Героїв спортивного року відзначили в рамках традиційної шоу-програми «Зірки естради – зіркам спорту»

Родзинкою VIII шоу-програмі «Зірки естради – зіркам спорту», яка відбулася 20 січня 2011 р. у Чернівецькій обласній філармонії, став новий і в прямому сенсі найсимпатичніший блок, в якому нагородили лауреаток прем’єрного конкурсу Міс спорт Буковина-2010. А ще герої спортивного року та гості свята відзначили «найбагатшу» церемонію нагородження – трофеї справді були, хоч і не з дорогоцінних металів, але дуже поважні.

Нижче ми спробуємо відновити звітне спортивно-мистецьке свято у хронологічному порядку, аби наші читачі могли бодай частково відчути тамтешній «дух».

Потужний старт від Буковинського ансамблю

VIII шоу-програму «Зірки естради – зіркам спорту», присвячену нагородженню кращих спортсменів Буковини 2010 року, відкрив Заслужений Буковинський ансамбль. Такого масово-поважного і високомистецького початку проект ще не знав.

І якраз цей ансамбль і отримав першу відзнаку вечора – на пам’ять про участь у зірковій шоу-програмі.

Сама церемонія нагородження цього разу розпочалася не з індивідувальних номінацій, а з комплексних заходів – вручення загальнокомандних нагород за V літні спортивні ігри молоді Чернівецької області 2010 року та V літні юнацькі спортивні ігри області з неолімпійських видів спорту.

Першим для вручення нагород на сцену піднявся перший заступник голови обласної державної адміністрації Георгій Галиць, який спершу звернувся з вітальним словом до героїв спортивного року.

За 3 місце в обласних молодіжних іграх нагородили Кіцманський район (нагороди отримували керівники районів та начальники профільних відділів), за 2-е – Новоселицький район і за перше – Чернівці.

В обласних юнацьких іграх з неолімпійських видів спорту призову трійку утворили Чернівці, Новоселицький та Кіцманський райони.

Георгій Костянтинович, якому асистували Міс Західна Україна-2010 Тетяна Бойко та чарівні дівчата з групи підтримки «Максимум», продовжив нагородження і в номінації «Команда року».

Тут відзначили найтитулованішу наразі команду краю – волейбольний клуб «Будівельник», який гідно представляє Буковину в Суперлізі України (президентом клубу, як відомо, є теперішній голова обласної ради Василь Ватаманюк, але сьогодні нагороду отримав начальник команди – один з перших на Буковині майстрів спорту з волейболу Петро Раца).

Футбольна команда року – звичайно ж, «Буковина», яка після тривалої перерви повернулася до І ліги (на сцену піднялися президент клубу Василь Орлецький та головний тренер Вадим Заяць).

Тішить хорошими результатами і футзальна команда «Меркурій», яка завершила 2010 рік одноосібним лідером І ліги. Тож не дивно, що і цю команду відзначили. Заслужену нагороду вручили президенту клубу Сергію Гринюку.

Не могли цього вечора не згадати і наш баскетбольний прорив – «Стріба» тепер виступає у вищій лізі завдяки підтримці групи меценатів, які відгукнулися на прохання місцевої влади та обласної федерації баскетболу на чолі з головою Миколою Попадюком. А трофей отримав капітан команди Андрій Семенович, який був ініціатором створення клубу.

Далі для героїв спортивного року заспівали чарівні дівчата з шоу-групи «Вікторія», яка, до речі, має у своєму репертуарі навіть пісню-гімн звітної шоу-програми.

Про Моісея і кращих «ігровиків»

Церемонію продовжили наступні ігрові номінації, де нагороди вручав керуючий справами обласної ради Аркадій Моісей.

Відкрили цей блок «королем спорту» – як кращого футболіста «Буковини» нагородили Руслана Гунчака, який, висловлюючись футбольною термінологією, в одні ворота виграв відповідне голосування на нашому порталі sportbuk.com – партнері шоу-програми.

Кращим буковинським футболістом, який виступає за межами області, вболівальники назвали Дениса Олійника. Оскільки він вже готується до подальших успішних виступів за «Металіст» та збірну України, трофей отримав батько – Віктор Олійник (кращий бомбардир чернівецької «Буковини» за всю її історію, нині спортивний директор в рідній команді).

Ще один футбольний приз свого героя поки що не знайшов – кращий футболіст-аматор Буковини 2010 р. Михайло Рябий нині перебуває на перегляді в Польщі.

Кращим волейболістом 2010 р. за підсумками голосування став капітан «Будівельника» Олександр Фурман, який, до слова, завітав на святковий вечір із сім’єю.

Кращого волейболіста-аматора Олександра Скорейка, який з «Родничком» з Боян торік виграв аматорський Чемпіонат України (вища ліга), не було на святі, оскільки він тепер грає в Італії.

Кращим футзалістом Буковини 2010 року став Вадим Шерстньов з «Меркурія».

Кращий баскетболіст Буковини 2010 року – Денис Єлисевич (розігруючий БК «Стріба»).

Кращий хокеїст Буковини 2010 року – Роман Терида (форвард «Чернівецьких Пінгвінів», які торік здобули «срібло» у Регіональній хокейній лізі).

Кращий «літній» хокеїст 2010 року – граючий тренер чернівецької команди Андранік Мкртчян (Андранік настільки авторитетний в нашому хокеї на траві, що хокейна спільнота вирішили заборонити використовувати в командах  футболку з номером 10, під яким грає наш лауреат).

Кращим бейсболістом Буковини 2010 року став Артем Марчук (гравець команди «Соколи-Спартак», яка торік виступала у вищому вітчизняному дивізіоні). Його на церемонії не було.

Міс спорт Буковина-2010: переможниці – ноутбук від «ГріКо» та БДМУ

Наступну невеличку паузу в церемонії нагородження заповнила група підтримки «Максимум», яку називають однією з кращих у вищій баскетбольній лізі України.

У цій симпатичній групі підтримки «Максимум» виступає і всебічно обдарована Анастасія Войцехович, яку попросили залишитися на сцені – як лауреатку Міс спорт Буковина-2010 – Міс черлідинг. Щоправда, Настя встигла буквально за декілька секунд шмигнути за куліси і перевдягнути інше плаття.

Згодом до неї приєдналися і інші лауреатки прем’єрного конкурсу Міс спорт Буковина, який організували спортивний клуб «Гешко», спортивний портал sportbuk.com, за підтримки профільного обласного управління, відділення НОК України та готелю «Буковина»:

Міс баскетбол – Євгенія Рожко

Міс велоспорт – Маріана Русу

Міс волейбол – Галина Калинчук

Міс легка атлетика – Людмила Шуляк

Міс панкратіон – Катерина Тимофійчук

Міс спортивне орієнтування – Інна Цуркан

Міс стрільба з лука – Світлана Мікуліна

Міс футбол – Тетяна Пасько

Міс художня гімнастика – Катерина Кудлата

Міс фігурне катання Валентина Кондренко (перебувала у Києві) та Міс ушу Тетяна Продан не змогли завітати на це свято.

У цій номінації нагороди вручали заслужений майстер спорту Іван Гешко і найсильніша людина України Костянтин Ільїн, які вже мають відповідний досвід – минулого року вони коронували найгарніших лауреаток конкурсу Міс спорт Україна, який теж ініційований нашим спортклубом «Гешко».

Перш ніж Ігорю Савчину передали папірець із остаточним рішенням журі, нагородили Міс фото. Цю номінацію оголосив один із членів журі – відомий фотомайстер Серж Рубле. Він констатував, що всі учасниці гарні і неповторні, але титул Міс фото вирішили присудити Крістіні Анакі (Крістіна, до речі, призерка першості України з легкої атлетики і, що цікаво, майстер спорту зі стрибків на батуті, якими вона займалася у Латвії, і навіть захищала свого часу честь цієї країни на Чемпіонаті Європи). Міс фото отримала сертифікат на проведення професійної фотосесії в студії «Ліліт» на Театральній площі.

Потім ведучий Ігор Савчин оголосив рішення журі, яке спиралося в основному на підсумки SMS-голосування, тобто на думку народу.

Найбільшу Інтернет-підтримку отримала черлідерка і співачка Анастасія Войцехович, якій, відповідно, дістався титул Міс спорт Буковина-2010 Інтернет.

Згідно із рішенням журі, звання віце-міс спорт Буковина-2010 і відповідні корони отримали одразу три учасниці – Світлана Мікуліна (стрільба з лука), Галина Калинчук (волейбол) та Євгенія Рожко (баскетбол), яка, до слова, майже весь проект лідирувала в SMS-голосуванні.

Першою віце-міс спорт Буковина-2010 стала Катерина Кудлата (художня гімнастика). Додатковий приз – фотоапарат – їй вручив Борис Баглей – начальник обласного управління захисту справ споживачів і добрий друг буковинського спорту.

І Міс спорт Буковина-2010 стала Тетяна Пасько (футбол), яка на фініші SMS-голосування випередила Євгенію Рожко.

На Тетяну очікував дуже приємний сюрприз – від знаної фірми «ГріКо» на чолі з президентом ФК «Меркурій» Сергієм Гринюком та від Буковинського державного медичного університету, де вона викладає фізичне виховання. Медуніверситет, за дорученням ректора Тараса Бойчука, представляв провідний буковинський лікар-кардіолог, професор, доктор медичних наук Віктор Тащук. Гринюк і Тащук вручили переможниці спортивного конкурсу краси ноутбук.

Всім дівчатам презентували подарунки від обласного відділення НОК України та готелю «Буковина».

«Олімпійські» нагороди «на фоні» найгарніших спортсменок краю

На гарному «фоні» лауреаток Міс спорт Буковина-2010 було вручено і декілька «олімпійських» відзнак. Заступник голови обласного відділення НОК Віталій Омельянчук передав відзнаки від Національного Олімпійського комітету України до 20-річчя його утворення Георгію Кирилу – заслуженому тренеру України, почесному працівнику фізичної культури і спорту, почесному громадянину міста Новоселиці, а також секретарю обласного відділення НОК, віце-президенту обласної федерації баскетболу Юрію Барабанову.

А потім «олімпійські» презенти дісталися триразовому учаснику Олімпійських ігор бігуну Івану Гешкові та лучниці Ліні Герасименко (яка у 1996 р. на Олімпіаді в Атланті встановила у кваліфікації олімпійський рекорд). Ще одна відзнака від регіонального відділення НОК знайде «свою героїню» Тетяну Мунтян пізніше, оскільки титулована лучниця перебувала у відрядженні.

Далі нагородили обласну держтелерадіокомпанію – за спортивну аналітику та успішний дебют спеціалізованої програми «Спорт-тайм».

«Найспортивнішим» на Буковині вже котре визнано телеканал «Чернівці» (директор – Геннадій Сергєєв). До речі, саме на телеканалі «Чернівці» наступного тижня, точніше – уїк-енду, можна буде побачити телеверсію звітної шоу-програми.

І також традиційно наймоторнішим і найемоційнішим телерепортером Буковинський спортивний рейтинг назвав Сергія Батюка (ТВА), який, до речі, як коментатор нещодавно став героєм сюжету в футбольній програмі на на  телеканалі «2+2».

Прекрасно сприйняла публіка наступний мистецький дарунок – запальні танці від «без 5-ти хвилин» народного колективу с. Маршинці Новоселицького району.

Лауреатам минулого року з неолімпійських видів спорту нагороди вручав начальник обласного управління у справах сім’ї, молоді та спорту Олександр Довганич.

Розпочали з народної топ-5, яку визначиили за підсумками не лише результатів, а й опитування фахівців, анкетування через газети та SMS-голосування.

Тут, нагадаємо, кращими стали:

Костянтин ІЛЬЇН (богатирське багатоборство, Чернівці, МНС, «Динамо», офіційний партнер – «Автоплаза», Олексій Попович). Кращий результат сезону-2010 – 2 місце на парному Чемпіонаті Європи і декілька встановлених рекордів світу та України.

Михайло МАРАНДЮК (складання шахових композицій, Новоселиця, «Колос»). Чемпіонат світу – 1 місце в розділі багатоходівок і 2 місце у триходівках.

Ярослав ТАРНОВЕЦЬКИЙ (більярдний спорт, Чернівці, тренери – Ілля Осачук, Василь Тарновецький). На Чемпіонаті світу з «Комбінованої піраміди» Ярослав виборов «бронзу», а також виграв престижний Міжнародний турнір «Чудова вісімка» за участю найсильніших європейських більярдистів.

Завдяки найактивнішій підтримці в SMS-голосуванні до топ-5 увійшов Олександр ЧОБАН (спортивне орієнтування, Чернівці, МНС, «Динамо»/«Колос», спортклуб «Оріон», тренери – Олександр Палагнюк, Денис Тищук, офіційний партнер – магазин «Оріон», директор – Олена Палагнюк). Головні досягнення сезону: Чемпіонат України – 1 місце у марафоні, 2 місце на середній дистанції і на цій же дистанції 1 місце у нічному орієнтуванні.

А ось Галина Матейчук (панкратіон, Чернівці, ФСТ «Україна», тренер – Іван Филипчук, офіційний партнер – дистрибуційна компанія «Рома», Роман Клічук) виявилася єдиною, яка потрапила до обох п’ятірок кращих.

На Чемпіонаті світу-2010 Галина здобула «бронзу», а на Чемпіонаті Європи – «золото» і «срібло» у різних номінаціях.

До топ-5 за версією облмолодьспотуправління, увійшли також:

Анна Беженар (тренер – Ігор Наконечний). Вона є чемпіонкою Європи у двох розділах – «агОн» та «комбат граплінг».

Брати Олег  і Тарас Мандрики (рукопашний бій, тренери – Іван Штефюк, Андрій Гав’юк) на Чемпіонаті Європи здобули срібні нагороди у різних вагових категоріях, а також виграли Чемпіонат та Кубок України.

І ще один лауреат-неолімпієць – Микола ТКАЧУК (гирьовий спорт, с. Романківці Сокирянського району, тренер – Микола Камінський). Микола здобув «срібло» Чемпіонату світу і тріумфував на юніорському Чемпіонаті світу.

У цьому блоці, на жаль, одразу декілька тренерів чомусь не зорієнтувалися і не вийшли на сцену отримати свої нагороди, коли їх оголошували…

Черговим мистецьким дарунком став виступ ансамблю народних інструментів «Плай».

Нагороди десятці кращих-2010 – від двох перших заступників

На цій ліричній ноті церемонія підійшла до нагородження десятки кращих спортсменів Буковини за 2010 рік. Головним спортивним героям минулого року нагороди вручали перший заступник голови обласної державної адміністрації Георгій Галиць та перший заступник Чернівецького міського голови Микола Попадюк.

І першим в олімпійській топ-10 нагороду отримав наймолодший номінант – боксер з Вижниці Анатолій ЧАГІН. А також, звісно, його наставник Микола Гакман та меценат Володимир Поп’юк («Кути-хліб»). Найвище досягнення Анатолія Чагіна у сезоні-2010 – «бронза» юнацького Чемпіонату Європи, перша для буковинського боксу за часів незалежності.

Наступний лауреат – Валентин СОБКО (стрільба з лука, Чернівці, товариство «Україна», ШВСМ, тренери – Віталій Ярмістий, Надія Сакало). Кадетський Чемпіонат Європи – 1 місце в командному виді програми, Молодіжні ігри України – 1 місце в команді, юнацький Чемпіонат України – 2 місце у міксі.

Маріана Русу (велоспорт, Глибока, ДЮСШ освіти, ЦОП, тренер – Василь Русу). Найвище досягнення – друге місце в команді на юніорському Чемпіонаті Європи, срібна призерка юніорського Чемпіонату України в роздільній гонці, парній гонці та гонці-критеріуму. Учасниця юніорського Чемпіонату світу.

Юрій ДЖАВАКЯН (теніс, Чернівці, тренери – Станіслав Сутяга і Леонід Мельник, офіційні партнери – Олег Гермак та тенісний клуб «Ейс», Денис Міняйло). Юрій першим серед буковинців виграв дорослий Чемпіонат України з тенісу. Ну, і, звісно, тріумфував і на юніорському Чемпіонаті України. А ось у церемонії взяти участь не зміг, оскільки вирушив на міжнародний турнір до Туреччини.

Богдана ЯЩУК (вільна боротьба, Чернівці, обласна ДЮСШ, тренер – Сергій Одинак). Богдана здобула першу в історії буковинської вільної боротьби нагороду європейського гатунку – «бронзу» юнацького Чемпіонату Європи. Вона готується зі збірною України у Конча-Заспі, тому нагороду отримав батько Анатолій Ящук.

Олександр БОРИСЮК (легка атлетика, «Динамо», Кіцмань, ЦОП, спортклуб «Гешко», тренери – Георгій Миронюк і Степан Борисюк, офіційний партнер – спортивно-оздоровчий комплекс «Цецино», представник – Юрій Коваль). Сашко виграв дистанцію 1500 м на зимовому та літньому Чемпіонатах України, а також 800-метрівку у фіналі Кубку України. На Командному Чемпіонаті Європи фінішував на «півторачці» 5-м, а у Мілані виконав норматив майстра спорту міжнародного класу.

Сашко також не зміг завітати на церемонію – у зв’язку з участі в навчально-тренувальному зборі в Польщі.

Тетяна ДОРОХОВА (стрільба з лука, Чернівці, «Динамо», ШВСМ, тренер – Світлана Капанадзе). Чемпіонат Європи в приміщенні – 1 місце в командному виді програми, Кубок України в приміщенні – 1 місце особисто і 2 місце в команді. Тетяна перебуває на зборі із головною командою країни, тож нагороди отримала наставник.

Микола ЛАБОВСЬКИЙ (Чернівці, «Динамо»/«Колос», ШВСМ, тренери – Денис Тищук, Ірина Ячнюк, офіційний партнер – туркомплекс «АКВА-ПЛЮС», Георгій Козьма).

Микола виборов «срібло» на дистанції 3000 м на Командному Чемпіонаті Європи, виконав норматив майстра спорту міжнародного класу і виграв Кубок України в приміщенні на дистанції 1500 і 3000 м та літній Кубок України на 3-кілометрівці.

З особливою приємністю Ігор Савчин оголосив єдину представниця Буковини на Перших Юнацьких Олімпійських іграх: Лідія СІЧЕНІКОВА (стрільба з лука, Чернівці, «Спартак», ШВСМ, тренер – Олег Осипенко, перший тренер – Віталій Гуменюк, офіційний партнер – ДК «Полюс», Василь Зозуляк). На літньому юніорському Чемпіонаті Європи Лідія перемогла в особистих змаганнях та в міксі, а на юніорському Євро в приміщенні – виграла разом з подругами по збірній командний вид програми.

І увічалася церемонія нагородженням ще однієї представниці «королеви спорту»: Наталія ЛУПУ (легка атлетика, Маршинці Новоселицькьго району, з минулого року вже новосельчанка із Чернівецькою пропискою, товариства «Динамо» і «Колос», ЦОП, спортклуб «Гешко», тренери – Анатолій Якимчук і Володимир Степанов, офіційний партнер – готель «Буковина», Валерій Чинуш).

Наталка виграла 800-метрівку на Командному Чемпіонат Європи, на цій же дистанції тірумфувала на Кубку України та серії міжнародних стартів. У сезоні-2010 наша лауреатка практично на всіх важливих стартах показувала результат рівня майстра спорту міжнародного класу, а одного разу перевищила і олімпійський норматив на 800 м.

Зазначимо, що кращим спортсменам, крім оригінальних трофеїв, вручили і доволі непогані спортивні костюми. Дебютантка топ-10 Маріана Русу зізналася: «Я давно мріяла про такого роду костюм! Але оскільки він довоолі дорогий, не могла дозволити собі придати його. А тут вручили, та ще й на такому гарному святі! Будемо старатися віддячити результатами».

Шоу-програму продовжив заслужений артист України Іван Дерда. А завершив – дует «Писанка» – заслужені артисти України Оксана Савчук та Іван Кавацюк.

Вони теж отримали пам’ятні трофеї. Як і ведучі – Ігор Савчин та Мар’яна Дерда з обласної держтелерадіокомпанії. А вже за лаштунками заступник начальника облмолодьспортуправління Богдан Вітовський вручив аналогічні статуетки симпатичним учасницям церемонії нагородження моделям агентства «Ольга» Тетяні Бойко (Міс Західна Україна-2010) та Наталці Бохняк (Міс Буковина-2010).

На завершення ведучі від імені організаторів спортивно-мистецького свята – управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації, спортивного клубу «Гешко», обласного відділення Національного Олімпійського комітету України висловили щиру вдячність обласній та міській владі, а також всім тим, хто допоміг реалізувати восьмий проект «Зірки естради – зіркам спорту».

***

Георгій Галиць нагороджує лідера Буковинського народного спортивного рейтингу Наталу Лупу. Фото: Олександр Ткачук

Подібні публікації:

  1. Фото: «Зірки естради – зіркам спорту» (17.01.12)
  2. Відео: Шоу-програма «Зірки естради – зіркам спорту» (20.01.2011 р., в т.ч. нагородження Міс спорт Буковина)
  3. heshko.com: Гешко і VІІ шоу-програма «Зірки естради – зіркам спорту»
  4. Фото: Шоу-програма «Зірки естради – зіркам спорту» (20.01.2011 р., в т.ч. нагородження Міс спорт Буковина-2010) (нові фото!)
  5. Фото: Свято «Зірки естради – зіркам спорту» у Новоселиці

5 коментарів

  1. Непогана задумка. Виконання теж могло бути не поганим, якби організатори проведення шоу не припустились в цьому році порушень 24 статті Конституції України. В брошурі, яку випустили до шоу та роздавали гостям та учасникам шоу є такі слова “Визітівкою крайового спорту, як правило, є олімпійські, поважні міжнародні досягнення і успіхи у популярних ігрових видах спорту”. Слова “успіхи у популярних ігрових видах спорту” є прямим порушенням статті в якій говориться “Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілєїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічної та соціальноїго походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками….” До цього слід додати те що в минулому році бейсбольну команду “Соколи-Спартак” не згадували на 7 програмі так само по цій причині, хоча команда здобула право виступати в елітному українському дивізіоні “А” “Визітівкою крайового спорту, як правило, є олімпійські, поважні міжнародні досягнення і успіхи у популярних ігрових видах спорту”. Це є пряма дискримінація виду спорту, спортсменів та тренерів. Далі буде.

    • Ростиславе, може, все-таки будете не в коментарях, а, наприклад, в інтерв’ю чи ще якось висловлювати свої міркування?:)
      Раджу ще раз перечитати, що самі написали:) Тобто цитату з брошури – там же є навіть “як правило”, що вже на корню “рубає” Ваше звинувачення:) Крім того, якщо слідувати Вашій логіці, тоді в країні і в окремих галузях чи сферах не можна мати жодних пріоритетів, бо це порушить чиїсь права?:)
      Ви краще скажіть, чому не було кращого бейсболіста на нагородженні?:) Ви ж особисто сказали мені по телефону, що він буде. Це він висловив неповагу до обласної влади? Для нього підготували аналогічний приз, як і для представників інших видів спорту (навіть на 24 ст. тут неможливо послатися), в т. ч. для нього влаштували свято, а він не прийшов…
      Якщо це був протест особисто проти мене (за те, що я, як людина і спортивний журналіст, менше приділяю уваги бейсболу, чим деяким іншим, більш масовим чи популярним видам спорту?) то просто помилилися адресою, адже я був не організатором, а лише громадським помічником;)
      Ростиславе, нагадайте будь ласка в результаті чого наша чернівецька команда опинилася в елітному дивізіоні… Чи може таким же чином, приміром, футбольна “Буковина” потрапити до Прем’єр-ліги чи футзальний “Меркурій” – до вищої ліги? І чи є ще приклади в ігрових видах спорту, коли в елітному дивізіоні виступали би 4 команди?..

      • Артема Марчука скоріш за все не було на нагороджені тому, що не відпустили з роботи, на жаль робота така, працює по території області. Хто був організатором видання брошури ми вияснемо шляхом листування. Той хто редагував брошуру і підписав до друку є порушником статті 24 Конституції. А те що відбувається в країні в інших сферах люди відсуджують в судах. “Як правило” – це підтверджує неодноразовість порушень. А те що робиться не один рік по відношенню до “непопулярних” видів спорту не лише ігрових це є дискримінації. За вашими словами про популярність можно поставити під сумнів кращого спортсмена України визначенного НОКом тому що гребля не дуже популярна в Україні. Вид спорту стає цікавим і про нього згадують тільки тоді коли є олімпійські медалі або медалі з чемпіонатів світу і тоді в самий раз писати не “завдяки” підтримки, а “всупереч”. Приклади чотирьох команд будь ласка- вища ліга волейбольна де відбирається 4 з 8 команд іноді з 7, а потім розігруються медалі. В бейсболі такий же процес розігруються медалі серед 4 вищої ліги дивізіону”А” інші 4 команди розігрують міста з 5 по 8 в дивізіоні “Б”, разом – це вища ліга. Потім 4-та переходить в “Б”, а п`ята команда підіймається у дивізіон “А”, якщо виконала всі вимоги регламентів і положень, а це стосується і внесків за участь і прийняття участі в Кубку України, тому що участь в Кубку України до 2010 року була обов`язкова для команд вищої ліги. Є випадки коли команди відмовлялись підійматись із-за більшого фінансового навантаження, більша кількість ігор, роз`їздів більше. Тоді право переходу переходило до команди яка шла слідом. Одною з вимог до команд які претендують на виступ в дивізіон “А” – це є наявність бейсбольного стадіону. В нас він вже є завдяки підтримці обласної влади, праці тренерів та спортсменів по будівництву, 71 річного пенсіонера (мого батька). Далі чому ви не пишити скільки заробляють ті чи інші ігровики? Бейсбольна команда “Соколи-Спартак” аматорська, гравці в домашніх турах навіть харчування не отримували тому, що грощі на харчування вимушено за спілним рішенням спортсменів використовувались на оплату відряджень та роботи суддів на домашніх турах. А ну не заплатіть зарплату в “Буковині” чи “Будівельнику”, або не дайте харчування що буде, який результат? Наші листування вже є таким собі інтерв`ю. Я хочу вам нагадати що є Головою Чернівецької обласної федерації бейсболу і софтболу та Президентом Чернівецької міської дитячо-юнацької спортивної організації “Мала Бейсбольна Ліга” і маю обов`язок захищати і відстоювати права членів організацій. А ви як представник масмедіа мали би допомагати об`єктивним висвітленням подій це сприяло би пошуку меценатів, спонсорів для всіх спортсменів, а не тільки тим хто на вашу думку ПОПУЛЯРНИЙ, а хто НЕПОПУЛЯРНИЙ. Кіровоградська область краща команда 2010 року – бейсбольна “КНТУ-Єлісаветград”, Рівненська область кращий спортивний клуб 2010 року – бейсбольно-софтбольний клуб “Західний вогонь”, що в цих областях проблеми з розумінням популярності?

        • Ростиславе, з тезою про “порушення ст. 24″ в цій ситуації Ви, м’яко кажучи, влучили у штангу:) Це швидше нагадує анекдот про “чому в шляпі?”, “чому без шляпи?”, але все одно “крайній”:) Ви тепер активно шукаєте “ворогів”. Не хотів би Вас образити, але це є не зовсім здоровою ознакою. І головне навіщо вони Вам, ці вороги?:)
          Чи враховуючи Ваші регулярні спроби “змусити” мене чи ще когось більше любити бейсбол, я теж маю розцінювати це як порушення з Вашого боку законності?:) Хіба я не маю право на свої симпатії? В т.ч. як журналіст. Адже я намагаюся орієнтуватися на те, що цікаво більшій кількості людей. Це хіба не природно? Я ж не винен, що бейсбол у нас поки що мало популярний… При цьому я регулярно викладав тут інформацію з бейсбольного сайту про ігри чернівецької команди (з коректним посиланням). Чи, на Вашу думку, я зобов’язаний бути присутнім на всіх бейсбольних матчах, якось намагатися “розкручувати” вид спорту? Для цього треба наймати собі відповідних фахівців. Я ніким не найманий на роботу на спортивному порталі, працюю на ентузіазмі і по мірі можливостей відвідую ті спортивні події, які вважаю потенційно цікавішими для більшості відвідувачів сайту. Принагідно намагаюся враховувати і спортивні пріоритети в Україні і в нашій області. Бо щиро вірю і сподіваюсь, що ми можемо оздоровити націю засобами фізичної культури і спорту. Але тут точно ефективніше можуть спрацювати більш популярні і масові види спорту. Поєднання реалій і перспектив отримувати якісь поважні результати (в т.ч. на міжнародній арені і, зокрема, на Олімпійських іграх) та максимальний оздоровчий ефект вже від занять тим чи іншим видом спорту на масовому рівні і вибудовується у певні пріоритети.
          У всіх нормальних державах чи інших державних утвореннях визначають собі пріоритети в розвитку різних напрямків, зокрема, в спорті. І ніхто не говорить про ніби-то порушення чиїхось прав в цьому контексті, бо це просто смішно:)
          Хіба я проти, що в Кіровоградській області краща команда – бейсбольна?:) Цікаво, чи була би такою вона, якби, приміром, футбольна посіла 3 місце у Прем’єр-лізі?.. Чи я щось маю проти вибору Рівненської області на користь клубу “Західний вогонь”?:) До речі, тут йдеться саме про кращий клуб (як форма організації спортивної роботи) чи таки про кращу команду року?
          Щодо того, що я “мав би робити, як представник мас-медіа”, я вже написав вище. Якщо я буду найманий Вами на роботу у Ваш ЗМІ, тоді Ви, як власник, розкажете, що я “мав би робити”:) А за об’єктивність можете не хвилюватися – хіба що якісь механічні помилки можуть бути, але щоби свідомо бути необ’єктивним – цього точно немає! Чи Ви вбачаєте необ’єктивність в тому, що я вважаю бейсбол менш популярним у нас видом спорту, ніж футбол, волейбол, баскетбол і футзал?:) Тоді даруйте:) Звісно, якогось “дозометру”, який виміряв би точний рівень популярності різних видів спорту немає, але, думаю, Ви самі відчуваєте, що тут різниця доволі серйозна – у популярності.
          Але я поважаю Ваше бажання і намагання, як Ви пишете, захистити інтереси членів очолюваних організацій! Щоправда, досі не можу збагнути, як це стосується у даному разі мене або тієї брошурки, випущеної перед шоу-програмою “Зірки естради – зіркам спорту”?
          Повертаючись до початку, задаю Вам знову теж запитання – навіщо Ви шукаєте собі ворогів і проблеми там, де їх немає?:) Хочете розказати про успіхи рідного виду спорту – будь ласка, хто ж Вам заважає? Хочете це зробити на цьому порталі – теж будь ласка! Більше того, я всім охочим запропонував безкоштовно тримати тут свої сторінки. Теж будь ласка. Так ні – Ви вперто шукаєте приводи для якихось докорів, критики і т.п.:) Як кажуть, не помиляється той, хто нічого не робить. Але не треба “шукати гудза”:)
          Удачі!

        • Раз це Ви визнаєте, певною мірою, і як інтерв’ю, тоді скористаюсь нагодою:)
          - Уточніть будь ласка, як все-таки команда “Соколи-Спартак” опинилася у дивізіоні А? Дещо я пригадую, але ж Ви знаєте це набагато краще і можете легко викласти той фактаж – кого, за що і як зняли, хто знявся сам чи що ще там ще відбулося, що чернівчани потрапили до елітної четвірки…
          - У бейсболі раніше було по 6 команд у дивізіонах А і Б. Зменшення до чотирьох продиктоване лише неспроможністю більшої кількості команди виконати регламентні вимоги для цього рівня чи тут є і інші причини?
          - Ви порівняли 4 команди дивізіону А з топ-4 у волейболі, де після першого етапу чотири команди Суперліги продовжують боротьбу за медалі, а інші – за 5 і нижчі місця. Але тут йдеться про фінальний раунд. А в бейсболі це різні дивізіони, хіба не відчуваєте різницю? І ще – якщо вважати ваше порівняння аналогією, тоді скажіть, першу команду дивізіону Б слід вважати переможцем дивізіону Б чи все-таки 5-ю командою вищої ліги?:) Пригадую, був навіть казуз навколо подібного моменту. Коли МБЛ (Чернівці) у ?1998 р. виборола 3 місце у дивізіоні Б і Вам запропонували підготувати документи для присвоєння звання кандидатів у майстри спорту, Ви справедливо відмовилися, бо пропозиція грунтувалася на класифікаційних нормах, які передбачали звання КМС за 3 місце у вищій лізі, і там справді не було уточнено про дивізіони, але ж зрозуміла була алогічність присвоєння КМС фактично 9-ій команді вищої ліги (це + 6 дивізіону А), коли 4-6 місця у дивізіоні А таких привілеїв не мали. Це з Вашого боку був гідний вчинок, професійний, хоча могли й скористатися “грою слів” і скористатися можливістю алогічного присвоєння хлопцям КМС… (Я цей приклад згадую саме як гідний вчинок порядного професіонала!)
          - Запитання до Вас, як до колишнього гандболіста. Наскільки пригадую, Ви свого часу навчалися у спортінтернаті саме як гандболіст, і навіть виступали за юнацьку збірну УРСР? А потім ще грали у І лізі за чернівецьку команду ?”Біла сова”. Скажіть, Вам приємніше було грати за гандбольну команду, на яку збиралося більше глядачів, чи за бейсбольну, де глядачів менше буває?
          - Свого часу після помаранчевої революції Ви фігурували серед потенційних керівників обласного спорту і навіть особисто я у своєму журналістському матеріалі переадресував “свої” голоси (я проводив тоді опитування серед фахівців – кого бачили би на тій посаді?) Вам, і це можна знайти в архівах “Молодого буковинця” (хоча потім так сталося, що на тій посаді опинився я – з подачі тих же фахівців на зборах кращих спортсменів і тренерів за попередні рік, але це вже деталі). Пізніше Ви попрацювали у штабі “регіоналів”. Ви вступили до партії? Якщо так, чи зробили це на ідейному грунті чи, можливо, вбачаючи в цьому якусь перспективу, приміром, опинитися на тих же керівних посадах у спорті?
          - Колись МБЛ тісно співпрацювала з іноземцями. Та й президентом ліги був ?американець (Геррі Чейкен, якщо не помиляюсь?). Чи продовжується подібна співпраця тепер, чи отримуєте якусь допомогу (інвентарем, формою) від закордонних команд чи організацій? І чи немає перспективи отримати якусь допомогу і для участі у національних змаганнях вашої команди?
          - Чи з багатьма бізнесменами, бізнес-структурами, підприємствами Ви мали розмови на тему підтримки бейсбольної команди? Якщо не секрет, хто і чому підтримував або відмовляв?
          - Поява у Новому Киселеві бейсбольного стадіону має дати новий поштовх розвитку цього виду спорту у нас. Ті, що займалися в Чернівцях, продовжили заняття і там? Чи тепер більше у секції місцевих новокиселівських хлопчаків?
          - Наскільки багато дав команді і молодим гравцям сезон у дивізіоні А? Чи зацікавилися інші колективи нашими гравцями (хто і ким, якщо не секрет)? Чи підсилило це прагнення команди знову пробитися до елітного дивізіону? І якими вважаєте реальні перспективи, приміром, за підсумками наступного сезону знову опинитися в елітній групі? (до речі, там далі буде 4 команди?)
          Напевно, для “першої порції” запитань навіть забагато:) Можна відповідати і на sportbuk@gmail.com, тоді я виставлю на сайт як інтерв’ю;) Але, якщо так зручніше, можете і сюди відповідати;)
          Дякую!

Leave a Reply