Чому раніше Гешко не голосував за обрання Бубки президентом НОК України?

0

Так сталось, що раніше «головний олімпієць Буковини» не голосував за легендарного Сергія Бубку, як претендента на пост президента Національного олімпійського комітету України.

Але не тому, що не підтримував багаторічного вже президента НОК України. Навіть навпаки – Іван Гешко публічно підтримував Сергія Назаровича навіть у деяких таких моментах, коли багато хто критикував очільника НОК України (наприклад, щодо недопуску росіян до участі в Олімпійських іграх, коли багато хто був за «дисквал гуртом», а Бубка і Гешко публічно були за те, щоби точечно і адресно діяти, тобто за те, щоби чисті спортсмени таки могли брати участь в Олімпійських іграх). Просто першу каденцію на чолі обласного відділення НОК України Іван Гешко був «без права голосу»:) Обравши його «головним олімпійцем», тоді учасники Асамблеї не дуже розібрались і залишили делегатом НОК від Буковини екс-мера Чернівців Миколу Федорука, то ж саме він брав участь у виборах президента НОК України з правом голосу. А тепер вже це право голосу логічно перейшло до Івана Гешка.

Щодо самої Звітно-виборчої Асамблеї НОК України, яка відбулась 21.12.2018 р., то питання переобрання Сергія Бубки президентом було формальністю – всі делегати підтримали його на цьому посту.

Проте не обійшлось і без «гарячих тем». Зокрема, це стосується політики Міністерства молоді та спорту України в плані розвитку спорту в України. Звісно, добре, що декілька місяців тому з Міністерства (за підписом міністра Ігоря Жданова) відправили в регіони листа, в якому рекомендували врахувати пріоритетність олімпійських видів спорту і направляти на їх підтримку мінімум 85% ресурсів. Але там, де владі зручніше «піаритися» на «видатних успіхах» у неолімпійських видах (частіше навіть не з програми Всесвітніх ігор з неолімпійських видів спорту, тобто навіть не другий ешелон спорту вищих досягнень), сприйняли цей лист як «просто рекомендацію», тому далі спрямовують чималі кошти на ті «супер успішні» неолімпійські види, роблячи вигляд, що не розуміють, що насправді то успіхи рівня обласних змагань (по суті!), і що насправді мірилом успішності є висококонкурентний олімпійський спорт, а в другій хвилі – неолімпійські види з програми Всесвітніх ігор з неолімпійських видів спорту. Тому проблематика «олімпійські – неолімпійські види» залишається дуже актуальною. І до системних змін на державному рівні в цьому плані ще ми не дійшли, на жаль…

Асамблея НОК направить відповідні звернення по інстанціях, тож є надія, що, може, хоч тепер щось системно зміниться на краще, і вдасться зупинити систематичне знищення олімпійського спорту в Україні «неолімпійськими руками» (не виключено, до слова, що посадовці, які лобіюють інтереси тих «типу видатних» неолімпійців мають свій інтерес в тому, у т.ч. матеріальний).


Трохи дивно, якщо Асамблея НОК не транслювалась в онлайні, в наш час це вже не є проблемою, навіть на місцевому рівні…

Інформація буде доповнена.

Георгій МАЗУРАШУ, SportBuk.com,
директор облцентру «Спорт для всіх»

***

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.