Стрільба з лука: Серед переможців «Кубку Буковини» – брат Тетяни Дорохової

5.09.2010 р. у Чернівцях завершилися традиційні Міжнародні змагання зі стрільби з лука «Кубок Буковини», на яких відзначилися, зокрема, брат титулованої Тетяни Дорохової – Андрій, який останнім часом жив в Англії, та колишній легкоатлет Сергій Чорний.

Серед приємних для нас сюрпризів «Кубку Буковини-2010» можна відзначити переможний виступ у командному виді програми буковинської чоловічої збірної, до складу якої увійшли Сергій Чорний, який ще не так давно подавав надії в легкій атлетиці, а також майстри спорту міжнародного класу Максим Тараненко та Андрій Дорохов. Про останнього варто сказати окремо. Старший брат Тетяни Дорохової свого часу був одним з найперспективніших лучників України. У 1998 р. Андрій Дорохов (1982 р.н.), разом із ще одним буковинцем Владиславом Данелюком, здобув командну «бронзу» на юніорському Чемпіонаті світу в Швеції. Проте розкрити весь свій потенціал Андрій не встиг – фінансові проблеми змусили талановитого спортсмена вирушити на заробітки до Англії, де він жив останні роки. Але на «Туманному Альбіоні» про стрільбу з лука Дорохову нагадували не лише успіхи молодшої сестри Тетяни, а й регулярні тренування. Тож додому Андрій цього року повернувся не в якості «колишнього лучника», а у доволі непоганій формі.

Напочатку липня, разом із тим же Тараненком, Ігорем Омельченком та Михайлом Косташем (син заслуженого майстра спорту Тетяни Мунтян), Андрій Дорохов став срібним призером в командному виді програми на Чемпіонаті України в Черкасах, де буковинці пропустили вперед лише першу львівську команду.

А перед тим Андрій встиг посісти на Меморіалі Богдана Кокота у Львові третє індивідуальне місце (після Максима Тараненка та Ігоря Омельченка) та перше місце у командному виді програми – разом із названими земляками.

Отже, не виключено, що за путівки на Олімпійські ігри 2011 р. змагатимуться одразу двоє Дорохових.

Далі пропонуємо до вашої уваги звіт про змагання служби новин ТРК «АСС» (яку, до слова, очолює майстер спорту міжнародного класу зі стрільби з лука Владислав Севрюков):

«Вони (змагання) зібрали спортсменів з Польщі, Румунії, Молдови та України. Кому ж вдалося вибороти золото, дивіться далі.
Максимальна концентрація уваги та свідомості. Спортсмени з досвідом зізнаються, що це найважливіше в такому виді спорту, як стрільба з лука. Протягом трьох днів лучники викладалися на сто відсотків, аби показати найкращий результат.
Анатолій Єгоров, головний суддя змагань: «Це рейтинговий старт. Тут присуджуються бали для визначення збірної команди України. переможці – їх дуже багато. Більше золотих медалей у Харкова. Потім є в нас переможці зі Львова. Є переможці в нас із Києва. Також є з медалями місто Чернівці».
Чернівецькій чоловічій команді у складі майстрів спорту міжнародного класу: Дорохова Андрія, Тараненко Максима та Чорного Сергія – вдалося здобути золото для Чернівців.
Сергій Чорний, переможець змагань (Чернівці): «Это у нас в городе – нам хотелось выиграть. Приезжают команды с Европы. Там с Польши, Румынии, Молдавии. Тем более он рейтинговый. В нашей команде – это по ходу первая золотая медаль. Ну, ми заслужили, я думаю».
А от лучниці з Харкова кажуть, що здобути золото їм допомогла командна підтримка.
Алина Лагута, переможниця змагань (Харків): Победа была такая очень интересная, потому что мы сражались со своей командой «Харьков 1». Они старше, опытнее. Во многих соревнованиях участвовали. Но наша команда сегодня оказалась сильнее и дружнее. И поэтому мы выиграли. Благодаря девчонкам и нашей дружней компании».
Переможців шостого розіграшу «Кубку Буковини» нагородили кубками, медалями та різноманітними подарунками.

Ольга Андріцька, Оксана Денисюк, Ярослав Левицький, «Час новин – Чернівці».