СК «Гешко» і Коломієць – за буковинських олімпійців. Хто проти?

18

«Олімпійське питання» обговорили на засіданні виконавчого комітету Чернівецької міської ради 25.09.12.

За зверненням спортклубу «Гешко», член виконкому Олексій Коломієць (майстер спорту міжнародного класу з

Олексій Коломієць особисто підтримує члена збірної України з легкої атлетики Тараса Бибика. Фото: Георгій Мазурашу

військового багатоборства, член партії УДАР Віталія Кличка) поінформував колег про безпрецедентне ігнорування місцевою владою спортсменів, які здобули право і представляли Чернівці, Буковину та Україну на ХХХ Олімпійських іграх у Лондоні.

Нагадаємо, що на Олімпіаді-2012 виступала рекордна кількість буковинців – четверо: Микола Лабовський, Наталія Лупу (легка атлетика), Лідія Січенікова та Тетяна Дорохова (стрільба з лука). За всю історію Чернівецької області наш край на Олімпіадах представляли 10 спортсменів. На Паралімпіадах Буковину представляли лише двоє спортсменів, в т.ч. Сергій Михайлов (легка атлетика) у 2012 р.

Олексій Миколайович наголосив на тому, що всі (!) попередні буковинські учасники Олімпійських та Паралімпійських ігор забезпечувалися житлом у Чернівцях, відзначалися високими нагородами. А з цьогорічними керівники області та міста поки що навіть не зустрілися…

Олексій Коломієць запропонував вивчити можливість вирішення житлових проблем олімпійців-2012. Його підтримали члени виконкому Георгій Козьма, Михайло Березовський, Тарас Бойчук.

Натомість несподівано проти виступили заступники міського голови Олександр Паскар та Петро Ротар, які зазначили, що олімпійці, мовляв, нічим не кращі за інших громадян міста, які потребують покращення житлових умов. Зокрема, вони згадали про проблеми інвалідів, афганців тощо. Таке враження, що раніше в Чернівцях не було ні інвалідів, ні афганців, ні житлових проблем у них. Але ж знаходили якийсь розумний баланс між вирішенням проблем знедолених людей та спортсменів, які своїми досягненнями прославляють край та державу!

До відома, останнім часом квартири, крім всіх учасників Олімпійських та Паралімпійських іграх, отримували і спортсмени, які не брали участь в цих змаганнях:

Сергій Яненко – майстер спорту міжнародного класу з легкої атлетики, чемпіон світу з бігу на 100 км (неолімпійська дисципліна олімпійського виду спорту); Юрій Омельченко – заслужений майстер спорту, чемпіон світу зі спортивного орієнтування (неолімпійський вид спорту); Ольга Ніколайчук – заслужений майстер спорту з боротьби самбо (неолімпійський вид спорту); Ольга Панчук-Унгурян – заслужений майстер спорту з боротьби самбо (неолімпійський вид спорту); Денис Тищук – заслужений тренер України з легкої атлетики.

То невже ця традиція забезпечувати житлом у Чернівцях титулованих спортсменів має перерватися саме тепер?! Тим більше, що правляча Партія регіонів і Президент України Віктор Янукович неодноразово наголошували на пріоритетності розвитку фізичної культури і спорту та важливості успіхів українських спортсменів для зміцнення авторитету нашої держави у світовому співтоваристві.

До слова, буковинські учасники Олімпіади-2012 є висококласними спортсменами, які мають в активі чимало успіхів на міжнародній арені: Наталія Лупу – майстер спорту міжнародного класу з легкої атлетики, чемпіонка Європи серед дівчат та юніорок, переможниця командного Чемпіонату Європи, срібна призерка Чемпіонату світу; Тетяна Дорохова – заслужений майстер спорту зі стрільби з лука, чемпіонка світу в команді, триразова чемпіонка Європи (в т.ч. двічі в команді); Микола Лабовський – майстер спорту міжнародного класу, срібний призер Командному Чемпіонату Європи, фіналіст Чемпіонату Європи, єдиний за часів незалежності виконав олімпійський норматив на дистанції 10000 м; Лідія Січенікова – майстер спорту міжнародного класу зі стрільби з лука, чотириразова чемпіонка Європи серед юніорок (в т.ч. двічі – в команді), учасниця І Юнацької Олімпіади 2010 р. (це лише «верхівка» успіхів).

А ось якими є житлові умови наших олімпійців:

Лупу Наталія Олексіївна (14.04.1987). Прописана в м. Чернівцях за адресою вул. Головна, 28/14 (гуртожиток). Знаходиться на квартирному обліку в Шевченківській районній раді м. Чернівців. Тренується переважно в м. Києві (орендує квартиру).

Лабовський Микола Миколайович (04.05.1983). Проживає в м. Чернівцях (орендує квартиру). Прописаний за адресою: вул. Авангардна, 7 (гуртожиток обласного управління внутрішніх справ). Знаходиться на квартирному обліку в Першотравневій районній раді м. Чернівців.

Дорохова Тетяна Миколаївна (03.06.1985). Проживає в м. Чернівцях по вул. Кармелюка, 110а/32 в однокімнатній СЛУЖБОВІЙ квартирі (Чернівецького прикордонного загону), яку отримала у 2008 році;

Січенікова Лідія Юріївна (03.02.1993). Проживає в м. Чернівцях по вул. Брянській, 8/1 (з двома братами і матір’ю у 2-кімнатній квартирі).

Михайлов Сергій Сафронович (27.01.1981). Проживає у м. Чернівцях по вул.. Комарова, 31 г/21 (у трикімнатній квартирі загальною площею 62 кв. м (житлова – 32 кв. м), зареєстровано 7 осіб, проживає 8). Одружений. Разом з дружиною Іриною виховують доньку Тетяну.

Значить, на думку названих заступників Чернівецького міського голови, попередні учасники Олімпійських та Паралімпійських ігор отримали квартири у Чернівцях незаслужено? Чи не заслуговують покращення житлових умов саме цьогорічні?..

Цікаво було б знати, чи самі п. Паскар та Ротар проживають у квартирах, отриманих від міської влади чи придбаних за чесно зароблені гроші (якщо другий варіант, хотілось би знати і де саме вони працювали і скільки заробляли, адже в наш час одиниці можуть накопичити собі кошти на придбання квартир).

За словами Олексія Коломійця, «олімпійське питання» буде розглядатися вже «планово» під час наступного засідання виконкому.

Можливо, спортивній громаді теж варто активізуватися, аби не дозволити владі принижувати спортивні досягнення буковинців та ігнорувати учасників Олімпійських та Паралімпійських ігор, яких, нагадаємо, за всю історію Чернівецької області було лише 12 (10 олімпійців і 2 паралімпійців).

Не будьте байдужими – почніть з коментарів тут!

Олександр БІЛОУС

***

18 Комментарии
 1. Іван Петрович, Чернівці говорит

  А тепер ми побачимо чи вміють регіонали тримати слово! А то Янкович кричить, що треба підтримувати спор, що буде розвивати спортивну інфраструктуру, що любить олімпійців майже як своїх дітей, а його представники на місцях плюють на спортсменів такого високого класу! Чому спортсмени мовчать?!

 2. археолог говорит

  Яник перед виборами кричить а потім затихне. І покаже всім дулю…………))

 3. археолог говорит

  Та плювала наша влада на спортсменів їм перше кармани понабивати поки від корита невідлучили.!!!

 4. спортсмен говорит

  Та, тут справа не в тому хто що обіцяэ, чи хто кого за дітей рідних має, а у ставленні до спортсменів.Зрозуміло що всіх житлом не забезпечиш, і мова іде не про допомогу, бо допомагати треба таки знедоленим, малозабезпеченим, інвалідам…. а землякам які представляють рідний край, державу на таких змаганнях треба якось відзначити….. хочаб “руку потиснути”, а в Олімпійських Іграх головне ж таки участь, а не перемога….

 5. Чернівчанин говорит

  якщо я не помиляюсь, то не так давно Степану Маковійчуку(футболісту) місцева влада вручила квартиру.  не маю нічого проти нього, навпаки дуже поважаю його і його здобутки для Буковини, але чомусь він ні у Вищій лізі не грав, ні за збірну України….. що за вибірковий підхід???? 

 6. Спортсмен говорит

  Хто дивився вчора новини? Михайлішин зустрівся з майдансерами, а з олімпійцями немає коли зустрітися. Ганьба такій владі! А куди Папієв дивиться?! Він же очолює обласний олімпійський комітет! Чи забув вже?

 7. Михайлишин говорит

  Так то ж Майданс, а то Олімпіада)))) що ви порівнюєте????? і наші з мадансу дивись які місця зайняли!!!! а Лабовський “ганебно” прибіг у фіналі Олімпійських ігор)))))

 8. labovskyy говорит

  ya 4empuionat strany ne odin raz vyigryval, ya by posmotrel gde by byli vawy maidensery. “Mihailiwyn”, a 4to Vy zdelali dlya sporta? Vy palec ob palec ne udarilii, i kakoe pravo Vy imeete 4toto gpovorit6? Lu4we ya budu poslednim sredi lu4wyh, 4em lu4wyi sredi sloabakov!

 9. Георгій Мазурашу говорит

  А подивіться які пристрасті вирують навколо цього матеріалу, розміщеного на БукІнфо. Цитую:)
  ***
  1. Знаючий
  Михайлішин! Не буди звіра у людей, зокрема наших славних олімпійців. Чи може витягнути на світ рішення цього ж міськвиконкому по наданню поза чергою житла твоєму раднику Довгалюку?
  ***
  2. Вуйко Процьо
  А й справді чим ці олімпійці кращі за інших людей, які мають ЗАКОННІ права на покращення житлових умов? Чим вони прославилися на тій Олімпіаді, куди з’їздили за державний рахунок? Наскільки я пам’ятаю той же Лабовський в бігу на 10 000 метрів посів ганебне останнє місце. Дорохова засипалася на першій же стрільбі. Якщо Лупу тренується в Києві, то навіщо їй квартира в Чернівцях? Надумана проблема, продиктована виборами. Коломієць вирішив піарнути свій УДАР. Він небідний чоловік, хай купить своїм улюбленим олімпійцям по квартирі, а не займається штампуванням заяв. 
  ***
  3. Знаючий
  Вуйку з ратуші! Прочитай моє перше повідомлення і рот закрий, бо я тобі розкажу, чому Роман Довгалюк кращий за олімпійців для Михайлішина і чому це рішення міськвиконкому тримається в секреті від людей, черговиків на квартиру.
  ***
  4. Черговик, Першотравневий р-н
  Прошу про радника Михайлішина дати більш детальну інформацію
  ***
  5. Знаючий
  На все свій час. Правда, Василю Сафроновичу?
  ***
  6. Член виконкому
  Був присутнім на вчорашньому засіданні виконкому.
  Шановний Олексій Миколайович звертаюсь до Вас!
  Є питання етики та толерантності при яких мусор з хати не виносять, не кажучі вже про те, що чисельні факти тут перекручені. Чому ви не вказуєте на позицію Маніліча в даному питанні, він  же один з очільників обласної влади, він був на боці заступників міського голови, і Березовський також. Я повністю Вас підтримую, але бачу тут багато піару: “від імені Гешко”, на фото назва вашого маркету, здивований що ви вже в “Ударі”.
  Я самий багато допомогаю людям, но за це ніхто не знає, і Вам так пропоную. Ще раз наголошую, питання справедливе, з цим треба щось робити, олімпійців і особливо паролімпійців треба поважати і дякувати їм, вони славлять наш край, а проблеми виносити на громадське обговорення.
  ***
  7. 123
  Власть забила на весь спорт в области. Просто сделайте анализ по всем видам спорта за время в.о. и до него возьмите ну пусть 2 года. Удивит любого политика)
  ***
  8. Міколка
  Все точно . Проте піаритися на наших спортсменах не забувають. От скажімо, той же Папієв, пивний барон Чинуш.
  ***
  9. Glюк
  А та-та! А то, они получат квартиры и завалят Украину золотыми медалями! Если спортсмен взялся за работу, работу спортсмена, то должен сам зарабатывать себе на квартиру. Правильно написано: “правляча Партія регіонів і Президент України Віктор Янукович неодноразово наголошували на пріоритетності розвитку фізичної культури і спорту та важливості успіхів українських спортсменів для зміцнення авторитету нашої держави у світовому співтоваристві.”
  Правильно, давайте развивать спорт и спортивные обьекты, а не быт спортсменов. А за конкретные успехи и награждать. Что будем давать квартиры по принципу “Главное не победа, а …”  И откуда взялось опять это “надо дать”, дайте и мне! 
  ***
  10. комітет
  Мазурашу вдарив знову у молоко! Гріша, учісь студент!
  ***
  11. Сергей
  Уважаемый член исполкома, я вижу, что вы просто ЧЛЕН. Вы подписались под  шестым номером, я думаю, что вы ШЕСТЕРА. в мерии.  Коломеец молодец, что защищает наших олимпийцев, которые прославляют Буковину и Украину.
  ***
  12. прокуратор до 1
  так що там по раднику, давай зривай покрови
  ***
  13. народ
  Если Довгалюку дадут квартиру, то нам всем станет понятно чего стоит этот секретарь городского Совета! Что в городе больше нет многодетных семей и реально нуждающихся ..?
  ***
  14. 11, от умных людей
  Да ты сер гей просто гей какойто, да еще и хам невоспитанный! клоун нерадивый, иди умойся бездарность! С такими быками как ты, особо говорить надо ! готовь торпедку! Человек тебе так коректно написал, а ты хамло всех оскорбляешь!
  ***
  15. Віктор
  Хто знає коли засідання виконкому, хочу подивитись на шостого та інших членів,які будуть мочити Коломійця.
  ***
  16. лабовский, черновцы
  поставили вопрос на щот квартир для олимпийцев и сразу столько вони.вы чиновники чем вы лучше олимпийцев?за что вам квартиры и куча льгот?пусть власть подавятса теми квартирами!здесь ктото гавкнув из кустов что ми проедаем гос деньги:почему не роскрываютса реальные проблемы?сколько реальных денег доходят до спортсмена от гос.трубят по тв что вложыли кучу денегба реально спортсмен почти ничего не получает.я хочу выразить благодаррность григорию фёдоровичу козьма за огромную поддержку!
  ***
  17. Георгій Мазурашу, Чернівці (це вже я спробував дати відповідь віртуальним ворогам спорту):
  “Цікаві” тут коментарі:)
  До 2. Вуйко Процьо:
  п. незнайомцю (який, я так розумію, навіть боїться писати від свого імені), ОЛІМПІЙЦІ кращі за нас з вами, людей, які не досягли таких успіхів у спорті, рівно тим, що вони змогли ТЕ, що ми з вами НЕ МОЖЕМО, причому у спорті, тобто справі, яка загальновизнана людством, як “індикатор” можливостей окремих людей і країн в цілому. Тому весь світ стежить за Олімпійськими іграми і навіть такі “антиспортивні” люди, як Ви, шановний містер Х, під час Олімпіади цікавляться, як мінімум, на якому місці рідна держава у цьому світовому рейтингу. І знаєте олімпійське гасло? “Головне не перемога, а участь!” Лише щои взяти участь, треба виконати дуже високий олімпійський норматив. Щоби навіть Ви зрозуміли, поясню: в Європі на Ігри-2012 на 10000 м норматив виконали лише 5 (!!!) бігунів. Я вже не кажу про те, що можна було б, перші ніж писати такий маразм, поцікавитися трохи глибше відповідною темою (інтерв’ю Лабовського після Лондону: http://sportbuk.com/2012/08/mykola-labovskyj-mozhna-bulo-pobyty-v-londoni-rekord-ukrajiny-yakby%E2%80%A6/ ) Я так розумію, що Ви намагаєтесь ніби виправдати неувагу влади до олімпійців, згадуючи про громадян, які потребують покращення, приміром, житлових умов, то спробуйте подумати: а чи раніше не було людей з такими проблемами? Але ж у Чернівцях та інших містах забезпечуали житлом спортсменів! Чи у 2012 р. раптом з’явилися “ексклюзивні” проблеми?:) Якщо Ви не здатні розуміти цінність спортивних досягнень, займайтеся своєю справою і спробуйте стати відомим відповідними успіхами. Буду за Вас радіти.
  ***
  До 6. Член виконкому:
  Тобто Ви також вважаєте, що до вас всі в цій країні жили “неправильно”, бо ж відзначали олімпійців і поважали спортивні успіхи, а ту раптом з’явилися Ви і вирішили, що ці питання треба відправити питання на громадське обговорення:) Давайте тоді винесемо на громадське обговорення і всі інші питання:) Давайте поцікавимось у громадськості, чи розуміють і визнають вони чеснозаробленими статки, з яких, приміром, особисто Ви маєте можливість комусь там допомагати? Хоча якщо допомагаєте, це набагато краще, ніж коли люди жирують, а у них 100 грн. не випросиш для бідного, на культуру, спорт і т.п. За те, що підтримуєте, – дякую. Не знаю лиш, чим Вам Гешко не вгодив:) Хіба це не логічно, що найтитулованіший буковинський спортсмен намагається звернути увагу на проблеми спорту?
  ***
  До 8. Міколка:
  Могли би Ви, шановний незнайомцю, що саме маєте на увазі? Не дуже пригадую, щоби Папієв якось активно піарився на спорті. А Чинуш… Знаєте, кидати в його бік таки звинувачення мають моральне право, напевно, лише ті, хто допомагають спорту більше, ніж він. Якщо говорити в якихось абсолютних цифрах, то, напевно, таке право мав би Ватаманюк, Царство йому небесне. Спонсорів ФСК “Буковина” я не беру до уваги, це не є підтримкою спорту в класичному розумінні цього поняття. Хоча їм теж велике спасибі, звісно! Якщо ж повернутися до теми “піару”, то зверніть увагу, що у цьому матеріалі Чинуш не згадується, але чомусь “Міколці” він не дає спокою:) Пригадую, як Валерій Миколайович неодноразово відмовлявся йти на прес-конференції за участю спортсменів, яким він допомагає, доручаючи Гешкові навіть конверти (не порожні) їм передати. А Ви кажете про “піар”… Було б добре, щоби більше бізнесменів підтримували спорт бодай так само, як Чинуш, і нехай “піаряться” на цьому на здоров’я!
  ***
  До Glюк:
  Звідки взялось? Шановний, так спробуйте досягти таких успіхів у спорті, як наші олімпійці, і будь ласка – “вимагайте”:) Але ж Ви не можете навіть під своїм ім’ям коментарі писати, а говорите про олімпійський рівень:)
  ***
  До 10. комітет
  Це Ви про що? І чому Вас “звати комітет”? Ви боїтесь писати відкрито?.. 
  ***
  До 14.11, от умных людей
  Забавно, що людина з таким текстом говорить про коректність…:)
  ***
  До 15.Віктор
  Не знаю, з чого Ви взяли, що будуть там “мочити” Коломійця:) Було б добре, щоби вся спортивна громада згуртувалась і змусила владу поважати спорт і олімпізм! Хоча… Думаю, захищати інтереси спортсменів мав би, у першу чергу, голова обласного відділення НОК України Михайло Миколайович Папієв. Цікаво, чому помічники не звертають увагу на ці проблеми і не підказують, що він не може залишатися осторонь. Тим більше, що коли його обирали на цю посаду, він… http://sportbuk.com/2011/12/foto-chernivetske-viddlennya-nok-ukrajiny-ocholyv-hubernator-myhajlo-papijev/

 10. Вболівальник говорит

  Тримайтеся! Народ за вас!!!

 11. Георгій Мазурашу говорит

  Хотілось би знати поіменно, хто за олімпійців, а хто – проти:)

 12. спортсмен говорит

  Уважаемый “Вуйко Процьо” ты сначала расстяни лук и попади в десятку хотябы с 10 метров, и только потом осуждай спортсменов!!!!!!!!!

  1. Георгій Мазурашу говорит

   А навіщо “вуйкові” напружуватися:) Він собі сидить біля компа, придумує собі прсевдоніми і пише “з кущів” гадості в замовленому напрямку:)

 13. Чернівчанин говорит

  Я хоч не читав ще жодного коментаря (але я їх всі прочитаю) можу сказати лише одне НА ЖАЛЬ ЛИШЕ ЧЕРЕЗ ПОГРОЗИ, ПІКЕТИ,МАТЮКАННЯ МОЖНА В НАШІЙ ДЕРЖАВІ ХОЧ ЧУТЬ-ЧУТЬ ЧОГОСЬ ДОБИТИСЬ! ТИХО і МИРНО ПИТАННЯ В НАШІЙ ДЕРЖАВІ НЕ ВИРІШУЮТЬСЯ!!

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.