Чернівецька «Стріба» – друга у І лізі!

0

На срібній ноті завершив дебютний сезон у І лізі чернівецький баскетбольний клуб «Стріба». У фінальній частині за участю топ-четвірок дивізіонів «Захід» та «Центр», яка гостювала у Чернівцях, наші земляки пробилися до фіналу, де поступилися «Будсервісу» (Сарни).У Чернівцях створені всі передумови для того, аби мати команду у баскетбольній вищій лізі, – так вважає представник Федерації баскетболу України, майстер спорту Лариса Шабанова, яка інспектувала вирішальні поєдинки І ліги. На її думку, для «золотого дебюту» чернівецькій команді необхідна була «довша лава запасних». Проте Лариса Олексіївна констатувала, що для колективу, який існує менше року, друге місце у І лізі – відмінний результат!

Місця у першій вісімці І ліги розігрувалися за олімпійською системою У чвертьфіналі більш-менш напруженим видався лише поєдинок між другою командою дивізіону «Центр» горлівським «Восходом», у складі якого грали і троє майстрів спорту ветеранського віку, та третьою західноукраїнською командою «Будсервіс» (Сарни). Зрештою, ветеранська майстерність програла суперечку прудконогій молодості – 89:109. В інших матчах доля путівок до півфіналу вирішилася, як кажуть, без боротьби: КПУ (Запоріжжя) – «Житомир» – 96:54, КДЮСШ (Маріуполь) – «Меридіан» (Костопіль) – 43:87, СФГУ (Дніпропетровськ) – «Стріба» (Чернівці) – 48:92.

У першому півфіналі зустрілися дві команди з Рівенської області. Як і прогнозували фахівці, чемпіон Західної України «Меридіан» (Костопіль) протримався проти «Будсервісу» (Сарни) лише в дебюті, а фінішу матчу дістався з солідним відставанням – 59:86.

Другий півфінал КПУ (Запоріжжя) – «Стріба» (Чернівці) виявився супер напруженим і «напівсухим», тобто малорезультативним. Гравці обох команд помітно хвилювалися, що призводило до «дитячих» промахів. Початок зустрічі був за запоріжцями. Але поступово чернівчани, яких несамовито підтримували переповнені трибуни «Олімпії», наздогнали суперників і навіть вийшли вперед. Більша частина поєдинку боротьба йшла, як кажуть, очко в очко. Серйозну заявку на вихід до фіналу «Стріба» зробила вже у заключній чверті, коли відіврвалася на десять очок. Для такого скупого на очки двобою цього виявилося достатньо, аби спокійно довести справу до переможного кінця – 62:54. У цей успіх свій внесок зробив і… лікар ФК «Буковина» Валерій Чинчик, який зумів «поставити на ноги» одного з лідерів «Стріби» Дениса Єлісевича після травми у чвертьфінальній грі.

У недільному «бронзовому» матчі КПУ (Запоріжжя), як і очікувалося, взяв гору над «Меридіаном» (Костопіль).


А ось фінал міг завершитися і цілковитим тріумфом буковинського баскетболу. До цього все ніби й шло, адже у третій чверті «Стріба» вигравала у «Будсервіса» 14 очок! Але в кінціві матчу вирішальну роль відіграла втома чернівчан та коротка лава запасних. У підсумку основні гравці «Стріби», які відіграли майже без замін всі поєдинки, почали припускатися «необов’язкових» помилок, чим вміло скористалися гості з Сарн. Остаточний результат – 63:68 на користь «Будсервіса».

Отже, «Стріба» завдання на сезон виконала і добилася права виступати у вищій баскетбольній лізі. Але, як зазначила столична гостя Лариса Шабанова, для того, аби у вищому дивізіоні не «пасти задніх», треба буде підсилити склад. А це, у свою чергу, залежить великою мірою від основного партнера «Стріби» – дистрибуційної компанії «Рома», чий керманич Роман Кличук запевнив, що зробить все можливе для успішного дебюту чернівецького баскетболу у вищій лізі:

«Команда виступила гідно! Якби ще й виграли фінал І ліги, враження були б ще кращими (сміється – авт.). Але для команди, яка була створена у серпні минулого року, такий результат, гадаю, цілком пристойний і прийнятний. Це класно для нашого міста, адже я не пригадую, щоби у Чернівцях грали у баскетбол на такому рівні. Це приємна сторінка в історії місцевого чоловічого баскетболу. Щодо перспектив підвищитися у класі, принаймні, я даю гарантії, що наша компанія зробить все можливе, аби «Стріба» виступала у вищій лізі! Я ще не знаю, який бюджет для цього потрібний. Зустрінемося і переговоримо на цю тему. Принаймні, гравці здійснили свою мрію пробитися до вищої ліги, і ми не можемо залишити команду напризволяче. Сподіваюся, буде підтримка і з боку місцевої влади. Тим більше, що голова облради Іван Шилепницький і так був постійно, як кажуть, поруч з командою. Можливо, і бізнес підключиться до нас. Так, для вдалого дебюту в вищій лізі потрібно буде підсилитися. Наскільки мені відомо, вже є деякі кандидати на перехід до «Стріби». Плюс, гадаю, потрібно вирішити і питання щодо тренера, адже граючий тренер – це нормально для І ліги, але не для вищої. Влітку будемо визначатися, як вирішити ці всі проблеми. Ще раз дякую гравцям за те, що втішили земляків хорошою грою і всиоким результатом. І дякую вболівальникам за підтримку!»

Півфінал. "Стріба" - КПУ (Запоріжжя). В атаці Денис Єлисевич. Фото Георгія Мазурашу
Півфінал. "Стріба" (Чернівці) - КПУ (Запоріжжя). В атаці "стрібівець" Денис Єлисевич. Фото Георгія Мазурашу

Вам також можуть сподобатися Ще від автора

Ваш коментар

Ваш электронный адрес не будет опубликован.