У Вижниці замість запланованого спорткомплексу побудували… готель з рестораном

1

Кримінальне провадження відкрили за фактами зловживань, допущених у Вижниці під час будівництва запланованого спортивного комплексу, замість якого біля стадіону збудували… готель з рестораном.

 

Розплутати цей «клубок» намагається колишній правоохоронець, член юніорської збірної СРСР, майстер спорту з легкої атлетики Олександр Пасарюк, який внаслідок незрозумілих дій вижницької влади теж постраждав – втратив частину земельної ділянки. Але це, як кажуть, деталі. Головне, що у Вижниці наприкінці радянської епохи поруч з стадіоном вирішили побудувати спортивний комплекс – спортивний зал та тенісні корти (кажуть, вирішити питання з фінансуванням вдалося завдяки «проспортивності» тодішнього першого секретаря обкому партії Миколи Нівалова, який особливо полюбляв займатися тенісом та волейболом). Але замість фізкультурно-спортивного комплексу чомусь побудували… готель з рестораном. Потім відбувалися незрозумілі махінації з будівельною документацією, а згодом районна влада вирішила продати цей об’єкт чернівецькій приватній фірмі «Атлас». Але цільове призначення (фізкультурно-спортивний комплекс), згідно з чинним законодавством, змінювати не можна. Тож «Атлас», ймовірно, як кажуть у футболі, «грає на паузі», аби дочекатися «кращих часів» і, відповідно, можливості навести лад з документацією і або самостійно добудувати об’єкт, або вигідно продати.

Можливо, ця справа так і «забулась» би, якби не активність ветерана спорту Олександра Пасарюка. Тепер же правоохоронцям належить з’ясувати, хто і на яких правах позбавив вижничан перспектив мати спортивний комплекс. І чи відповідатиме хтось за те, що на виділені для будівництва спорткомплексу кошти побудували готель з рестораном…

 


Ось що розповів нам сам Олександр Пасарюк:

18 жовтня 1985 року рішенням Вижницької міської ради № 122 Вижницькому комітету по фізичній культурі та спорту для будівництва приміщення спортивного залу та майданчику для тенісних кортів по вул. Л. Кобилиці, 12 у Вижниці було виділено земельну ділянку загальною площею 0,45 га.

У 1989 році ДКПВІ «Чернівціагропроект» (м. Чернівці, Червоноармійська, 194а/2-й поверх) був розроблений та затверджений план будівництва фізкультурно-спортивного комплексу. Згідно вказаного плану забудови за вказаною адресою заплановано будівництво наступних об’єктів:

– будівлі спортивного залу;

– котельня;

– два пожежні резервуари;

– майданчики для тенісних кортів;

– автостоянка.

На вище вказаній земельній ділянці Вижницьким будівельним кооперативом «Моноліт» (Вижницький район, смт. Берегомет, вул. Будівельна, 9), було побудовано котельню, два пожежні резервуари та, в порушення плану забудови від 1989 року, на визначеному місці для будівлі спортивного залу незаконно побудована двохповерхова будівля готелю з рестораном. Довжина будівлі готелю з рестораном складає в районі 80 метрів, а ширина – 30-ти метрів.

22.04.2004 року Вижницька районна рада незавершене будівництво по вул. Л. Кобилиці, 12 у Вижниці продала МППФ «Атлас». Для того, щоб приховати незаконне будівництво готелю з рестораном, проектна документація на будівництво була прихована, а вказана будівля була продана вказаній фірмі без проектної документації на підставі експертної оцінки БТІ.

Для того, щоб узаконити незаконне будівництво по вул. Л. Кобилиці, 12 у Вижниці, головою Вижницької міської ради Пилипюком Б.В. та начальником відділу містобудування та архітектури райдержадміністрації Матимишом М. були допущені зловживання, а саме:

1. У 2006 році затвердили проект плану будівництва трьохповерхової будівлі готелю з рестораном, який був розроблений ДКПВІ «Чернівціагропроект»(м.Чернівці,  вул. Червоноармійська, 194 а/2-й поверх);

2. Погодили генплан забудови по вул. Л.Кобилиці,12 у Вижниці, який суттєво відрізняється від плану забудови від 1989 року. Відповідно до ст.10 Закону України «Про планування та забудови території», генеральні плани забудови міст, селищ та окремих територій затверджуються і вносяться зміни до них рішеннями міських та селищних рад. Такі зміни на сесії міськради не вносилися. Вище вказаними посадовими особами допущені зловживання.

19.10.2010 року в судовому засіданні представник відділу містобудування та архітектури Вижницького району та представник МППФ «Атлас» підтвердили, що будівництво по вул. Л.Кобилиці,12 у Вижниці проводиться на підставі плану забудови від 1989 року. Плани забудови, які незаконно були погоджені в 2006 році, від суду приховали.

14 березня 2013 року Львівський апеляційний адміністративний суд своєю ухвалою підтвердив законність плану забудови від 1989 року, яким будівництво готелю з рестораном не передбачено.

За незаконним будівництвом та самовільним захопленням земельної ділянки по вул. Л. Кобилиці,12 у Вижниці відкрите кримінальне провадження.

                              Стаття 210 КК України

Нецільове використання бюджетних коштів,
здійснення видатків бюджету чи надання кредитів
з бюджету без встановлених бюджетних призначень
або з їх перевищенням

1.  Нецільове використання бюджетних коштів службовою особою,
а так само здійснення  видатків  бюджету  чи  надання  кредитів  з
бюджету   без   встановлених   бюджетних   призначень   або  з  їх
перевищенням всупереч Бюджетному  кодексу  України (2456-17)  чи
закону  про  Державний  бюджет  України  на відповідний рік,  якщо
предметом таких дій були бюджетні кошти у великих розмірах, –

караються штрафом  від  ста  до  трьохсот   неоподатковуваних
мінімумів  доходів  громадян  або  виправними роботами на строк до
двох років,  або обмеженням  волі  на  строк  до  трьох  років,  з
позбавленням  права  обіймати  певні  посади  чи  займатися певною
діяльністю на строк до трьох років або без такого.

2. Ті самі діяння,  предметом  яких  були  бюджетні  кошти  в
особливо великих розмірах або вчинені повторно, або за попередньою
змовою групою осіб, –

караються обмеженням волі на строк від двох  до  п’яти  років
або  позбавленням  волі  на  строк  від  двох  до  шести  років, з
позбавленням права  обіймати  певні  посади  чи  займатися  певною
діяльністю на строк до трьох років.

П р и м і т к а. 1. До бюджетних коштів  належать  кошти,  що
включаються  до  державного  бюджету і місцевих бюджетів незалежно
від джерела їх формування.

2. Великим  розміром  бюджетних  коштів  відповідно до статей
210, 211 цього Кодексу вважається сума, що в тисячу і більше разів
перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

3. Особливо  великим  розміром бюджетних коштів відповідно до
статей 210,  211 цього Кодексу вважається сума,  що в три тисячі і
більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
{  Стаття  210  із  змінами, внесеними згідно із Законами N 270-VI
(270-17) від 15.04.2008, N 2457-VI (2457-17) від 08.07.2010 }

Вам також можуть сподобатися Ще від автора

Ваш коментар

Ваш электронный адрес не будет опубликован.