Кращі спортсмени Буковини 2014: в олімпійській топ-10 «засвітився»… неолімпійський вид

2

Названі кращі спортсмени Чернівецької області з олімпійських та не олімпійських видів спорту за підсумками сезону-2014.

 

Краща спортсменка Буковини 2014 – Лідія Січенікова (стрільба з лука)
Краща спортсменка Буковини 2014 – Лідія Січенікова (стрільба з лука)

Лауреатів спортивного року, як і у попередні декілька років, визначили за сумою набраних очок у трьох найвдаліших стартах сезону-2014 (за затвердженою в Україні таблицею нарахування очок у спорті вищих досягнень). Раніше, нагадаємо, на Буковині лауреатів спортивного року визначали за гнучкішою системою, яка враховувала і набрані очки у трьох кращих стартах, і думку фахівців (опитування серед заслужених тренерів, спортивних керівників), і вболівальників симпатії (опитування серед спортивних журналістів та інтернет-голосування для шанувальників спорту).

Безумовно, визначати кращих за «сухими» очками – простіше, адже процес зводиться практично до перевірки правильності відповідних статистичних даних і нарахування/підрахунку балів відповідно до таблиці.

Цього року, щоправда, засідання відповідної комісії не обійшлось без «гарячої» дискусії навколо одного суперечливого моменту. Річ у тім, що бейсбол входив до програми Олімпійських ігор з 1996 р. по 2008 р., після чого був виключений з олімпійської програми. Відповідно, нині цей вид, як вважає Національний Олімпійський комітет, не є олімпійським. На відповідне прохання розібратися у цій спірній ситуації, у НОК роз’яснили, що вони при визначенні статусу виду слідують офіційно затвердженій олімпійській програмі у відповідному олімпійському циклі. Відповідно, і на офіційному сайті НОК серед федерацій з олімпійських видів спорту бейсболу немає.

Водночас, у переліку визнаних в Україні видів спорту, затвердженому наказом Державного комітету молодіжної політики, спорту і туризму №261 від 07.02.2001 р. бейсбол (який на той час входив до олімпійської програми) фігурує серед олімпійських видів спорту. Базуючись на цьому, перший на Буковині майстер спорту з бейсболу, а нині знаний тренер і арбітр Ростислав Грінчук наполіг на тому, щоби його підопічних-бейсболістів розглядали в олімпійській номінації.

Апеляції автора цих рядків до позиції НОК України, який є «головним олімпійським органом» в нашій країні, не отримали достатньої підтримки серед членів комісії, більшість яких погодилися з аргументом Ростислава Грінчука – мовляв, кращих визначає облмолодьспортуправління, тобто державний орган управління сферою в області, а на сайті профільного міністерства бейсбол фігурує серед олімпійських видів, тому нехай олімпійське відділення не визнає його олімпійським, якщо буде підбивати свої підсумки сезону (до слова, у неолімпійській номінації результат лідера сезону серед бейсболістів ледве до 20-ки кращих входив би, бо там в силу різних обставин, у т.ч. природної нижчої конкуренції в не олімпійських видах, порівняно з олімпійськими, міжнародних успіхів у буковинців набагато більше).

На цьому і зійшлися – до олімпійської десятки кращих увійшов і представник бейсболу, який не входить до програми Олімпійських ігор… І це стало не єдиною «особливістю» топ-10 2014 р. – десятку довелося «розширити» через те, що десятий очковий доробок виявився однаковим одразу у двох спортсменок (однакову суму очок набрали легкоатлетка Руслана Цихоцька та велосипедистка Анастасія Бернацька).

Хоч списки кращих оприлюднюються традиційно в алфавітному порядку, все ж зауважимо, що в олімпійській номінації явним лідером сезону-2014 стала лучниця Лідія Січенікова. А в не олімпійській номінації однакову найбільшу суму балів набрали одразу троє спортсменів – Анна Беженар (панкратіон), Микола Ткачук (гирьовий спорт) та Юрій Черкалюк (панкратіон). До слова, Анна Беженар реально претендує на звання кращої спортсменки України з неолімпійських видів спорту (така номінація входить до церемонії «Герої спортивного року», в рамках якої в Україні відзначають лауреатів спортивного сезону).

Як будуть відзначати кращих буковинських спортсменів 2014 та їхніх тренерів і меценатів, чи відновиться традиція нагородження лауреатів спортивного року в рамках започаткованого після сезону-2003 проекту «Зірки естради – зіркам спорту» (який минулого року не відбувся), – наразі ще не вирішено. Це питання, як зазначив начальник управління молоді та спорту Богдан Вітовський, буде обговорено учасниками колегії управління 25.02.15. Попередньо пропонується справу відзначення кращих доручити обласному відділенню НОК України, яке з 23.09.14 р. очолює зірковий Іван Гешко.

Георгій МАЗУРАШУ, SportBuk.com,
директор облцентру «Спорт для всіх»

 

Кращі спортсмени Чернівецької області за 2014 р. (олімпійські види)

Тетяна ДОРОХОВА (стрільба з лука). Кращі результати  в сезоні-2014: чемпіонат України в прим. – 2 м (ком.),  Кубок України в прим. – 2 м (ком.), Чемпіонат України – 5 м (ком.).

*

Анастасія БЕРНАЦЬКА (велоспорт). Чемпіонат України з ВМХ– 1 м (рейсинг), 2 м (інд. гонка), 2 м (спринт), Юніорський Чемпіонат України з ВМХ – 1 м (інд. гонка), 1 (рейсинг), Кубок України з ВМХ – 3 м.

*

Еміль ІБРАГІМОВ (легка атлетика). Чемпіонат світу з естафетного бігу – 9 м (естафета 4х100 м, рекорд України), чемпіонат України – 3 м (100 м), командний чемпіонат України в прим. – 1 м (60 м), чемпіонат України в прим. – 2 м.

*

Іван КОЖОКАРЬ (стрільба з лука). Юніорський чемпіонат України – 2 м (інд.), 1 м (ком.), юнацький чемпіонат Європи – 5 м (ком.), юніорський чемпіонат України в прим. – 3 м (ком.), юнацький чемпіонат України в прим. – 1 м (інд.), юнацький чемпіонат України – 3 м (інд.).

*

Юрій КОМАРНИЦЬКИЙ (бейсбол). Чемпіонат Європи U-21 – 4 м, чемпіонат України – 4 м.

*

Наталія ЛУПУ (легка атлетика). Чемпіонат світу в прим. – 5 м (800 м).

*

Вікторія ОЛЕКСЮК (стрільба з лука). Юнацька Олімпіада – 1/8 фіналу, юніорський чемпіонат України в прим. – 2 м (інд.), Кубок України – 2 м (інд.), юніорський чемпіонат світу в прим. – 2 м (ком.), 6 м (інд.), юнацький чемпіонат Європи – 1 м (інд.), 3 м (ком.).

*

Ігор ОМЕЛЬЧЕНКО (стрільба з лука). Юніорський чемпіонат Європи – 1 м (мікс), Юніорський чемпіонат України в прим. – 1 м (ком.), чемпіонат України – 2 м (ком.), 2 м (мікс), юніорський чемпіонат України – 1 м (ком.).

*

1 Лідія СІЧЕНІКОВА (стрільба з лука). Чемпіонат світу в прим. – 1 м (ком.), Чемпіонат України в прим. – 2 м (інд.), 2 (ком.), чемпіонат України – 2 м (мікс), чемпіонат Європи – 9 м (ком.).

*

Руслана ЦИХОЦЬКА (легка атлетика). Чемпіонат України – 1 м, командний чемпіонат України – 3 м.

*

Марчела ШПІРКА (велоспорт). Чемпіонат України з ВМХ – 1 м (юніорки, спринт), 2 м (юніорки, гонка на час), 2 м (юніорки, рейсинг), 3 м (гонка на час), 3 м (рейсинг), чемпіонат України з МТБ – 2 м (юніорки, 4-х), 4 м (юніорки, крос-кантрі).

Примітка: лауреати розташовані в алфавітному порядку.

***

Кращі спортсмени Чернівецької області за 2014 р. (неолімпійські види)

Анна Беженар (панкратіон). Чемпіонат світу – 1 м (фул, 53 кг), 1 м (традішн), 1 місце в команді, чемпіонат Європи – 1 м (фул), 1 м (традішн), 1 м команді, Кубок України – 1 м (фул), 1 м (традішн).

*

Олександр Доскальчук (панкратіон). Чемпіонат світу – 2 м (фул, 62 кг), 2 м в команді, чемпіонат Європи – 2 м (фул), Кубок України – 1 м.

*

Анатолій Жураківський (рукопашний бій, унібой). Чемпіонат Європи U-20 з унібою – 2 місце (70 кг), чемпіонат України з унібою – 1 м, Кубок України з рукопашного бою – 1 м (70 кг).

*

Вадим Комарницький (бодібілдинг). Чемпіонат світу WABBA (Mister & Miss Universe) – 1 м (змішані пари), 3 м («Men Tall» до 180 см), чемпіонат України WBPF – абсолютний чемпіон, чемпіонат України WABBA – абсолютний чемпіон.

*

Ельвіра Пославська (панкратіон). Чемпіонаті світу – 1 м (традішн, 64 кг), 3 м (граплінг), 1 м в команді, чемпіонат Європи – 1 м (традішн), 1 м в команді.

*

Ярослав Тарновецький (більярд). Чемпіонат світу – 3 м (комбінована піраміда).

*

Микола Ткачук (гирьовий спорт). Чемпіонат світу (поштовх довгим циклом) – 1 м (чоловіки, юніори, командна естафета, студенти), рекорд світу серед студентів (категорія до 80 кг), чемпіонат України – 1 м (чоловіки, юніори, до 90 кг).

*

Інна Трофіменкова (бодіфітнес). Чемпіонат світу – 2 місце (змішані пари), 4 місце (індивідуально).

*

Юрій Черкалюк (панкратіон). Чемпіонат світу – 1 м (граплінг, 66 кг), 1 м (традішн), 1 м в команді, чемпіонат Європи – 1 м (граплінг), 1 м (традішн), 1 м в команді, чемпіонат України – 1 м (граплінг), 1 м (традішн), Кубок України – 1 м (граплінг), 1 м (традішн).

*

Юрій Чижевський (панкратіон). Чемпіонат світу – 1 м (традішн, 92 кг), 2 м (фул), 1 м в команді, чемпіонат Європи – 1 м (фул), 1 м (традішн),  м в команді, чемпіонат України – 1 м (традішн), 1 м (фул), Кубок України – 1 м (фул), 1 м (традішн).

Примітка: лауреати розташовані в алфавітному порядку.

 

Фото лауреатів, тренери, спортивні товариства та інші відомості про спортсменів будуть додані.

2 Комментарии
  1. Ростислав Грінчук говорит

    Пане Георгію хочу вас трохи поправити, я є не тільки тренер який тренує в Чернівцях і не тільки суддя міжнародної категорії, а головне те що я голова Чернівецької обласної федерації бейсболу і софтболу. Напряму відповідаю за розвиток цих видів спорту в області перед громадськісттю яка мене обрала на цю посаду. Як буде ваша ласка, то наголосіть проте що бейсбол єдиний ігровий вид спорту від якого з`явився претендент на потрапляння до 10 кращих. Конкурувати з індивідуальними видами спорту майже не має можливості у ігрових видах. В ігрових видах не можливо встановлювати рекорди України, Європи, світу де спортсмени отримують додаткові бонуси. Тому вношу пропозицію проводити визначення 10 кращих спортсменів з ігрових видів спорту окремо за підсумками 2015 року. Далі, хочу також наголосити що в підсумкових таблицях профільного міністерства за 2014 рік в результатах виступів українських спортсменів на чемпіонатах Європи і світу серед олімпійських і неолімпійських видів спорту в номінації юніорки українські софтболіски з 5 місцем після чемпіонату Європи знаходятся в таблиці серед олімпійських видів спорту. Всі свої роздуми, як було наголошено на засідані коміссії по визначенню кращих спортсменів за підсумками року, вам було запропоновано направляти до Міністерства молоді та спорту України. Я думаю з міністерства зможуть дати пояснення, не думаю що там працюють менш фахові люди ніж в Чернівцях. Дякую.

    1. Георгій Мазурашу говорит

      Прочитавши комент в прев’юшці, тобто лише до слова “міжнародної”, пишу “не глядя”: краще, ніж сама людина, мало хто може сказати про себе, тобто в сенсі знати про себе інші не можуть, тому доповнення – це добре;) Від себе ще додам і “класний пацан”, якщо не буде заперечень;)

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.