Фото: На Кубку Миру 2014 з баскетболу в центрі уваги… суддівство

2

Практика враховування побажань і зауважень представників команд щодо призначень суддів на ігри започаткованого Кубку Миру з баскетболу, на жаль, не убезпечила від невдоволення самим арбітражем.

 Увага! Перенос ігор з 10.05.14 (субота)!!!

Третього ігрового дня обидва матчі видалися доволі напруженими. А результат першого можна вважати, великою мірою, сенсаційним, адже перед його початком більше прогнозів було на користь команди Буковинського державного медичного університету, яку тренує Павло Сайдаков. Але підопічні Андрія Прохніцького зі «Спартака-96» аж ніяк не збиралися здаватися без бою. Більше того, по ходу зустрічі вони виходили вперед, а на заключну чверть команди вийшли за нічийного рахунку. Здавалося, кінцівку виграти більше шансів матиме студентська команда, у складі якій грають і деякі досвідчені ветерани. Проте цього разу гору взяли юнацький азарт і злагоджені дії – в заключній 10-хвилинці «спартаківці», у яких пішли кидки і які, природно, демонстрували більшу зіграність, встигли швидко відірватися на комфортну відстань, тож врятуватися БДМУ на останніх хвилинах міг хіба вже дивом.

У другому двобої «Стар лайф» одержав, загалом, доволі прогнозовану перемогу. Хоча похвилюватися довелося. І якби не по декілька прикрих промахів лідерів «Олд Скул» Сергія Опольського та Ігоря Сандуловича у переломні хвилини, невідомо як все могло би обернутися. Екс-«стрібівець» Опольський при цьому встиг «наколотити» 28 очок. Проте «Стар лайф» таки виглядає нині потужніше. Попри те, що у грі не взяв участь Василь Федоряк, який, за неофіційними даними, просто не захотів грати проти своєї колишньої команди «Олд Скул».

Тепер трохи про «нюанси» навколо суддівства. В обох матчах не обійшлося без претензій гравців та представників команд до арбітражу. У першій грі більше «відзначились» окремі гравці БДМУ, зокрема, Микита Комоцький, який, як кажуть, просто «випрошував» технічний фол (слід віддати належне тренеру Павлу Сайдакову, який все-таки стримував свої емоції). У другій зустрічі під завісу «технарь» таки «випросив» представник «Стар лайф» В’ячеслав Гавлюк, який, що цікаво, сам частенько виступає в ролі арбітра.

Так, судді теж можуть помилятися, бо ж вони не роботи якісь. Але ж і гравці помиляються. Причому, зазвичай, частіше, ніж арбітри. То, певно, варто все-таки більш стримано реагувати на можливі суддівські помилки. Адже найголовніше, щоби не було упередженості. А її уникнути або, як мінімум, мінімізувати можна, зокрема, завдяки домовленостям між організаторами і учасниками про те, що представники команд можуть висловлювати свої зауваження і побажання щодо призначень або не призначень тих чи інших суддів на окремі матчі. Власне, якщо дві команди сходяться на певній суддівській бригаді, вона призначається автоматично. А якщо команди не знаходять консенсус між собою, тоді кожна сторона може пропонувати свої кандидатури, а визначатимуть суддів в такому разі вже жеребкуванням. Крім цього, команди, яких не влаштовує якість місцевого арбітражу, можуть самостійно вирішити питання і запросити суддів з інших регіонів, навіть з Суперліги (якщо перефразувати відомий вислів – любий каприз за окремі гроші).

Від того, що гравці або тренери і представники будуть порушувати елементарні правила поведінки в спорті та «fair play», якість арбітражу не підвищиться. Добитися можна хіба що того, що змагань з баскетболу ставатиме менше. А завдання ж, з яким ніби всі погоджуються, зворотнє – сприяти проведенню якомога більшої кількості змагань з баскетболу, що позитивно впливатиме і на розвиток цього виду спорту.

А якщо хтось відчуває, що може добре або чудово судити, – ласкаво просимо. Обласній федерації, у свою чергу, варто, мабуть, організувати якісь суддівські курси, в т.ч. для молодих арбітрів, як це робить, приміром, федерація футболу.

Окремо хотілось би звернути увагу на некоректність одного з гравців, який дозволив собі погрози на адресу юних вболівальниць суперників. Це теж неприпустимо! Нам треба думати як, навпаки, залучити більше глядачів на баскетбольні змагання, а не «відганяти» їх проявами нетерпимості до «чужих» фанів…

8.05.14 (чт), ЗОШ 27

17:00. БДМУ — Спартак-96 – 44:53 (12:10, 11:15, 11:9, 10:19)

БДМУ: 4 Гліб Мельничук, 5 Микита Комоцький (3), 6 Ігор Жишковський, 7 Ролан Тодораш (6), 8 Андрій Козак (2), 9 Влад Мануїла, 10 Денис Гетьманенко (2), Богдан Познекевич (7), 12 Сергій ?Лепілов (1), 14 Едуард Козак (3), 15 Ігор Чумак (20).

Спартак-96: 5 Євген Анісей (9), 6 Сергій Вовк, 7 Віктор Апопій (5), 8 Олександр Безкоровайний (12), 9 Антон Гапляк, 10 Станіслав Нацюк (20), 11 Андрій Губчак (2), 12 Максим Халус (3), 13 Артур Чермак (2), 14 Олександр Ізмітяр, 17 Микола Руснак. Тренер: Андрій Прохніцький.

Судді: Чехімський, Анісімова. Беженар

18:00. Олд Скул — Стар лайф – 55:69 (11:13, 19:18, 13:21, 12:17)

Олд Скул: 24 І. Сандулович (7), 5 А. Коновалов, 8 В. Парпауц (4), 9 В. Мартинюк, 10 Е. Алексєєв (12), 11 О. Миронюк (4), 33 С. Опольський (28).

Стар Лайф: 7 Павло Гаврилов (11), 8 Станіслав Арбора (19), 18 Дмитро Мотовилін (3), 10 Олекс. Чаплак, 11 Ігор Федчук, 12 Ан. Манжелій (24), 13 Ст. Ростецький (8), 14 Ігор Балик (4), 15 Євген Рибак. Тренер: Дмитро Супрович.

Судді: Анісімова, Мужичок. Беженар.

Весь календар і турнірне становище можна подивитися тут:

Організатори Кубку Миру: обласна федерація баскетболу, БК «Стріба», обласний центр «Спорт для всіх».

***

Фото: Георгій МАЗУРАШУ

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО

no images were found

***

2 Комментарии
  1. Андрій Калинка говорит

    Прочитавши статтю згадав дуже давній український вислів…Хто виноватий???…Невістка!

  2. Bankir говорит

    На рахунок суддівства, то я рахую, що воно було добрим і ніяких зауважень до них я не побачив. Ну, а то що у деяких емоції зашкалюють, про це можно сказати так, що всі ми люди зі своїми слабкостями, 

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.