Traditional, 77 кг, 3 учасників у категорії, у т.ч. 2 з України, 1 з Молдови)

Анна Беженар – 1 місце (Traditional, 53 кг, 1 учасниця в категорії!)

Єльвіра Пославська – 1 місце (Traditional, 58 кг, 1 учасниця в категорії!)

Юрій Чижевський – 2 місце (Elit, 92 кг – 4 учасники, у т.ч. 2 з України, 1 з Молдови, 1 з Росії, всі – призери!) та 3 місце (Traditional, 92 кг, 4 учасники, у т.ч. 2 з України, 2 з Молдови)

Денис Семенюк – 2 місце (Traditional, 71 кг, 4 учасники в категорії, у т.ч. 2 з України, 1 з Молдови, 1 з Азербайджану)

Микола Калинчук – 3 місце (Traditional, 77 кг, 3 учасників, у т.ч. 2 з України, 1 з Молдови)

юніони

Ігор Пандрак – 1 місце (Traditional, 18-19 років, 92 кг – 1 учасник в категорії!)

Микола Калинчук – 2 місце (Traditional, 18-19 років, 84 кг – 2 учасника в категорії!)

Сергій Бабин – 3 місце (Traditional, 18-19 років, 84 кг, 3 учасників)

Джерело: https://unitedworldwrestling.org/sites/default/files/media/document/event/results/results_06_budapest.pdf

Чому ж, цікаво, Ігор Юрійович не розказував на прес-конференції про ці цікаві «особливості» наших успіхів на чемпіонаті Європи?.. Чи, може, це на unitedworldwrestling.org щось наплутали? Сподіваємось, Ігор Наконечний зможе роз’яснити цю ситуацію.

А до керівництва профільного міністерства, у свою чергу, ми звертаємось публічно з проханням роз’яснити, чи мають місцеві органи виконавчої влади і самоврядування повноваження відряджати збірні команди України на чемпіонати Європи та світу і виділяти кошти на відповідні відрядження?..

Георгій МАЗУРАШУ, SportBuk.com,
у 2005-08 рр. керівник обласного спорту

***

Панкратіон: Україна з буковинцями у складі виграла Євро-2016 (фото, відео)

***

19 Комментарии
 1. Андрій говорит

  За розвитком панкратіону слідкую з самого початку її існування з 2004 року і по сьогоднішній день, і можу з впевненістю сказати, що робота яка ведеться тренерським складом та досягнення спортсменів повністю заслуговують тих регалій та визнання кращої спортивної організації в Чернівецькій області, за що і була нагороджена грамотами від голови ЧОДА з 2011-2015 роки.
  Якщо тільки для прикладу взяти кількість учасників змагань з панкратіону в 2016 році, то від міста Чернівці 20 безезня 2016 року в ФОК “Олімпія” на Чемпіонаті Чернівецької області з панкратіону приймало участь близько 400 осіб (!). І це не Чемпіонат України, а Чемпіонат області, який проходив в місті Чернівці, з чисельністю населення близько 267 000 осіб. Це повністю дає зрозуміти прихильність населення до панкратіону, як виду спорту в місті. Мабуть ні один вид спорту серед олімпійських чи неолімпійських видів спорту в місті Чернівці, не може повідомити про таку кількість учасників на місцевих змаганнях, щоб вихованцями були саме учні з Чернівців. І якщо розкласти по кількості учасників в кожній ваговій категорії, а їх було близько 50, то в кожній категорії за медаль боролись від 8-20 учасників дивлячись від кількості заявок по вазі.
  Наступний приклад – це Чемпіонат України 13-17.04.2016 року в м. Бровари (Київська обл.), де від збірної Чернівецької області поїхала команда близько зі 120 чоловік (з них, близько 100 чоловік від м. Чернівці). На мою думку одна з найбільших команд за історію міста Чернівці при незалежній України, яка виїзджала на Чемпіонат України і представляла наше славне місто. Такої кількості осіб, яку змогла підготувати “Чернівецька обласна федерація панкратіону” та повезти на змагання національного рівня, мабуть немає ні в одного виду спорту ні з олімпійських, ні з інших не олімпійських в м. Чернівці та області.
  Ці цифри вже багато про що говорять про підготовку та відбір кожного спортсмена з панкратіону до участі в Чемпіонатах Європи та Світу, бо кожен з них проводить приблизно в сумі від 10-20 поєдинків в залежності від вагових категорій на відбіркових місцевих та національних змаганнях, щоб далі пройти та стати учасником міжнарожного старту.
  В загальному за результатами участі на всіх Чемпіонатах України серед чоловіків, молоді, юнаків, Чернівецької команди з панкратіону – у трійці лідерів з 2007 року (тобто вже 11 років), і це при тому що наші спортсмени змагаються з суперниками, від команд майже всіх областей України.
  На сьогодні з найсерйозніших багаторічних досягнень є наявність в штаті Чернівецької команди з панкратіону: 2 заслужених тренери України, 1 заслужений майстер спорту України (вона ж “Герой спортивного року 2014 серед неолімпійських видів спорту”), Чемпіони Світу та Європи серед дорослих та молоді, з яких: 5 майстрів спорту України міжнародного класу, 20 майстрів спорту України.
  З 2008 року до 2016 року від Чернівців та області їдуть спортсмени з панкратіону для участі в міжнародних стартах і досягають результатів. Хоча всі роки спортсмени, які пройшли відбір до участі в міжнародних змагань і представити своє рідне місто Чернівці, виснажливо тренуються кожного дня, а то і по 2 рази на день, так ще повністю за свій кошт або за допомогою меценатів, покривають участь у змаганнях які відбуваються майже завжди відбуваються за кордоном. Допомога ж від держави наскільки мені відомо завжди була мізерною, і це вперше, що дійсно хоч якось зможе допомогти нашим Чернівецьким спортсменам зосередетись на підготовці до змагань, а не шукати кошти, щоб прийняти в них участь і представити гідно наше місто.

 2. Георгій Мазурашу говорит

  Андрію, бачу, що Ви добре володієте інформацією про розвиток панкратіону.
  Можна декілька запитань?
  При цьому підкреслюю, що я з повагою ставлюсь і до Анни Беженар, яка була визнана кращою в країні серед неолімпійських видів спорту, і до всіх панкратіоністів, які важко працюють на тренуваннях! 
  Знаєте, Андрію, мені теж важко вже бігати на оздоровчих пробіжках, буває навіть дуже важко, але через це я не вимагаю до себе повагу як до титулованого спортсмена:) Чи варто організувати якийсь такий вид спорту, наприклад, біг підтупцем серед тих, хто вже не може змагатися в елітному спорті, організувати відповідний чемпіонат Європи, розділити дистанції так, щоби нас було не більше 1-3 у номінації (у більшості видів все-таки медалей розігрується по 3) і стати чемпіоном або призером у “цьому”, після чого вимагати для себе регалій та фінансової підтримки на участь у наступному такому ж чемпіонаті?

  Є одна ДУЖЕ ПРОСТА річ. Хлопці і дівчата молодці, всі, які важко працюють на тренуваннях, стараються. Але є ОЛІМПІЙСЬКІ види, в яких надзвичайно висока конкуренція.
  А тепер перше запитання, Андрію: чи може будь-хто з титулованих і дуже титулованих буковинських (чернівецьких) панкратіоністів реально стати, наприклад, призером чемпіонату України з боксу, вільної або класичної боротьби, дзюдо? Не кажу потрапити на Олімпіаду – це “КОСМОС”, який підкорився ліченим людям за всю історію Чернівецької області. Я кажу про призове місце на чемпіонаті України в олімпійських видах єдиноборств! Слабо? Думаю, слабо. Тому вони займаються панкратіоном. Чудово, на здоров’я! Але при цьому не треба вимагати до себе ставлення як до супер-пупер спортсменів. І не треба кричати на прес-конференціях про капец видатні успіхи, коли ви знаєте, що хзтось був “чемпіоном з одного учасника”, коли, як свідчать ці протоколи, на Євро-2016 не було жодної категорії. в якій було б більше учасників, ніж медалей! Ви розумієте, що цим ви дискридитуєте весь спорт! Бо хтось думає, що, приміром, Микола Лабовський “якийсь нездалий”, бо він “навіть не чемпіон Європи”. Хоча по спортивному він на декілька голів вищого рівня, ніж будь-який багаторазовий чемпіон і призер з панкратіону, яким займаються ті, які просто не можуть досягти успіхів в олімпійських видах…
  Я розумію, що підготовки і навичок, набутих у секціях з панкратіону, вистачає для того, щоби чи то захистити себе або слабшого (щиро сподіваюсь, що лише так, максимум, використовують ці навички ваші вихованці), чи то побити когось непідготовленого на вулиці. Але планку треба ставити ВИЩЕ! Є “перший хлопець на селі” (тут не про географію мова), ніхто не сперечається, це теж нормальна роль. Але при цьому не треба розказувати, що просто супер-пупер чемпіони, яких всі мають носити на руках і визнавати ледь не такими ж поважними спортсменами, як учасників Олімпійських ігор…

  Андрію, скажіть, Ви в курсі про елементарні спортивні норми – приміром, що на змаганнях не нагороджують чемпіона і призерів, якщо у виді (номінації, категорії) менше 3-х учасників? Скажіть, як можна приїхати з “чемпіонату Європи”, де всюди були по 1-4 учасників у виді (тобто всі – мінімум призери) і йти в міську раду давати прес-конференцію про “видатні успіхи”?.. Розумієте, що навколо є реально набагато сильніші в спортивному плані спортсмени, які не стали шукати легших шляхів до нагород, займаються висококонкурентними олімпійськими видами і часом не можуть пробитися навіть на п’єдестал пошани національного чемпіонату.

  Якщо дітям подобається займатися цим достатньо небезпечним видом спорту, – чудово, їх право. Але від того, що ви зберете навіть 2 чи 10 тис. учасників на чемпіонаті області, панкратіон не стане автоматично олімпійським видом спорту. І “вага” вашого чемпіонства в Європі чи світі завжди буде нижчою, ніж “просто збірник” України в олімпійському виді спорту, не кажучи вже про учасників Олімпійських ігор!

  І треба мати елементарні знання про спорт і порядність не “колотити понти” на таких успіхах, як Євро-2016, протоколи якого, чесно кажучи, просто шокували…

  Можливо, колись і панкратіон стане олімпійським видом. Все може бути. Он карате включили до програми Олімпіади-2020. Але подивіться, що залишилось з тих “крутих чемпіонів” за різними версіями, коли МОК змусив навести лад у господарстві карате, аби вони отримали цей олімпійський шанс. Тепер ті, які “сумками привозять медалі” з так званих чемпіонатів світу за різними “лівими” версіями (де представництво – трішки з табору екс-СРСР і, може, пару інших країн), – просто “ніхто і звати їх ніяк” у самому середовищі нормальних каратистів. Тепер всі нормальні каратисти змагаються за правилами WKF (яку визнав МОК), і ті “круті версійні чемпіони”, як правило, тепер не можуть пробитися до топ-10, а то й до 20-ки на офіційних стартах WKF. 
  Думаю, якщо панкратіон реально наблизиться до олімпійського визнання, конкуренція автоматично зросте настільки, що дай Боже, або наші ці всі “мега-чемпіони” могли зачепитися за призове місце на національному чемпіонаті.
  А поки що радійте можливості отримати “золоту медаль” за приїзд на чемпіонат Європи, де у чиїсь категорії більше немає жодного учасника (або учасниці), якщо ви вважаєте, що це може бути предметом спортивної гордості…

  І ще раз повторюю: нехай будь-хто з наших “мега-чемпіонів” з панкратіону спробує стати призером чемпіонату України з олімпійського виду єдиноборств. Тоді я сам буду просити депутатів проголосувати за виділення якоїсь там фінансової допомоги для підтримки такого СПОРТСМЕНА (або спортсменки) 😉
  Аналогічна пропозиція до будь-кого з тренерів: підготуйте призера чемпіонату України з олімпійського виду єдиноборств!

  З повагою до всіх, хто займається панкратіоном і важко тренується – як до “трудяг”! З повагою до тренерів-фанатів!
  Але майте гідність розуміти своє місце у спортивній ієрархії і не захоплюйтесь так самопрославлянням, пам’ятайте, що наразі ви “на пару космосів” нижче олімпійців… Поки що…

 3. Альберт говорит

  Супер! Дякую, шановний колего, за цей матеріал! Я, та й не тільки я, завжди знав про це, але якось не доходили руки написати.
  Аргументи, наведені тобою, більше ніж переконливі!

 4. Анна Беженар говорит

  Пане репортер, дуже цікаво, що Ваша увага до спортсменів – панкратіоністів з’явилась саме тепер…
  Ваша «оздоровча пробіжка», яка Вам дається «дуже важко», немає нічого спільного із спортом для того, щоб стати титулованим спортсменом. Беручи до уваги вище сказані Вами слова – Ви ставите під сумнів здобуті нашими спортсменами і, безпосередньо мною, нагороди. Всі ми важко працюємо і вдосконалюємось для досягнення нових вершин у спорті, а не просто робимо пробіжку у парку.
  Хочу зауважити, що при формуванні команд для участі в змаганнях відбираються найкращі спортсмени нашого краю і, прибуваючи в інше місто чи країну, ми не знаємо кількість учасників у відповідних номінаціях, тому для того, щоб Вам «згадати» як проводиться нагородження учасників змагань, Вам неодмінно потрібно вникнути в Правила тих чи інших змагань, а саме щодо можливої загальної кількості учасників і кількості спортсменів, які ВЧАСНО подали заявки та БЕЗПОСЕРЕДНЬО ПРИБУЛИ для участі в змаганнях.
  Хочу також нагадати Вам ще й те, що панкратіон входить до Всесвітніх ігор і включення цього виду спорту до Олімпійських ігор – лише питання часу, яке вирішується не самими тренерами та спортсменами цього виду спорту, а на рівні Києва та Міжнародного комітету.
  Також хочу сказати, що Ваші «побажання» щодо того, яким видом спорту займатися панкратіоністам, не доречне. Це вибір особисто кожного спортсмена, який (я більш ніж впевнена) не буде змінюватися, адже кожен обирає те, що йому до душі – бойові мистецтва чи легку атлетику або футбол.
  Хочу також звернути Вашу увагу ще на те, що мій тренер – Ігор Наконечний, на протязі багатьох років сформував себе як професіонал у своїй справі і викликає повагу як у колі спортсменів, так і в молоді завдяки своїй наполегливості у розвитку спортивної діяльності, а саме ще зі своїх студентських років заснував та очолив Чернівецьку обласну федерацію панкратіону (!), є заслуженим тренером України (будучи викладачем Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича, де здобув повагу та довіру колег і в 2015 році обійняв посаду завідувача кафедри фізичної культури та спорту), в 2016 році визнаний заслуженим працівником року (!) і, на даний момент, є депутатом Чернівецької міської ради від партії «Народний контроль» розвиває у кожній людині любов до спорту та намагається донести до керівництва міста, що фінансова підтримка Чернівецької міської ради просто необхідна як для панкратіону, так і для людей в цілому. Ось людина, яка робить ВСЕ для розвитку спорту (а не звичайний спортивний журналіст, який в минулому міг теж щось робити в цьому напрямку). Людина, яка може вплинути на депутатів міської ради своїми досягненнями та досягненнями своїх підопічних спортсменів а не Ви – журналіст, який мав шанси в 2005-2008 рр. проявляти «вплив», а не тепер. Ваш час минув (!).
  І, надалі хочу порадити Вам, що перед публікацією статей подібного змісту, потрібно перевіряти достовірність інформації для уникнення таких дискусій.

 5. Георгій Мазурашу говорит

  Анна, дуже приємно, що Ви вступили в дискусію;)
  Не знаю, чи це Ви особисто, чи це колективна робота, але будьте уважною, тому що Ви самі себе деякими висловлюваннями “підставляєте”…
  Наприклад, Ви згадали про заявки на змагання. Справді, як правило, заявлятися необхідно за певний час до змагань. На національному рівні, як бачу, у багатьох видах спорту за 10 днів до національних змагань вже припиняється заявочна компанія. Далі можуть бути хіба якісь винятки, викликані винятковими ситуаціями. То запитання до Вас, Анна, якщо на чемпіонат Європи з панкратіону 2016 р. у стількох категоріях були заявлені лише по одному спортсмену (чи спортсменці), навіщо було їхати цим спортсменам в Будапешт? 
  У панкратіоні, Анна, не діє правило (як в більшості, думав, що у всіх, чесно кажучи), що якщо у номінації менше трьох учасників, нагородження не проводять?
  Про те, Анна, що Ігор “визнаний” заслуженим працівником фізичної культури і спорту, думаю, краще було не згадувати. Бо виявиться, що після таких гучних прес-конференцій, за лаштунками яких. як виявляється, залишились протоколи, в яких видно, що у “чемпіонаті Європи” брало участь значно менше учасників, ніж було медалей, можуть переглянути рішення про присвоєння цього звання. До Вашого відома, Анна, цього року вчетверте подали на це ж звання Георгія Васильовича Кіріла (голова РФОК “Колос”, Новоселицький район), подала його кандидатуру цього разу Центральна рада Всеукраїнського спортивного товариства “Колос”. Але скільки ніхто й не збирався “вирішувати питання” якось інакше, крім направлення подання, йому знову не присвоїли. А його внесок в розвиток спорту, думаю, десь разів у 50-70 більше, ніж у Ігоря Наконечного. Але Ігор якось з першого разу це звання отримав, цікаво якось.. Як кажуть, все пізнається у порівнянні.
  Анна, Ви кажете, що мій час минув? Будьте коректною, Анна, ми всі ходимо під Богом, і це Йому вирішувати, коли чий час минув.
  Так, я працював керівником облспортвідділу у 2005-08 рр., і не соромно за жоден день роботи, за жодне рішення, за жодну дію. Якщо я Вам, Анна, напишу те, що зовсім не є секретом, що внаслідок моїх організаційних дій з 2007 р. обласний спорт отримав додатково цільових коштів на ШВСМ тоді ~1 млн. 35 тис. грн., які наступні роки індексувалися, тобто сума зростала (і після того, як .я звільнився, зрозуміло, теж), Вам це про щось скаже?:) Це кошти, до яких я не торкався. Це так, “штрих”:) 
  Анна, мене на ту посаду таємним голосуванням (!) рекомендували збори кращих спортсменів і тренерів області, і їм я потім прозвітував, коли звільнився за власним бажанням (через непорозуміння з міністром, який тепер є депутатом від Опозиційного блоку). Письмовий звіт досі є в інтернеті на різних сайтах. Не про це зараз мова.
  Я буду тільки ЗА, якщо Ігор справді, як депутат, ініціюватиме і лобіюватиме якісь поекти на користь розвитку фізичної культури і спорту в Чернівцях! (і вже підтримав одну з таких ініціатив, з якою свого часу ще я виступав, навіть готував проекти рішень на обласному рівні, сперечаючись ЗА ту ініціативу Ігоря, я вже й встиг набути ворогів у міській раді:), до слова)
  Але наразі він, на жаль, спробував використати депутатський статус для того, щоби вирішити питання виділення коштів на його федерацію, причому не врахувавши, що міська влада не має повноважень фінансувати відрядження збірників на чемпіонат світу! Я вже мовчу про те, що це супер некоректно з його боку лобіювати кошти для свого “бізнес-проекту”, адже не секрет, що доволі вже масова мережа секцій з панкратіону є не соціальним проектом, а бізнесово-спортивним.
  Анна, безумовно, кожна людина може вибрати вид спорту по душі! Але якщо Ви, Анна, або Ваші колеги не наважились зайнятися більш конкурентним олімпійським видом єдиноборств (наприклад, бокс, вільна боротьба, дзюдо), то треба розуміти, що весь світ давно вже визнав головними змаганнями – Олімпійські ігри, і найпрестижнішим – олімпійський статус. Відповідно, зі всією повагою до Ваших, Анна, особистих нагород з чемпіонатів Європи та світу, треба розуміти, що навіть 100 золотих нагород у панкратіоні близько не наблизяться за реальною спортивною вагомістю до статусу учасника Олімпійських ігор. Тому Ігорю варто було б пооводитися трохи скромніше, не “рвати рубашку” на собі, що ці успіхи у панкратіоні мають бути визнані всією спортивною громадою (а потім і громадою в цілому) як неймовірно видатні… Поводився би скромніше, був би чеснішим, – певно, і ця ситуація не виникла би… Хто заважав Ігорю після кожних змагань показувати протоколи і давати посилання на офіційний сайт, де вони розміщені? Аби громада знала, що спортсмени, про чиї успіхи на Євро-2016 він розповідав на прес-конференції, були “приречені” бути призерами,а  дехто і “приречений” на чемпіонство. Це було б чесно, правда?
  А чи в курсі Ви, Анна, скільки грошей Міністерство виділило на поїздку Вас і Ваших колег на Євро-2016 у Будапешт? З цим, думаю, теж будуть розбиратися інші люди. Бо є питання. Думаю, і спонсори, які давали тут гроші на поїздку, теж не в курсі. Один з них вже у мене почав цікавитися цим. Я порадив самому з’ясувати ці всі нюанси у Ігоря, він краще зможе пояснити, думаю, скільки грошей і на що було витрачено.
  Я не сумніваюсь, що Ігор викликає повагу у колі панкратіоністів! Припускаю, що навіть дуже велику!;) Зовсім не проти. А ось про рівень “поваги” до нього у колі спортсменів і тренерів з олімпійських видів спорту (які не стали шукати легших шляхів до гучних успіхів, а займаються олімпійськими видами, в яких виграти чемпіонат області буває складніше, ніж “виграти” чемпіонат Європи з панкратіону, в якому один учасник в категорії), думаю, свідчить і те, що вони справедливо висловлюють мені претензії за те, що я раніше не викривав ці елементи “афьор”, не розміщував протоколи і т.п. (власне, я довірявся Ігорю, сподівався на його порядність і чесність, ніколи не просив підтвердити результати протоколами)…
  І те, що він вирішив “вибити” гроші на свій вид спорту, а не на інтереси всього міського спорту, – теж вже отримало свою реакцію у спортивних колах. Думаю, Ігорю нічого не заважає ініціювати зібрання кращих спортсменів і тренерів області з олімпійських видів спорту (бо саме це є реально високий рівень) і пояснити їм, дивлячись в очі, чому приховував інформацію (чи недоговорював) про кількість учасників на змаганнях, чому “вибивав” гроші на свій вид, свою федерацію, а не на спільні потреби міського спорту і т.п.

  Про пробіжки оздоровчі, Анна, я написав жартома, є і смайлики ж ніби:) Але в тому сенсі, що якщо вам важко на тренуваннях, це ще не означає, що ваші успіхи обов’язково треба ставити в один ряд з успіхами спортсменів в реально висококонкурентних і загально визнаних престижних олімпійських видах спорту.
  Я, Анна, давно вже не говорю про свої спортивні успіхи:) Ось тут “час минув” точно:) Якщо цікаво, я теж мав честь представляти Україну на змаганнях, чим пишаюсь. І маю одну медаль дорослого чемпіонату України і декілька – “вікових” чемпіонатів. 

  Щоби Ви розуміли приблизну різницю між реально престижними олімпійськими видами і, приміром, панкратіоном, достатно буде, думаю, Анна, поцікавитися у Ігоря Юрійовича, хто ті перші чернівецькі призери європейських та світових змагань з панкратіону. Він назве прізвища і види спорту, з яких вони перейшли. А Ви, Анна, аби не довіряти моїй інформації, підійдете до провідних наших тренерів з тих видів спорту і запитаєте, чи, приміром, ті чемпіони і призери європейських і світових змагань вигравали дорослий чемпіонат області у своїх рідних олімпійських видах, прозаймавшись ними немало років. Я відповідь знаю – Ви дізнайтесь і зробіть висновки.
  Знову ж таки, акцентую увагу, що я поважаю ВСІХ спортсменів, які важко і наполегливо тренуються і добиваються певних успіхів у своїх видах спорту! Але кожні успіхи мають свою реальну “спортивну цінність”. І коли хтось намагається надто сильно перебільшити вагомість своїх досягнень, виникають такі ситуації, як ця… Я в жодному разі не ставлю під сумнів, приміром, те, що Вас, Анна, визнавали кращою спортсменкою в світі у панкратіоні! Данину поваги цьому я висловлював публічно, і зараз можу повторити. Я з радістю писав про те, що Вас, Анна, визнали було кращою спортсменкою України серед всіх неолімпійських видів спорту! Бо Ви – землячка, а я радію за успіхи земляків! Правда, не можу знати, яким було представництво на тих європейських і світових змаганнях, за перші місця в яких Ви потрапили у число претенденток на звання кращої в неолімпійській номінації. Сподіваюсь, експерти, які займаються цим проектом (визначенням кращих) перевірили цю інформацію і порахували, що все гаразд (думаю, Ви можете спокійно виставити і тут інформацію про представництво у Вашій категорії і номінаціях на всіх змаганнях, з яких привозили медалі).
  І поки Вас або Ваших колег називають кращими у панкратіоні – у мене не виникає жодних запитань, це внутрішня справа цього виду спорту. А ось коли ви вже позиціонуєте себе як “кращі з кращих” з усіх видів, і вимагаєте для себе перше в історії міської ради виділення коштів для поїздки на чемпіонат світу, – це вже інша справа, тут треба розбиратися на серйозному рівні з реальною вагомістю тих чи інших успіхів…
  З повагою, Георгій Мазурашу

 6. Соколюк Сергій говорит

  О..понеслось. Ну тепер і я хочу написати відгук про це все. Являюсь одним з тренерів панкратіону і думаю мене підтримають інші. Людина яка не розбирається у спорті і справді подумає що дійсно легко виграти чемпіонат Європи чи світу з панкратіону. Поки не прийде ним займатися. Сам знаю наскільки важко підготувати бодай чемпіона області. Не кажучи вже про чемпіона України, Європи, Світу. Семенюк Денис – мій вихованець, тренується на даний час в клубі Централ. І можу сказати що за 5 років тренування у мене жодного разу! !!! Не пропустив тренування. Чуєте, жодного! Він добився все своїми силами і працею в спортзалі. І хто каже що в панкратіоні легко стати чемпіоном України готовий плюнути йому в очі. Нехай прийде в зал і докаже це, запал зникне після першого чемп. Області. Деяких спортсменів знаю з дитинства і знаю як вони тренувалися і до сих пір на одному інтузіазмі тренуються.
  А ви знаєте як відбувається відбір на Чемпіонат Європи або Світу? Після чемпіонату України, а хто хоч раз був на чемпіонаті України скаже що там конкуренція просто нереальна ! !!! Деякі наші хлопці просто роблять неможливі речі. Так от представляти Україну мають право дві людини у вазі. А ти спробуй спочатку до фінала дійти. А 3 номер навіть не має права їхати, хіба що перший чи другий відкажуться чи травмуються. У деяких хлопців по 12 тренувань в тиждень, і повірте, надзвичайно виснажливих. І коли приходить кошторис з Києва тренери починають шукати кошти, ламати собі голови де взяти 450- 600 євро на поїздку. І коли тобі спортшкола виділила 1300 грн на поїздку ти думаєш. …о класно….може спортсмен один раз поїсть нормально за ці гроші. Сам постійно шукаю і шукав кошти і чим далі тим все гірше з підтримкою будь якого спорту. Є друзі і знайомі тренери з інших видів спорту. Ситуація така сама. Просто ми дуже сильна команда і все тримається на фанатизмі, ми реально Дуже любимо цей вид спорту і діти також! А такі як Ви добиваєте і той спорт який в нас є….і ще кажете що це бізнес. …Так ви ж добили спортшколи всі…динамо ніхрена не працює…Просто розвалилася! Такий зал був. ..умови. ..Все пропили! А те що нам заздрять що до нас дітей ведуть так це зрозуміло , наші інструктори викладаються на всі 120 %, а подивіться як проводяться інші секції ! І чомусь до нас приводять з інших секцій і таке наслухаєшся що вуха в’януть. А…Так це ж бізнес, зараз я вам розкажу як ми працюєм…. Ми офіційно орендуємо приміщення , сплачуємо воду, оренду землі(я на другому поверсі) але плачу за землю., вивіз твердих відходів, тепло, світло….. Навіть якщо з 10 ламп працює 7 все одно плати за 10, навіть якщо опалення відключити бо економія як в том році, теж плати!!!! Ну супер, умови прям супер. Є відео у мене коли я прийшов в зал а в мене температура +3 градуса. ..+3….ну це ж нонсенс!!! Дехто одягається в шапки рукавички і тренується, тому що підготовка йде до чемп. України. А діти? ??? Маленькі, 6- 7 р. ???? Як їм тренуватись? Чи може їм не потрібен спорт?. Нехай мерзнуть, я ж плачу за опалення. А так, забув. …Це ж умови ще потрібні, це ж нормально коли тренер за свої кошти купляє мати, татамі, облаштовує спортивні зали різних шкіл міста. Йому хтось дякую скаже. ? Якби не тренери з карате, панкратіону то в нас взагалі ніякі єдиноборства не розвивались! Дзюдо вмерло, вільна боротьба просто стала не цікавою….Рукопашний бій ще якось розвивається за рахунок таких самих фанатів як і ми! А ви кажете бізнес….приклад останньої олімпіади. ….Це просто смішно до сліз, в яких умовах наші спортсмени тренуються. …от такі і нагороди. У мене друг пропрацювавши 5 років в одному Олімпійському виді спорті звільнився і сказав: Скільки можна це терпіти, тут майбутнього нема. Все за свій кошт, зарплата маленька (працював у спортшколі) ні на що не вистачає, постійно у відрядженні. Нещодавно його бачив, весела людина, знайшов себе у власному бізнесі. І повірте це тільки крапля в морі те що я розказав….реальні проблеми кожен день вирішує тренер, і коли мені один тренер дзвонить бо просив в мене зразок заяви на оренду приміщення і говорить що його директор каже що офіційно він нічого з цього не буде мати, і взагалі не хоче мати справу з спортом….То виникає питання ЯК ВАШУ МАТЬ розвивати спорт з такими керівниками? ?? Давайте будемо нічого не робити, нехай діти з дитинства будуть каліками у своєму фізичному розвитку, коли у класі 22 учня 10 з них спецмедгрупа! !!!! І це 8 клас! Знаю про що кажу, працюю вчителем! Все…Більше не хочу писати, хоча варто на телебачення піти нехай всі знають хто працює а хто робить вигляд що працює. Спорт у душі та в серці.

 7. Георгій Мазурашу говорит

  Сергію (Соколюк), велике спасибі Вам та всім іншим тренерам, які працюють з дітьми, підлітками, незалежно який це вид спорту! Молодці!
  Вам одне просте запитання: на Вашу думку, це нормально – розказувати про “великі успіхи”, коли оприлюднені протоколи, де видно, що у багатьох категоріях по одному учаснику (тобто “чемпіон” там автоматично), і жодної категорії, де було б більше учасників, ніж медалей?..
  І ще одне маленьке запитаннячко. Ви, Сергію, не в курсі, що якщо пробитися до збірної України з олімпійського виду, не треба буде шукати спонсорські кошти на поїздки на офіційні старти – на чемпіонати Європи та світу, а також на Олімпійські ігри, зрозуміло, везуть за державні кошти! То чому особисто Ви не подалися тренувати якесь єдиноборство олімпійське? Виховали би одного олімпійця і це було б справді надзвичайне досягнення! Не кажучи вже про більше…
  Не відводьте розмову в бік від основної теми. Не прикривайтесь дітьми і т.п. Це чудово, що Ви їх захопили спортом, але, можливо, Ви та інші Ваші колеги у когось з цих дітей “вкрали” шанс відзначитися в олімпійському виді. На цих “супер досягненнях” в умовах кардинальної меншої конкуренції, ніж в олімпійських єдиноборствах, ви заманюєте дітей у секції панкратіону. Бо елементарно боїтеся справжньої конкуренції, яка є в олімпійських видах… Або, як мінімум, маєте сильні сумніви, що можете чогось добитися в умовах тієї високої конкуренції. Ви займаєтесь самообманом, внушаючи собі, що ці перемоги та призові місця на чемпіонатах світу та Європи з панкратіону можна порівнювати з аналогічними успіхами в олімпійських видах. Хоча… Повторити ще раз, який це рівень? Вам це показали на зорі розвитку цього виду спорту в Чернівцях ті декілька спортсменів, які перейшли з олімпійських видів і стали титулованими на світовому рівні у панкратіоні. У своїх олімпійських видах вони не могли виграти навіть дорослий чемпіонат області. Прикро, що ви цей самообман, яким тішите своє самолюбство, передаєте і юним спортсменам, відводячи їх в бік від справжніх спортивних цінностей, від можливості досягнути чогось в олімпійських видах…
  Ось про що мова…
  А просто за те, що тренуєте, захоплюєте дітей – ще раз спасибі! Лише при цьому не малюйте “веліч”, якою і не пахне…
  Хочете доказати, що світові успіхи у панкратіоні тепер стали реально сильнішими рівня чемпіонату області в олімпійських видах, спробуйте підготувати для початку одного чемпіона області серед дорослих з боксу, дзюдо або вільної боротьби (які у нас культивуються), а потім спробуйте зачепити в одному з цих видів медаль на чемпіонаті України…
  Удачі і всіх благ!

 8. Бокс говорит

  Ребятки с панкратиона! Не пускайте волны там где не стоит этого делать! Вам указали реальну вашу цену: ваши призеры мира и Европы = призер области в олимпийском виде. Это пока реально так. Хотите показать что не ля-ля а действительно крутые не только в панкратионе, а в спорте вообще – покажите себя в олимпийских видах!
  Ждем вас:)

 9. Соколюк Сергій говорит

  Я не розумію навіщо порівнювати різні види спорту. Розумна людина цього робити не буде. По вашим аргументами більше ніяких видів спорту не існує крім Олімпійських. Хтось хоче стати як Клички, Усік і т.д. А хтось як Хабіб, Мак Грегор, або Дос Сантос і виступати в UFC, у кожного своя мета. Для нас UFC так само як для вас Олімпійські ігри, І ми до цього йдем. Чи ви хочете сказати що ці всі знамениті бійці не тим займаються і їхні медалі нічого не варті? Ідіть в Олімпійські види? На даний час картина така що всі хочуть займатись змішаними єдиноборствами, але у кожного є вибір ми його не навязуємо. А хто думає що в панкратіоні чемпіонат України може виграти крутий вольник чи дзюдоїст я сам готовий проплатити йому поїздку, навіть готовий його підготувати щоб йому голову там не відірвали. .. Я не люблю спорити який вид кращий тому що у кожного виду свої правила. Тому давайте залишимо ці спори і займемося своєю роботою.

 10. Георгій Мазурашу говорит

  Сергію, це не я придумав, що Олімпійські ігри – найпрестижніші змагання, як і найпрестижніший – олімпійський статус виду спорту;)
  Навіщо порівнювати, просто треба розуміти просту річ: хто хоче стати видатним спортсменом, – йде в олімпійський вид. Хто відчуває, що не зможе в олімпійському виді добитися успіхів (або “задурманений” тими медалями чисельними, якими тренери-менеджери припрошують в секції того ж панкратіону), – шукає собі вид, в якому зможе добитися успіхів. Нічого проти не маю! У панкратіоні наші титуловані земляки – супер! Але в спорті в цілому вони поки що тягнуть на рівні призерів чемпіонату області з олімпійських видів спорту… і нічого не треба порівнювати. Це вже показали перші успішні панкартіоністи, які були ледь призерами області в олімпійському виді, а в панкратіоні здобували європейські та світові медалі.
  Тому якби менше “понтів” було з боку Наконечного і якби він не став тягнути в свій спортивний бізнес бюджетні кошти (попри спортивний принцип, до слова) – не було би і такого галасу… А так будуть розбиратися далі люди. І мені дещо підказують;)

 11. ВЛИЯТЕЛЬНЫЙ говорит

  Дядя Гриша,что за предвзятое отношение к спорту, в сущности к панкратиону?! Много показательных выступлений, соревнований и спорт.выставок проходит под чутким наставлением Игоря Наконечного. Не вижу в этом проблемы.

 12. Андрій говорит

  Георгію, не одноразово бачу цю фразу “перші успішні панкартіоністи, які були ледь призерами області в олімпійському виді, а в панкратіоні здобували європейські та світові медалі.” Наведіть приклади?
  Занижуєте весь час рівень неолімпійських видів і “превозносите” олімпійські. Наведіть реальні приклади за останні 2 роки, коли панкратіон перейшов на дійсно потужний, а рівень підготовки атлетів удосконалюється з кожним днем. Те що можливо колись на початку коли тільки з’явився на Україні панкратіон, як вид спорту в далеких 2004-6 роках, так і було, але не довго.
  Але зараз тільки бачу безглузді балачки і вихваляння одних видів спорту зовсім за правилами не суміжних із собою. Це зовсім не виставляє Вас в гарному світлі, людину, яка пропогандує весь спорт на Буковині і яка не мала би виокремлювати який “краще”, а який “гірше”. А навпаки мати нейтралітет і описувати реальні результати кожного виду спорту на Буковині, вести правильну журналістську роботу, без якоїсь особистої зацікавленості, окрім розвитку ВСЬОГО спорту що культивується в Чернівецькій області.

  1. Георгій Мазурашу говорит

   Андрію, у мене немає жодних запитань до вагомості наших героїв європейських і світових змагань у панкратіоні! І з повагою ставлюсь і до самих спортсменів, і до їх тренерів! Серед останніх є хлопці, яким я неприховано симпатизую, і не раз це говорив або писав. Це і Габор, і Пантя, і Горюк, і Филипчук і т.д. Власне, і до Наконечного я ставився позитивно, але до того часу, як він став надто “натягувати понти” на себе і на рідний вид спорту. А коли він мав безсовісність користуватися депутатським мандатом, аби пролобіювати 250, але дали 150 тис. на… поїздку панкратіоністів на чемпіонат світу, це переповнило чашу терпіння для багатьох. Як виявилось, у спортивних колах давно знали, що на європейських та світових змаганнях з панкратіону представництво – не дуже, скажімо так. От і скинули оперативно після сесії мені посилання на протоколи з Євро-2016, де видно, що в деяких категоріях взагалі по 1 учаснику було, і в жодній не було більше учасників, ніж медалей… Плюс потім ще показали, що міністерство виділило на цю поїздку 450 тис!!! Це просто жах – в країні, в якій стільки проблем з олімпійськими видами, викидати такі суми на поїздки на змагання в неолімпійських видах, та ще й де буває по 1 учаснику у категорії, – це ні в які ворота не лізе, як кажуть…
   Проблема ширша, ніж просто Наконечний і панкратіон… Всі ми знаємо і розуміємо, що найпрестижніші змагання – Олімпійські ігри. Але Наконечний і його колеги затягують дітей у секції панкратіону, заманюючи туди у т.ч. цими медалями, “гучними успіхами”, і діти ж не розуміють в тому віці, що ці успіхи – тому що конкуренція на порядки нижча. Ігор з соратниками принижують, дискредитують цим весь олімпійський спорт. Бо в олімпійському виді абсолютна більшість спортсменів років за 10 не можуть, приміром, досягти рівня майстра спорту (умовно), а в панкратіоні – будь ласка, дуже навіть оперативно можна вийти на міжнародну арену і отримати європейську або світову медаль. і не тому, що панкратіонисти більш талановиті, або їх тренери, а тому що конкуренція на порядки нижча… Яким є рівень європейських та світових призерів з панкратіону якраз показали ті перші герої міжнародних змагань, які перейшли з олімпійських видів єдиноборств, де вони ледве чіплялися за медалі чемпіонату області. Відповідно, виходить, переможці та призери європейських та світових змагань з панкратіону = призри чемпіонату області з олімпійського виду єдиноборств…
   Значить Ігорю Наконечному не варто було так аж розхвалювати і піарити ці європейські та світові медалі… І не було б цього галасу такого…
   Якщо панкратіонисти хочуть довести, що вони чогось варті у спорті загалом, а не лише у менш конкурентному своєму виді, нехай хтось або декілька найбільш титулованих перейдуть на олімпійський цикл в якийсь олімпійський вид єдиноборств і спробують досягти там якихось успіхів. Лише так вони можуть показати, що ці успіхи гучні – завдяки неабиякому таланту, а не лише завдяки суттєво нижчій конкуренції, на що вказують об’єктивні чинники…

   А показові виступи панкратіоністів, “Влиятельний”, – чудові! Я це казав і кажу;) Це зовсім інша справа. І тренери в панкратіоні класні, з цим я теж не сперечаюсь;) І ще раз респект їм та спортсменам за те, що займаються спортом, за те, що важко тренуються і стараються добиватися успіхів у своєму виді! В межах панкратіону у мене до них жодних запитань;) І у колег з інших видів, теж;)

 13. Георгій Мазурашу говорит

  Андрію, щодо прикладів – вони чудово відомі Ігорю Наконечному та іншим знавцям історії панкратіону в Україні і на Буковині;) Сподіваюсь, вони самі розкажуть;) Я не хочу про персоналії, комусь це може бути особисто не дуже приємно. Можете запитати у тренерів з дзюдо, вільної боротьби, вони назвуть вам хлопців тих поіменно;) І обов’язково запитайте,Ґ які у тих хлопців були успіхи в олімпійських видах, звідки перейшли в панкратіон;)

  1. Adekvatnyi говорит

   1. Наконечный и его колеги заманивают медалями детей? что за бред)) дети идут в панкратион потому что им нравится этот вид спорта и родителям так же а для родителей это главное что б их ребенок хотел ходить на тренеровки не зависимо олимпийский вид спорта это или нет им всеравно на олимпиаду, они просто отдают детей в секцию что б ребенок развивался. ЗАМАНИВАЮТ))) детям и родителям вобще всеравно высокая конкуренция или нет ИМ ВСЕРАВНО им просто нравится этот вид спорта. “Всі ми знаємо і розуміємо, що найпрестижніші змагання – Олімпійські ігри” сейчас время другое! многим людям интереснее смешаные единоборства. для когото одно интереснее для когото другое

   2. На счет конкуренции в панкратионе достаточно в ютуб зайти и посмотреть по сколько схваток проводят спрортсмены на чемпионатах европы и мира. И проверять информацию перед тем как чтото публиковать

   3.” С уважением отношусь к тренерам” ставя под сомнение результаты их спортсменов. Говорить про самых титулованых спортсменов области что б они знали свое место в спортивной иерархии, намекая что их звания ничего не стоят и при этом пытатся сохранить хорошые отнашения с ними и с тренерами. тут Вы уже пытаетесь и рыбку сьесть и на пенёк сесьть.Еще раз повторюсь есть люди которым всеравно на олимпиаду у них другие цели и другие “найприорітетніші змагання” Все прекрасно знают какая работа ведется как тренерами так и спортсменами а вы пытаетесь все предоставить так будто любой может прийти в панкратион и поехать выграть европу.

   4. все кто знает Наконечного знают сколько он делает для спорта в нашем городе и не только для панкратиона! Ну не получится Вам подпортить ему репутацию слишком многие его знают с хорошей стороны даже те кто не знаком с ним лично. И то что ему удалось получить деньги на панкратион так эти деньги пойдут на спорт – спорт который развивается в нашем городе и спрортсмены которого прославляют Украину и наш город на международной арене

   5. А теперь Вы, Георгий раскажите на каком основании вы просили у міськради землю позачергово?

   по этим пунктам дайте ответ пожалуйста

 14. Андрій говорит

  Георгію, напевно не зрозуміли питання, цитую: “Наведіть реальні приклади за останні 2 роки”. Не потрібно згадувати результати 10-12 річної давнини, які ви прирівнюєте до сьогоднішніх реаліїв, до результатів 2016 року і дискремінуєте неолімпійські види, зокрема “панкратіон”.
  Хай підключаться і тренери з дзюдо і вільної боротьби, і наведуть приклади коли від них пішли спортсмени в період з 2014-2016 роки (останні 2-3 роки), і здобули перемоги на міжнародному рівні в панкратіоні. Не має такого і всім це відомо.

 15. Соколюк Сергій говорит

  Сьогодні просто Семенюк Д. Показав мені фото де Черкалюк Ю. Вислав йому на вайбер фото заявки вагових категорій з підписом. ..Денис настраюйся….Там чоловік 15 з різних країн світу. ..У ваговій 71…. Може просто оприлюднити щоб у всіх питання відпало. …А що це я про спорт…..Краще Георгій розкажіть на яких підставах ви просили у міськради собі землю ….На будинок чи можливо під будівництво спортзалу? А то всі про це говорять….Може б вчителям землю виділяти почали. …А то дехто на квартирах живе. ….Поясніть ситуацію….

 16. Adekvatnyi говорит

  1. Наконечный и его колеги заманивают медалями детей? что за бред)) дети идут в панкратион потому что им нравится этот вид спорта и родителям так же а для родителей это главное что б их ребенок хотел ходить на тренеровки не зависимо олимпийский вид спорта это или нет им всеравно на олимпиаду, они просто отдают детей в секцию что б ребенок развивался. ЗАМАНИВАЮТ))) детям и родителям вобще всеравно высокая конкуренция или нет ИМ ВСЕРАВНО им просто нравится этот вид спорта. “Всі ми знаємо і розуміємо, що найпрестижніші змагання – Олімпійські ігри” сейчас время другое! многим людям интереснее смешаные единоборства. для когото одно интереснее для когото другое
  2. На счет конкуренции в панкратионе достаточно в ютуб зайти и посмотреть по сколько схваток проводят спрортсмены на чемпионатах европы и мира. И проверять информацию перед тем как чтото публиковать
  3.” С уважением отношусь к тренерам” ставя под сомнение результаты их спортсменов. Говорить про самых титулованых спортсменов области что б они знали свое место в спортивной иерархии, намекая что их звания ничего не стоят и при этом пытатся сохранить хорошые отнашения с ними и с тренерами. тут Вы уже пытаетесь и рыбку сьесть и на пенёк сесьть.Еще раз повторюсь есть люди которым всеравно на олимпиаду у них другие цели и другие “найприорітетніші змагання” Все прекрасно знают какая работа ведется как тренерами так и спортсменами а вы пытаетесь все предоставить так будто любой может прийти в панкратион и поехать выграть европу.
  4. все кто знает Наконечного знают сколько он делает для спорта в нашем городе и не только для панкратиона! Ну не получится Вам подпортить ему репутацию слишком многие его знают с хорошей стороны даже те кто не знаком с ним лично. И то что ему удалось получить деньги на панкратион так эти деньги пойдут на спорт – спорт который развивается в нашем городе и спрортсмены которого прославляют Украину и наш город на международной арене
  5. А теперь Вы, Георгий раскажите на каком основании вы просили у міськради землю позачергово?
  по этим пунктам дайте ответ пожалуйста

 17. Ігор говорит

  Якщо поглянути на Вашу писанину з нейтральної сторони, то можна поставити під сумнів приналежність Вас до спортивної журналістки. Інакше, як можна рекомендувати перейти в інший вид спорту щоб щось доказати? Це те ж саме, що говорити стоматологу: “Ти думаєш що такий крутий лікар? то спробуй вирізати комусь апендикс”, чи ” Ти такий крутий механік? Іди спробуй поремонтувати АН 122″… Це різні напрямки діяльності….

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.