Асамблея НОК 2015: За Євробаскет-2017 у Києві та припинення спортивної еміграції

0

Катастрофічна ситуація з підтримкою спортсменів в Україні призводить до того, що все більше талановитих українців переходять під прапори інших країн, – на цю проблему під час ХХХ Асамблеї НОК України акцентував увагу віце-президент НОК, народний депутат Микола Томенко.

151015-Asambleya-NOK-Heshko-sportbuk.com (2)-Bubka-

Тих 2-3 тисяч гривень, які, зазвичай, отримують «рядові» збірники України, зрозуміло, не вистачає навіть для того,щоби просто «виживати», не кажучи вже про якісне харчування, фармакологічний супровід, вирішення житлово-побутових проблем та інші складові успіхів. Для тих, хто проривається на зірковий світовий рівень, ці проблеми стають вже менш актуальними – завдяки заробленим гонорарам за успіхи на міжнародній арені та рекламні контракти. Але таких, можна сказати, одиниці. А більшість «рядових» олімпійців, не кажучи вже про талановиту молодь, яка потенційно може здобувати славу для України, на жаль, просто виживають. І їхні успіхи, як кажуть, не завдяки, а попри…

Чи готова держава принципово змінити своє ставлення до спорту та підтримки талановитих спортсменів? На жаль, поставити це та інші запитання міністру спорту Ігорю Жданову під час звітної Асамблеї НОК не вдалося. Оскільки він був лише на початку і пішов… Не живе він спортом – це відомо… Відповідно, складно очікувати від нього лобіювання інтересів сфери фізичної культури і спорту. А перший заступник міністра Ігор Гоцул, який виріс у спортивному середовищі, не був присутній через виїзд на міжнародний форум.

Буковину на ювілейній Асамблеї НОК України, яка відбулась у національному інституті фізичної культури і спорту, представляли голова обласного відділення – зірковий бігун Іван Гешко та делегат НОК від нашої області – народний депутат Микола Федорук.

Іван Тарасович під час цієї поїздки до столиці передав НОК України «Олімпійську писанку», яка, за задумом, має бути передана далі у штаб-квартиру Міжнародного Олімпійського комітету.

SportBuk.com

***

Євроігри-2015: Азербайджан з буковинцями у складі – другий у командному заліку

***

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО:

***

НОК України одноголосно підтримав проведення Євробаскету 2017 у Києві

Національний олімпійський комітет України одноголосно проголосував за підтримку ініціативи Федерації баскетболу України щодо проведення у Києві матчів однієї з груп Євробаскету 2017.

Відповідне рішення було прийняте 15 жовтня у Києві під час звітної ХХX Генеральної асамблеї НОК України.

Пропозиція була внесена новообраним членом НОК, президентом Федерації баскетболу України Михайлом Бродським, пише прес-служба ФБУ.

НОК прийняв рішення звернутися до президента України Петра Порошенка та уряду з проханням сприяти проведенню матчів Євробаскету 2017 у Києві.

“Проведення ЄвроБаскету 2017 у Києві – це буде меседж для усього світу, що у нас все налагоджується”, – заявив Михайло Бродський.

Нагадаємо, що рішення щодо країн-господарів Євробаскету 2017 буде прийняте у грудні цього року.

champion.com.ua

***

Сергій Бубка: «НОК максимально підтримує спортсменів»

Про це сьогодні заявив президент Національного олімпійського комітету під час виступу на ХХХ Генеральній асамблеї НОК, що підбила підсумки роботи організації за рік.

«Цей рік був непростим як для всієї країни, так і для всього вітчизняного спорту. Однак ми виконали усі заявлені програми та фінансові зобов’язання, приділяючи особливу увагу підтримці спортсменів», – наголосив Сергій Бубка.

Головний олімпієць країни підкреслив, що протягом року для підготовки спортсменів НОК, який є громадською організацією, виділив національним олімпійським  федераціям 22 млн. грн. З урахуванням непростої ситуації Олімпійський комітет винайшов можливість надати додаткові 2,5 млн. грн. для забезпечення участі наших спортсменів в змаганнях світового і європейського рівня. Персональна увага приділялась провідним спортсменам  для підготовки до Олімпійських ігор в Ріо-де-Жанейро. 32 атлета з січня цього року і до вересня-2016 отримуватимуть щомісячні стипендії НОК, на що передбачено 4 млн. грн.  Особлива допомога була спрямована спортсменам і тренерам з і сходу країни – для вирішення соціально-побутових умов та оренди житла в столиці НОК виділив 500 тис. грн.

Сергій Бубка також відзначив, що НОК України має повне порозуміння і підтримку  від міжнародних спортивних структур: «Ми постійно контактуємо з нашими міжнародними партнерами, прагнемо залучити додаткові кошти для забезпечення наших спортсменів. І Міжнародний Олімпійський Комітет, і Європейські Олімпійські Комітети, і Асоціація Національних олімпійських комітетів нас підтримують. Завдяки МОК і ЄОК минулого року ми додатково залучили 400 тис. дол., що дозволило підставити плече Міністерству молоді та спорту і національним олімпійським федераціям й профінансувати участь наших спортсменів у провідних змаганнях і тренувальних зборах. Цього року ми також маємо попередню домовленість щодо надання додаткових коштів  від міжнародних партнерів, що будуть спрямовані на потреби наших спортсменів», – наголосив Бубка.

Президент НОК зауважив, що менше року залишається до старту Олімпійських ігор в Ріо-де-Жанейро і зараз триває важливий етап завоювання олімпійських ліцензій. Ще раніше, в лютому наступного року, відбудуться ІІ зимові Юнацькі Олімпійські ігри в Ліллехаммері.

«В ці непрості часи наше головне завдання – спільно з державою, Міністерством молоді та спорту, федераціями, фізкультурно-спортивними товариствами, органами місцевої влади, меценатами та спонсорами, журналістами консолідувати усі зусилля та ресурси й забезпечити сприятливі умови на завершальному етапі підготовки наших спортсменів до найголовніших спортивних стартів чотириріччя Закликаю усіх та кожного взяти активну участь в цьому процесі», – заявив Сергій Бубка.

noc-ukr.org

***

Легкоатлет Богдан Бондаренко та борець Жан Беленюк отримали нагороди НОК України

Сьогодні під час ХХХ Генеральної асамблеї Національного олімпійського комітету України найкращі спортсмени місяців в Україні – легкоатлет Богдан Бондаренко (серпень) та борець греко-римського стилю Жан Беленюк (вересень) отримали свої заслужені нагороди НОК – грошові премії, дипломи та пам’ятні статуетки.

Лауреатів, в тому числі й їх особистих тренерів Віктора Бондаренка,  Олега Сазонова та Віталію Киселицю відповідно вітали президент НОК Сергій Бубка і Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов.

«Легка атлетика та боротьба – це наші традиційно сильні види спорту. В колекції і Богдана, і Жана є найпрестижніші світові та європейські нагороди – не вистачає лише олімпійської медалі. Бажаємо поповнити скарбничку нагородами на Олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро», – відзначив під час нагородження головний олімпієць країни.

Нагадаємо, що звання найкращого спортсмена серпня Богдан Бондаренко отримав завдяки результативному виступу на чемпіонаті світу з легкої атлетики в китайському Пекіні, з якого повернувся зі срібною нагородою.

noc-ukr.org

***

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.