Валентина Анісімова (баскетбол): зрілий ювілей з молодим відтінком

8

У четвер, 27.03.14, ювілей святкує одна з найяскравіших представниць буковинського баскетболу Валентина Анісімова.

 130301-I-liga-Chernivtsi-1-2-B-sportbuk.com (46)-Anisimova

Неймовірно, але факт – Валентині Федорівні виповнюється… 70 років, хоча виглядає вона н-а-а-багато молодшою. У тому числі, напевно, завдяки тому, що живе, як кажуть, в позитиві. Завжди добродушна і весела, знаходить як підтримувати і молодших колег по викладацько-тренерському цеху, і юних баскетболістів, для яких поради Валентини Федорівни – на вагу золота. А у педагогіці та баскетболі – фахівець з великої літери.

Обласна федерація баскетболу на чолі з Миколою Попадюком та вся баскетбольна і спортивна громада щиро вітає ювілярку і бажає ще довго-довго залишатися в такій же чудовій формі. І приносити користь буковинському баскетболу. Многая літа!!!

 

Валентина Федорівні Анісімова, як повідомив заступник голови обласної федерації баскетболу Юрій Барабанов, народилась 27.03.1944 р. в с. Рубановка Херсонської обл. Незабаром сім’я переїхала в Макіївку Донецької області. З 7 класу почала займатися баскетболом в місцевій ДЮСШ.

Після закінчення середньої школи у 1960 р. вступила в Сімферопольській педагогічний інcтитут на факультет фізвиховання. У цей час грала за жіночу збірну АР Крим. Після переїзду в Дніпропетровськ отримала запрошення в команду майстрів «Сталь» (Дніпропетровськ), яка в той час грала у першій лізі СРСР. У 1967 р. «Сталь» виграла першість СРСР серед команд І ліги і здобула путівку до вищої ліги. А гравцям команди присвоїли звання майстра спорту СРСР. У вищій лізі у складі «Сталі» Валентина Анісімова виступала до 1971 р. У 1967 р. була запрошена до збірної УРСР, з якою у 1971 р. виборола 3 місце на Спартакіаді народів СРСР.

У 1972-76 рр. виступала у складі «Буревісника» (Дніпропетровськ). Звідти її запросили до Чернівців, де була сформована команда Прикарпатського військового округу (тренер – Віктор Крачуняк). З 1976 по 1978 рр. була лідером цієї команди, у складі якої неодноразово ставала призеркою чемпіонату Збройних сил СРСР.

Після закінчення кар’єри гравця у 1978 р. розпочала викладацьку діяльність у Чернівецькому залізничному технікумі, де пропрацювала до 1980 р. А з 1980 р. по 2006 р. – викладач кафедри фізвиховання Чернівецького педагогічного училища.

У 1990-93 рр. успішно поєднувала викладацьку і тренерську діяльність, будучи серед провідних тренерів чернівецької команди «Агора».

У 2007 р. за вагомий внесок у розвиток спорту було присвоєне звання Почесний працівник фізичної культури і спорту України.

Під її керівництвом були підготовлені Ігор Бежан, Олексій Павленко, Вадим Мужичок, Олексій Бесараб, Дмитро Стефанів, Віталій Мартинюк та інші.

Валентина Федорівна і тепер веде активну діяльність у спортивній сфері – є секретарем обласної федерації баскетболу, активним громадським баскетбольним суддею і входить до тренерського складу БК «Чернівці-Буковина».

 

8 Комментарии
 1. Баскет говорит

  З Днем Народження
  Всього найкращого!
  ——————————
  Дуже радує, що на Вашому порталі з’являються не тільки новини які пов’язані з футболом.
  Розвиваєтесь в вірному напрямку 🙂

  1. Георгій Мазурашу говорит

   🙂 Ну дякую:) Так Ви “помічаєте” інші розділи, що кажете “тільки про футбол”:)

   1. Баскет говорит

    Дуже давно знаю про цей  портал та майже кожний день захожу на нього.
    Футбол тут “через одну новину”.
    Раніше було дуже багато різних подій, але більше уваги приділяли футболу.
    Я розумію, що якщо є подія з футболу та ще якась подія, то ви більше уваги приділяєте футболу:) Футбол популярніший, це факт. Але, я, як фанат баскетболу, дуже радий, що не забувають і все більше часу виділяють і на нього.
    Можливо Вам часу не вистачає бути і там і там, та про все писати.
    Я чомусь так замітив. Можливо я неправий. 

   2. Георгій Мазурашу говорит

    Кожен має право на свою позицію;) Те, що встигати складно всюди, це точно, тут не посперечаєшся:)
    Тепер звернемось до статистики. Я ж не знав, що Ви або хтось інший саме зараз заговорить на тему який вид спорту частіше тут фігурує:)
    Беремо останні новини, які крутяться зараз в прев’юшці (станом на цю хвилину):
    рукопашний бій
    баскетбол (персона)
    футбол
    волейбол
    міні-футбол
    баскетбол
    рукопашний бій
    футбол (персона)
    міні-футбол
    комплексний (збори спортивного активу)
    міні-футбол (онлайн фінальної частини)
    панкратіон
    комплексний захід (за участі каратистів)
    аналітичний комплексний (про “пристрасті” навколо посади)
    То як? “Все” чи “через одну новину” про футбол?:) Натисніть на “Останні події” і переконайтеся, що приблизно таке весь час;) А у футбольному житті справді частіше якісь події відбуваються. І це справді популярний вид. Висвітлюємо скільки можемо і про скільки видів встигаємо:)

   3. Баскет говорит

    Так я про це і кажу 🙂
    Що баскетбольних новин все більше і більше 🙂
    Дякую:)

   4. Георгій Мазурашу говорит

    Просто в ці дні декілька баскетбольних заходів поспіль відбувається… А так види спорту фігурують залежно від змагань та інших значимих подій, які привертають увагу;)

 2. Андрій Калинка говорит

  Дай Боже міцного здоровя, великого щастя і натхнення Вам Валентина Федорівна!!!!

 3. Анатолій говорит

  Як завжди лідер!!! Щастя і міцного здоров’я!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.